Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szijjártó Péternek mi az...

Szijjártó Péternek mi az anyanyelve?

Figyelt kérdés
A magyart eléggé törve és furcsán beszéli, minden szót úgy hangsúlyoz, mintha külön mondat lenne. Hosszú szünetet is tart szavak között, mintha fejben fordítaná le a következő mondandót.
2018. szept. 7. 22:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Magyar annak az anyanyelve, csak egyszerűen nem tanult meg beszélni. A politikusok nagy része nem tud beszélni, mert nem tanulta meg. Montágh Imre forog a sírjában, ha valamelyik megszólal.
2018. szept. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
53%
Igen, mert tolvajnyelven beszél...
2018. szept. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Mikor beszélte törve vagy furcsán? Én nem láttam ilyet.
2018. szept. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem csak nem papírról olvassa fel a dolgokat hanem fejből. Nézd meg Orbánt ő papírról olvasva is mennyit dadog. Van ilyen
2018. szept. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
A mi Szíjjártónk annyi nyelven beszél, hogy néha nem tudja melyik nyelven ejtse ki az adott szót..
2018. szept. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%
Szeretnél te úgy beszélni nyelveket, mint ő
2018. szept. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Nem értem, semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Láttam sok angol nyelvű interjút vele, elég jól beszél angolul is.
2018. szept. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Valóban sokszor fogalmaz így. Egyszerű oka van. Azt hiszi, amit tagolva mondanak, az fontos. Önmagát fontosnak tartván azt gondolja, a kiejtett szavai is azok, tehát "hangsúlyozni" érdemes ilyen módon.

Ő még/már nem tudja, hogy a tartalom a fontos.

2018. szept. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Egy valamit azonban én is elfelejtettem kis időre. Akkor is így beszélnek, ha tudják, hogy aki hallgatja őket, a szavaikat úgy se érti csak a hangsúlyt. És ebben lehet neki igaza.
2018. szept. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Háát nekünk ilyen takony napközisgyerekre feelingre futja, akit senki nem vesz komolyan...
2018. szept. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!