Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kitennéd egy olyan ország...

Kitennéd egy olyan ország zászlóját a profilképedre, amelyik elnyomja az anyanyelv használatát egy nemzeti kisebbségnek?

Figyelt kérdés
Kitennéd ennek az országnak a zászlóját a közösségi médián?

2022. febr. 28. 13:14
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

8: Igen. A legdurvább pontja, hogy általános iskola 4 osztály felett csak ukrán tanítás lesz lehetséges. Valamint számos hétköznapi területen sem enged más nyelvet.


Olvasmány: [link]

2022. febr. 28. 13:40
 12/28 anonim ***** válasza:
76%
3-as, akkor ugye az osztrákokat is utálod, mert bő 170 éve vérbe fojtották a magyar szabadságharcot és közben talán neked is megölték valamelyik ősödet?
2022. febr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%
6-os sajnos teljesen jól látod a lényeget :(
2022. febr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
49%

Állami iskolában az állam nyelvén kell tanulni? Nálunk nem így megy?

Kövezzetek meg, de nem látom ezt annyira hatalmas problémának, ugyanis elég nehéz lenne egy olyan helyen élni, ahol nem ismered az ország nyelvét, és mindeni másként beszél. Ráadásul ettől még magániskolákban tanulhatsz, amilyen nyelven csak szeretnél.

A 44 milliós lakossággal rendelkező Ukrajnában kb 130 ezer vallja magát magyarnak (2001-es népszámlálás alapján). Ennyi erővel lóvári nyelven is folyhatna Magyarországon a tanítás, mert gondolni kell a kisebbségre is.


"Valamint számos hétköznapi területen sem enged más nyelvet."

"alkalmazottak kötelesek az államnyelven megszólítani a látogatókat, át kell térniük viszont más nyelvre, ha azt az ügyfél kéri"

2022. febr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező! Nagy hibát követsz el amikor egy ország, egy nemzet összességét (zászlaját) összetéveszted annak politikusaival! Igen, a politikusaiknak, a magyarellenességük miatt vagy attól teljesen függetlenül, MIND bitófán a helye... de a népre gondolj úgy, hogy azért a nagy többség ártatlan, átlagember aki igazából jól elvan a szomszéd magyar mellett, és neki eddig az volt a gondja hogy megkeresse e betevő pénzt, ami a kisbabája meg a családja eltartására kell... ők is emberek mint mi
2022. febr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
14)Nem.Magyarországon tanulhatnak a kisebbségek a saját anyanyelvükön,sőt érettségizhetnek is a saját anyanyelvükből anyanyelvként
2022. febr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
95%

14)Meg azzal senkinek sincs baja,hogy ukránul (is) kell tanulnod egy ukrajnai iskolába,a baj azzak van,hogy megtiltották gyakorlatilag a törtenelmi kisebbségek nyelveinek az oktatását az 5.evfilyynatol.

CSak összehasonlításképen;Magyarorszagin a pilisbsn is meg Bekescsaba kornyeken is,ket tanitasnyelvu iskolak vannak(szlovak-magyar),a szlovak kisebbseg miatt,mindez Ukrajnaban jogukag nem lenne lehetséges.

2022. febr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát én sváb vagyok,magyarországi állami iskolában a kezdetektől fogva németül tanultam,heti 4 németünk volt Általánosban és 2 magyarunk.Gimnáziumba is a német kisebbségi osztályba mentem,ahol heti 4 németünk volt és 3 heti 3 magyarunk,plusz a történelmet,a földrajzot,és a matekot is németül tanultuk.
2022. febr. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

14: ezt nagyon benézted, de szerencsére leírták alattam a valóságot. Nekem is az egyik legjobb barátom német nemzetiségű. Tanulhatott németül kis és nagy korában is.


Magyarországon ez nem kérdés.

2022. febr. 28. 16:34
 20/28 anonim ***** válasza:

Elég szimpatikus az elnökük, nem is lenne baj vele, ha nem lenne ez a nyelvtörvény, ilyen országot ne vegyenek fel az unióba!

Romániában lehetőség van óvodás kortól tanulni magyarul, egyetemen is, ha olyan szakot választasz, ahol van magyar szak és nem full román többségű helyen laksz.

2022. márc. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!