Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten miért nincs olyan...

Budapesten miért nincs olyan épület, amely a gazdagságot szimbolizálná? Még a szecessziós épületek is balkáni stílusban épültek.

Figyelt kérdés
Bécsben ott a Szent Lipót templom az aranyozott szobraival, vagy a szecessziós ház az aranyozott lombkupolájával. Budapesten meg se próbáltak ilyen szép épületeket építeni. És ha meg is próbálták volna, a városvezetés hagyta volna lerohadni.
2022. febr. 17. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a te szubjektív érzeted,Bp tele van monumentális, szép épületekkel.
2022. febr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez megvan?


[link]

2022. febr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A gazdagságot nem ezek az ósdi elavult épületek szimbolizálják,hanem nagy,modern magas épületek.


Ilyenek, mint ez:

[link]

2022. febr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem, hogy pontosan milyen épületekre gondolsz. A Parlament, a Bazilika, a Vár épületei nem férnek bele ebbe a kategóriába?
2022. febr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom Budapest építészetét. Rengeteg gyönyörű, de elhanyagolt homlokzatú bérház van mindenfelé. Imádok bennük gyönyörködni a belvárosban. Mindegyik egy kis ékszerdoboz, annyira részletgazdagok, szépek.
2022. febr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4

Persze, hogy nem férnek bele. Attól, hogy nektek a világ Budapestből áll, vannak a világon sokkal szebb városok is. Nem attól lesz egy épület szép, hogy nagy. A Bazilikán nem is tudom mit kell csodálni; egyszerű, kőből kifaragott épület, közepesen gazdag részletekkel. Attól nem lesz egy panelház se szép, hogy három emelet magasságú ajtót vágnak bele, valamint kiszedik a szinteket, hogy a beltéri mennyezet 30 méter magasan legyen.


Ellenben egy ilyenre szerintem már nyugodtan mondhatjuk, hogy szép:

[link]

2022. febr. 17. 16:10
 7/7 A kérdező kommentje:
És igen, vannak Budapesten is szép épületek, csak senki nem ismeri őket és/vagy ronda a környezete.
2022. febr. 17. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!