Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van itt olyan ember, aki...

Van itt olyan ember, aki egyetért velem abban, hogy a Fidesz és az ellenzék sem jó?

Figyelt kérdés
2022. márc. 4. 10:54
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
20: oszd meg, és uralkodj. Ha nics jó párt, akkor a nép részéről ezt kell tennünk, meg kell osztanunk őket, hogy kordában tartsák egymást. A legrosszabb, amikor egy párt uralkodik kontroll nélkül.
2022. márc. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

21# Bármikor bármelyik párt leváltható, ugyanis demokrácia van (papíron). Egy k.va ikszen múlik minden negyedik évben. Itt a kérdés nem ez.

Korábbi kolléga válaszára reagálva: nagyon szép és nemes mondás az, hogy "törjük meg a jeget", csak arra a kérdésre nem kapunk soha megnyugtató választ, hogy mi lesz azután, hogy megtörtük?

Sajnos nagyon nagy a kísértés, hogy az ember azt gondolja, hogy a választás eredménye között mindössze annyi a különbség, hogy X és haveri köre nyerészkedjen tovább a médián meg a pénzeken, vagy Y és a haverok.

2022. márc. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

20, "sosem a jégtörés volt a baj"

Hát ami azt illeti, az utóbbi időben de, a kormányváltás (jégtörés) mint olyan tűnik óriási kihívásnak.

Igen, tény, semmi nem garantálja, hogy utána jó lesz, de már maga a jégtörés is óriási feladat.

És nekem sincsenek illúzióim. A 90es évek végén volt Fidesz, az emberek utálták és nag ymeggyőződéssel kétszer is a baloldalt választották. Aztán az emberek megutálták és nagy meggyőződéssel a Fideszt választották.. amit már egyszer meguktattak:D És most megint jön a baloldal, talán. De a minta azt mutatja, hogy a baloldalt könnyebb megbuktatni. És az is igaz, hogy ők olyan szinten nem betonozták be magukat mint most a Fidesz.

És én ebben látom a praktikumukat. Ők megtörik a jeget, aztán egy harmadik párt leváltja mindkettőt. Ez persze egy utópia, attól tartok az idők végezetéig Gyurcsány és Orbán fogja váltoganti egymást, de mivel Fletóék sokkal kevésbé tudják a markukban tartani a hatalmat, így náluk több esély van egy harmadik fél megerősödésére.

2022. márc. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Semmivel sem vagyunk előrébb ha kijelentjük hogy mindenki hülye, mert ebből a kettőből kell egyet választani.
2022. márc. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Sajnos nagyon nagy a kísértés, hogy az ember azt gondolja, hogy a választás eredménye között mindössze annyi a különbség, hogy X és haveri köre nyerészkedjen tovább a médián meg a pénzeken, vagy Y és a haverok."


Ha kiegyensúlyozottabbak az erőviszonyok, és nem egyetlen párt ural le mindent kétharmaddal, akkor jobban kordában tudják tartani egymást, ezért az elsődleges cél a fidesz túlhatalmának, a kétharmadnak a megtörése.

2022. márc. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Én egyetértek, bár a FIdesz az még rosszabb mnint az ellenzék.
2022. márc. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

25# Bármelyik párt nyer, az le fogja uralni a politikai teret a kétharmadával. Vagy szerinted van olyan párt, amelyik majd azt mondja, hogy "jó-jó, megnyertük, de olyan jó fejek vagytok ti is, úgyhogy fel is osztjuk a médiát meg a pénzeket. Kicsit a ti haverjaitok is kapnak majd belőle. Szeretjük a hatalmat, de az egyensúlyt még jobban".

El tudom képzelni: valamelyik ultrapolgári skandináv országban. De nem itt a Balkánon.

Vagy tudod mit, oké: tegyük fel a nagy számok törvénye alapján véletlenül hatalomra jut egy ilyen párt.

De aztán mit fognak látni? Ott lesznek a korábbi ellenszavazók, akik az anyjukba fogják küldeni őket.

Lehet ezt látva én is azt mondanám: igen? Akkor f.szt a sz.tokba, inkább mi is ellopjuk a pénzt.

2022. márc. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

27: miért, csak kétharmados kimenetel lehetséges a választáson? Sima többség is lehet, nem?


Az utóbbira gondoltam, mint jobb felállásra, hogy nem az van, hogy a fidesz bármit megcsinálhat. Ha a kétharmados dolgokhoz más párt támogatása is kell, az már jobb helyzet, mret kompromisszumot kell kötni.

2022. márc. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!