Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az ukrajnai LMBTQ...

Szerintetek az ukrajnai LMBTQ emberek kiemeltebben szorulnak segítségre, mint más?

Figyelt kérdés

[link]


Nem értem, mi értelme a menekültkérdést kettéválasztani LMBTQ és heteroszexuális kategóriákra és esetleg miért szorul az egyik réteg nagyobb segítsgére, mint a másik. Miért van szükség olyan szervezetekre, akik csak azon embereken segítenek, akikre "specializálódtak"?



2022. márc. 4. 17:25
1 2 3 4
 21/38 harminezer oxigén ***** válasza:
69%

""Ha a Budapest Pride állít valamit, azt nekik kell alátámasztani"

Nem mellesleg a mandíneres cikkben nem található link a vitatott bejegyzéshez. Csak azt írja hogy a "„A Pride a hivatalos oldalán jelentette be, hogy segít az ukrán LMBTQ-menekülteknek." link az semmi. A budapest pride hivatalos oldalán egy darab cikk foglalkozik az ukrán helyzettel amiben igen, megemlíti az LMBTQ menekülteket, valamit felsorol egy rakás karitatív szervezetet amiken keresztül bárki segíthet, mindenkinek. Akkor ha a mandíner állít valamit akkor neki nem kell alátámasztani? Ők még csak egy linket sem tettek közzé csak kiragadtak egy egész posztból egy mondatot és azt kiabálják a világba. Ha nem haragszol linket nem rakok ide inkább írd be a keresőbe, nehogy az legyen hogy szándékosan félrevezető linket adok neked.


"A Budapest Pride fogta, és megkülönböztette a menekülteken belül a szexuális kisebbségeket"

Nem a Budapest Pride fogta és kijelentette mint egy, az LMBTQ emberek jogait védő szervezet, hogy a mostani helyzetben is kiáll az LMBTQ emberek jogaiért. És ennek az az alapja, hogy egy olyan országba jönnek ahol a melegek, transzok ellen uszítják az embereket, egybemossák őket a pedofilokkal, politikai haszonszerzés céljából felhasználják őket és nem csak a külföldről érkezőket hanem az idehaza élő meleg és transz honfitársaidat is. Ha ezt nem látod akkor az a te bajod.


"Én csak egyszerűen nem látom az okát, hogy miért kellene egy szexuális kisebbségűnek félnie egy heteroszexuálistól."

Talán mert téged még nem ért hátrányos megkülönböztetés ez miatt, nem aláztak meg nyilvánosan, elég csak itt a gyk-n beírnod a keresőbe hogy LMBT és az első oldalon nem egy gyűlölködő, ocsmány stb. kérdést találsz ami csak pusztán a létezésünk miatt támad minket. Bizonyára a negatív tapasztalataik miatt bíznak meg jobban egy hasonszőrű emberben mint egy olyanban akiről ezt nem tudják, nem ismerik azt hogy hogy viszonyul a melegekhez/transzokhoz. Ha ezt nem tudod vagy nem akarod felfogni/megérteni akkor nem is érdemes erről vitázni.

Ugyan ez a helyzet a fiatal nők kapcsán írt példámnál, azt képes vagy elfogadni hogy egy nő tart egy idegen férfitól de azt még csak meg sem próbálod elképzelni hogy egy meleg/transz tart attól hogy akár verbális akár fizikai atrocitás éri a többségi társadalom egy tagjától még ilyen extrém, nem szokványos helyzetben is.


"itt a Pride szította a tüzet, nem más"

Nem, itt a mandíner, a kérdező, TE és még sokan mások szítják a tüzet. Az a bajotok hogy egy melegeket segítő szervezet segít a meleg menekülteknek egy olyan országban ahol a meleg honfitársaid ellen is uszítanak. Itt most te szítod a tüzet.


"Mégis miért érzi magát nagyobb biztonságban? Erre van valami észérved?"

Ezt fentebb kifejtettem.


" A kutyának sem jutna eszébe a Budapest Pride"

A mandínernek, a kérdezőnek és neked is eszedbe jutott a pride. Különben egy olyan oldal ami nem támogatja az LMBTQ embereket, szervezeteket miért bújja az ezzel foglalkozó szervezetek oldalait ha nem azért hogy támadási felületet keressen. Te egyáltalán megnézted a Bp. pride oldalát vagy csak a mandíneres cikket olvastad?


"miközben erre semmilyen alapod nincs."

Nekem vannak negatív tapasztalataim amit transzneműként éltem át a transzneműségem kapcsán. Pl. nyilvános megaláztatás, verbális fenyegetések, még okirat hamisítással is megvádoltak. Téged ért bármilyen hátrányos megkülönböztetés azért mert heteró férfi vagy? Nem hiszem.


"A befogadókat nem érdekli, hogy menekült meleg vagy nem"

Minden olyan embert megkérdeztél aki befogadna menekültet? Nem hiszem. Ha te tényleg olyan vagy akinek ez nem számít és ettől függetlenül is segítenél embertársaidon akkor ez nem is miattad merült fel és akkor elnézést kérek tőled mert ilyet feltételeztem rólad.


"De pont az a kérdés, hogy amiről te beszélsz, az létezik-e."

Nos létezik: [link] itt kifejezetten a kárpátaljaiakat említi a mihazánk. Tudom ez nagyon sarkosított példa de mégis csak létezik. És ez miatt mégsem írnak ki kérdéseket ide. A kérdezőt (aki már eltűnt) se látom ez miatt lázadozni, hogy miért csak a kárpátaljaiaknak akar segíteni a mihazánk, hisz Kijevből is ugyan úgy emberek menekülnek.


Üdv

Niki

2022. márc. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Felnéztem a Pride Facebook-oldalára, és azt írják, hogy az LMBTQ-menekülteket diszkrimináció érheti. Ez egész egyszerűen abszurd. Mint mondtam, Mariska néni nem fog odaállni a Petőfi utca sarkára végigkérdezni a menekülteket, hogy melyikőjük meleg és melyikőjük nem. Mégis mi a fenéért tenne ilyet bárki? Senkit nem érdekel, hogy a menekültek micsodák. Fel sem merült senkinek a fejében ilyesmi a Budapest Pride-on kívül. Oda is diszkriminációt képzeltek, ahol nincs. Akkor is védekeztek, ha senki nem támad titeket. Már eleve azt feltételezed rólam, hogy válogatnék heteró és nemheteró menekült között. Miért tenném? Egyetlen észérvet sem tudtál felhozni. Egyet sem! Egész egyszerűen azért feltetélezed ezt rólam, mert hoztak egy törvényt a melegekről a parlamentben. Ebből hogyan következik az, hogy én szexuális orientáció alapján akarok válogatni menekült és menekült között? Engem nem érdekel sem a hajszíne, sem a lábmérete, sem az, hogy hány foga van. Ezek egyáltalán nem elrugaszkodott példák, pont ugyanannyira irrelevánsak a háború szempontjából, mint a szexuális orientáció. Szögezzük már le végre: nem szenvednek diszkriminációt a menekültek, ez csak egy hiszti, egy feltűnési viszketegség.

"És ennek az az alapja, hogy egy olyan országba jönnek ahol a melegek, transzok ellen uszítják az embereket"

Aki nem tudja megkülönböztetni a magyar kormányt a magyar emberektől, az egész egyszerűen hülye. Nem a magyar emberek döntöttek a pedofiltörvényről, hanem a magyar parlament. Nem a szállást adók írták egy lapra a melegeket a pedofilokkal, hanem a magyar kormány. Egyetlen egy szállásadó sem írta ki a házára, hogy melegeket nem fogad. Nincs ilyen diszkrimináció.

"Ha ezt nem látod akkor az a te bajod."

Én leírtam, hogy mit látok, te viszont még azt is látod, ami nincs. Azért az már egy durva színvonal...

"Talán mert téged még nem ért hátrányos megkülönböztetés ez miatt, nem aláztak meg nyilvánosan"

Már megint itt tartunk. Az emberek többsége megvet téged? Az emberek többsége rendszeresen megaláz téged? Mert ha ezekre a kérdésekre nemleges a válasz, akkor nincs miről beszélni. Az igazság az, hogy rohadtul kevés olyan ember van, aki a nyílt utcán elkezd szapulni egy nőnek öltözött férfit vagy férfinak öltözött nőt. Rohadtul kevés olyan ember van, aki leszólna azért két lányt, mert kézenfogva járnak az utcán. A társadalom számot tevő többsége egyáltalán nem bánt titeket, sőt lesz.rja az egész témát. Ti vagytok azok, akik folyton felhívjátok magatokra a figyelmet, még egy olyan szituációban is, ahol aztán tényleg teljesen irreleváns, hogy ki kihez vonzódik. Felőlem vonzódhat a menekült a tengeri malacához is, csak ne kelljen már meghaljon szegény.

"de azt még csak meg sem próbálod elképzelni hogy egy meleg/transz tart attól hogy akár verbális akár fizikai atrocitás éri a többségi társadalom egy tagjától"

Arra kérek választ már nem tudom, hány órája, hogy mégis mi a fenéért bántaná a hetero szállásadó a nemheteró menekültet. Ha erre megint azt a szánalmas indokot hozod, hogy "hoztakegytörvénytamiben", akkor inkább ne is válaszolj. Ez ugyanolyan baromság, mintha minden orosz embert háborúpártinak ítélnél, szimplán azért, mert a miniszterelnökük háborút indított, és találkoztál néhány háborúpárti orosszal.

"Az a bajotok hogy egy melegeket segítő szervezet segít a meleg menekülteknek egy olyan országban ahol a meleg honfitársaid ellen is uszítanak."

Nem. Nekem az a bajom, hogy csak azért, mert a nagykoponyák hoztak egy törvényt, TE és a Pride az egész magyar heteró lakosságot homofóbbá kiáltjátok, még azokat is, akik szállást akarnak nyújtani a háború elöl menekülőknek, és a lehető legmagasabbról sz.rnak rá, hogy a hozzájuk menekülők kihez vonzódnak. Na, nekem ez a bajom.

"A mandínernek, a kérdezőnek és neked is eszedbe jutott a pride."

Hidd el, hogy egy háborús helyzetben az utolsó, ami eszembe jut, az a Pride meg talán a Barátok közt. Még egyszer leírom, hátha most sokadjára eljut a fejedbe: a Pride kezdte el differenciálni a menekülteket hetero és nemhetero emberekre. Nem én, nem kérdező, nem a Mandiner, hanem a Budapest Pride. Méghozzá úgy, hogy egyetlen meleg menekült sem számolt be diszkriminációról, és egyetlen meleg menekült sem rettegett a hetero szállásadótól. Sőt, hidd el, hogy a menekülő meleg sem fogja megkérdezni, hogy hetero-e a segítője, hanem örülni fog egyáltalán annak, hogy nem kell meghalnia éhen meg fagyban.

"miért bújja az ezzel foglalkozó szervezetek oldalait ha nem azért hogy támadási felületet keressen"

Honnan veszed, hogy bújja? Elolvastad egyáltalán a cikket? Tisztában vagy vele, hogy nem a Mandiner írta azt, ami oda van írva?

"Nekem vannak negatív tapasztalataim amit transzneműként éltem át a transzneműségem kapcsán."

Ebből azonban semmilyen logika alapján nem következik az, hogy a szállásadók diszkriminálni akarják a meleg menekülteket. Vagy ha igen, akkor hozzál erre olyan érvet, amivel nem ítéled kollektíve mindenfóbnak az egész magyar társadalmat.

"Minden olyan embert megkérdeztél aki befogadna menekültet?"

Most komolyan azt kéred rajtam számon, hogy miért nem feltételezek homofóbiát a szállasadókról? Ezt te halál komolyan gondoltad?

"Ha te tényleg olyan vagy akinek ez nem számít és ettől függetlenül is segítenél embertársaidon akkor ez nem is miattad merült fel és akkor elnézést kérek tőled mert ilyet feltételeztem rólad."

Az a helyzet, kedves Niki, hogy órák óta azt próbálom neked elmagyarázni, amiért most elnézést kértél. Egyes egyedül a Budapest Pride ok nélküli differenciálása miatt merült fel ez a kérdés. Nem azért, mert történt volna ilye eset. Hanem azért, mert a Pride ugyanilyen prekoncepciókkal mindenféle észérv nélkül az egész magyar társadalmat, és a szállásadókat is kirekesztőnek titulálta, mint te engem.

"itt kifejezetten a kárpátaljaiakat említi a mihazánk"

Nem erre kérdeztem rá. Azt kérdeztem, hogy létezik-e az a probléma, hogy a szexuális kisebbségekbe tartozó menekülteket éri diszkrimináció. Mert ha nem (miért történne ilyen?), akkor ez igenis hangulatkeltés és feltűnési viszketegség a huszonharmadikon.

2022. márc. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 harminezer oxigén ***** válasza:
69%

"Felnéztem a Pride Facebook-oldalára, és azt írják, hogy az LMBTQ-menekülteket diszkrimináció érheti."

Na, most néztél fel rá, mi után a fél napot azzal töltötted hogy szapultad őket? Időben. És látom most sem tudtad értelmezni amit írtak "diszkrimináció érheti" te azzal próbálsz érvelni hogy még nem történt ilyen ezért nem is kell külön foglalkozni ezzel. Majd ha lesz kimondottan ilyen eset akkor megengeded nekik hogy a munkájukat végezzék?

Szerinted egy külföldi mit lát a magyar emberek toleranciájából elfogadásából? Szerinted egy külföldi aki nem itt él és talán nincsenek is magyar kapcsolatai magyarokkal mit lát? Azt hogy a magyarok többsége elfogadó és nem érdeklik az ilyenek, vagy azt hogy az ország ahova most menekülök nemrég törvényi szinten emlegeti őket egy lapon a legaljasabb bűnözőkkel?

Neked továbbra is azzal van bajod hogy egy LMBTQ jogokat védő szervezet védi az LMBTQ jogokat és az az egyetlen érved hogy eddig még nem hallottál ilyen esetről.

És én nem általánosítok, nem tekintek minden heterót bármiféle fóbnak, de voltak rossz tapasztalataim. És akinek már voltak ilyen nem kellemes élményei azok ösztönösen jobban megbíznak egy hasonszőrű illetőben mint másokban. És ezzel vissza is tértünk a fiatal nőket érintő példához. Eddig hallottál olyanról hogy vissza élt volna a szállásadó a helyzettel? Nem, sőt szerencsére a nők többsége még nem tapasztalt ilyet, de te mégis jogosnak érzed hogy valaki a szubjektív biztonságérzetének megfelelő segítséget kapjon, más pedig nem.


A vitát befejezettnek tekintem, mert hiába próbálom neked megmagyarázni, hogy egy hátrányosan megkülönböztetett személy miért érezheti magát inkább biztonságban egy hozzá hasonló társaságában, te csak azt tudod felhozni, hogy "ilyenről még nem hallottam" igazán megalapozott érv.


Niki

2022. márc. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 harminezer oxigén ***** válasza:
69%

még egy gondolat, ha màr felnéztél a facebookra, megnészted a többi ukràn helyzettel kapcsolatos posztot is? minden, mindenki szàmàra lényeges infót közzé tesznek ki hogyan miként tud segíteni pl adomàny gyüjtő pontok, karitatív szervezetek stb. te mégis csak azon lovagolsz hogy az alap működésével kapcsolatban is kitett egy posztot pont mint a mandiner (bocs tibi atya)


Niki

2022. márc. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

"te azzal próbálsz érvelni hogy még nem történt ilyen"

Az az érvem, drága Niki, hogy nincs joga sem a Pride-nak, sem neked ahhoz, hogy bárkit alaptalanul megvádoljatok azzal, hogy diszkriminál szexuális kisebbségeket a menekültek között. Ezt velem már egyszer megtetted, akkor sem volt semmilyen alapod erre. Éppen ezért kértél elnézést, nem? Ha senki sem diszkriminált melegeket a menekültek között, akkor a vádad ALAPTALAN. Olyan nehéz gondolatmenez ez? Miért kellene menekülteket ért diszkriminációról beszélni, ha ilyen nem történt? Nem érzed az abszurditást? :D Mit szeretnél? Mondjam azt, hogy a magyarok bántják a menekülő melegeket, holott ez nem igaz? Nem fogok hozzád hasonlóan alaptalanul megvádolni embereket, ha nem haragszol meg... de ha megharagszol, akkor sem.

"Majd ha lesz kimondottan ilyen eset akkor megengeded nekik hogy a munkájukat végezzék?"

Kezdek ebbe beleunni. Nem akarja őket senki diszkriminálni. Akkor mégis mitől akarja őket a Budapest Pride megvédeni?

"Szerinted egy külföldi mit lát a magyar emberek toleranciájából elfogadásából? Szerinted egy külföldi aki nem itt él és talán nincsenek is magyar kapcsolatai magyarokkal mit lát?"

Semmit nem lát ebből, mivel nem magyar emberek között él. Azt viszont most biztosan látja, hogy a magyarok önzetlenül és odaadóan segítenek az idemenekülő magyaroknak és ukránoknak.

"vagy azt hogy az ország ahova most menekülök nemrég törvényi szinten emlegeti őket egy lapon a legaljasabb bűnözőkkel"

Attól, hogy te ilyen kifordított logikával élsz, még nem kell másokról is ezt feltételezni. Ha van esze annak a külföldinek, akkor nem az alapján fog prekoncepciókat megfogalmazni egy népről, hogy a parlamentje milyen törvényeket fogad el.

"Neked továbbra is azzal van bajod hogy egy LMBTQ jogokat védő szervezet védi az LMBTQ jogokat"

Leírtam, hogy mivel van bajom, de nagyon szívesen leírom még akárhányszor, ha már eddig sokadszorra sem sikerült felfognod: azzal van bajom, hogy TE és a Pride mindenféle alap nélkül azt állítjátok a segítséget nyújtó magyar emberekről, hogy homofóbok, ezért gyorsan meg kell őket védeni a csúnya, gonosz, hetero magyaroktól. Ez a vád pontosan azért alaptalan, kedves Niki, mert ilyen nem történt.

"és az az egyetlen érved hogy eddig még nem hallottál ilyen esetről."

Rendben, akkor hozok neked egy példát. Mit szólnál hozzá, ha te jószívűen megnyitnád a vendégszobád egy menekülő családnak, de én, mint egy szervezet képviselője megvádollak azzal, hogy neked gyilkossági hajlamaid vannak, és akár meg is ölheted ezt a családot, mindezt úgy, hogy soha életedben nem öltél meg senkit?

"És én nem általánosítok, nem tekintek minden heterót bármiféle fóbnak, de voltak rossz tapasztalataim."

És ebből arra köveztetsz, hogy a szexuális kisebbségekbe tartozó menekülteket meg kell védeni egy olyan diszkriminációtól, ami egyáltalán nem is éri őket. Szép egy gondolatmenet...

"És akinek már voltak ilyen nem kellemes élményei azok ösztönösen jobban megbíznak egy hasonszőrű illetőben mint másokban."

Ezt akkor hinném el neked, ha a többség elutasító lenne veletek. Akkor még igazat is adnék neked. De mindaddig, amíg a társadalom csak nagyon csekély része puffog ettől, addig nekem senki ne jöjjön azzal, hogy a homo menekült fél a heterotól, mert majd biztos megharapja vagy mit tudom én. Ilyen nincs. Egyébként sem gondolom azt, hogy a te véleményed fedi minden más szexuális kisebbség véleményét. Nem hiszem, hogy a meleg menekültek félnek a hetero emberektől. Abban meg teljesen biztos vagyok, hogy Budapest Pride anélkül kezdett el menekülteket ért diszkriminációról beszélni, hogy ilyesmiről senki nem számolt be nekik.

"Eddig hallottál olyanról hogy vissza élt volna a szállásadó a helyzettel? Nem, sőt szerencsére a nők többsége még nem tapasztalt ilyet, de te mégis jogosnak érzed hogy valaki a szubjektív biztonságérzetének megfelelő segítséget kapjon, más pedig nem."

Szándékosan figyelmen kívül hagyod, hogy a nőket érő nemi erőszak egy fényévekkel gyakoribb jelenség, mintsem az, hogy egy homót hetero általi attrocitás érjen a melegsége miatt. Sőt, ezutóbbi kifejezetten ritka, míg előbbi pedig kifejezetten gyakori. Vess már egy pillantást a statisztikákra, és nézd meg, hogy mennyi nőt bántalmaznak, erőszakolnak meg. Itt egy kis olvasgatni való, jó megdöbbenést kívánok hozzá:

[link]

2022. márc. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 harminezer oxigén ***** válasza:
69%

Látom most már statisztikákkal dobálózol akkor itt van még egy: [link] ez alapján a megkérdezett LMBTQ személyek 47%- a tapasztalt már bármiféle negatív diszkriminációt. (angolul van)

Te továbbra is azzal véded az álláspontod, hogy a nők védelme teljesen legitim ilyen helyzetben is, mert ki lehetnek téve erőszakos viselkedésnek, amit senki nem von kétségbe ezért te is (nagyon helyesen) támogatod a kiemelt védelmüket.

Viszont azt nem vagy hajlandó elismerni hogy egy LMBTQ személy is ki lehet téve hasonlónak pusztán azért mert a mozaikszó bármely betűje alá tartozik. Az egyik csoport esetében fel tudod ismerni és el tudod fogadni ezt másokéban meg nem.

Az meg "hogy eddig még nem hallottam ilyen esetről" érvnek elég gyenge. Ennyi erővel minek mennél szűrővizsgálatokra ha még nem voltál rákos, majd ha az leszel akkor foglalkozzál vele. (ezt ne vedd sértésnek vagy rossz kívánságnak, csak az érved abszurditását szemléltetem vele)


Niki

2022. márc. 7. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

"Látom most már statisztikákkal dobálózol"

Nem volt még olyan vitapartnerem, aki szemrehányta volna, hogy nem a levegőbe beszélek, hanem alátámasztom, amit mondok... de hát nem vagyunk egyformák.

Ami a tanulmányt illeti: az EU nyugati országaiban sokszorosan több az LMBTQ-ember, mint a keleti országokban:

[link]

Ha majdnem minden második LMBTQ-ember diszkriminációtól szenved, akkor ez azt jelenti, hogy a nyugati, többnyire liberális országokban irtó nagy diszkrimináció van ellenük. Én azért ennek a valóságtartalmával óvatos vagyok, de ha tényleg így van, akkor szerintem nem a magyarok azok, akiktől félteni kellene a szexuális kisebbségeket.

"nagyon helyesen) támogatod a kiemelt védelmüket."

De csak nők (és a gyerekeik) jöhetnek át a határon. Kinek a védelméhez képest legyen az övék kiemelt, ha csak ők jöhetnek át?...

"Az meg "hogy eddig még nem hallottam ilyen esetről" érvnek elég gyenge."

Niki, feltettem neked egy kérdést, és szándékosan kikerülted. Felteszem újra. Mit szólnál hozzá, ha én gyilkossági hajlammal vádolnálak meg téged mint szállásadót, annak ellenére, hogy nem is ismerlek, és soha életedben nem öltél meg senkit? Az, hogy soha nem öltél meg még senkit, nem azt jelenti, hogy nem lehet gyilkossági hajlamod.

"Ennyi erővel minek mennél szűrővizsgálatokra ha még nem voltál rákos"

A beteg nem tehet róla, ha daganatos lett, ezért össze sem hasonlítható a két szituáció. Fordítsuk meg: ha az egészséges ember eljár szűrővizsgálatokra, hogy időben észrevegyék a betegséget, akkor a szexuális kisebbségnek rendszeresen el kellene zárkóznia a többségtől, nehogy valaki bántsa?

Érdekes módon, amikor a kormány egy lapon említi a homókat a pedofilokkal, akkor a világ legegyértelműbb érve (nem mintha nem értenék egyet), hogy nem minden homó pedofil, ezért ez kollektivizálás, általánosítás, kirekesztés. De ha a Pride bármifóbiát feltételez minden ok nélkül a magyar szállásadókról, akkor annak igazat adtok, és minden áron kiálltok emelett a hallucináció mellett.

2022. márc. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 harminezer oxigén ***** válasza:

"Nem volt még olyan vitapartnerem, aki szemrehányta volna, hogy nem a levegőbe beszélek, hanem alátámasztom, amit mondok"

Nem a szemedre hánytam, csak épp olyan dologról mutattál statisztikát amit senki nem vont kétségbe. Lényegében felesleges volt ide linkelned.


"Ami a tanulmányt illeti: az EU nyugati országaiban sokszorosan több az LMBTQ-ember, mint a keleti országokban"

Nem, ez a tanulmány/statisztika azt mutatja hogy az adott országokban a lakosság mekkora aránya vállalja nyíltan, hogy az LMBTQ bármely betűje alá tartozik. %-osan a világon mindenhol szinte azonos az LMBTQ emberek aránya, csak van ahol ezt jobban fel merik vállalni (van ország ahol nem lehet ezt nyíltan vállalni mert kivégeznek érte) Az általam linkelt statisztika azt mutatja hogy még nyugaton (olyan országokban ahol nincs kormányzati szintű gyűlölet kampány ellenük) is éri/érheti diszkrimináció az embereket pusztán a szexuális orientációjuk/nemi identitásuk miatt.


"Niki, feltettem neked egy kérdést, és szándékosan kikerülted."

Nem, te konkrétan kifordítottad az egész témát és ezzel akarsz támadni. -->"De ha a Pride bármifóbiát feltételez minden ok nélkül a magyar szállásadókról, akkor annak igazat adtok"

A pride nem feltételez minden fóbiát a magyar szállásadókról, pusztán kijelenti hogy, akár csak a normál életben is, DISZKRIMINÁCIÓ ÉRHETI az LMBTQ személyeket még ilyen szörnyű időkben is.

Itt te vagy az aki azzal vádol egy szervezetet hogy kollektíve homofóboz mindenkit, holott csak azt jelenti ki hogy a előfordulhat az hogy a többségi társadalomban vannak olyanok akik pusztán ez miatt diszkriminálhatják az embereket. (mondtam már, elég csak itt gyk-n végig nézned a kiírt kérdéseket, az alájuk írt kommenteket, láthatod hogy igen is vannak emberek akik pusztán ez miatt támadnak embereket, és senki nem mondott olyat, hogy ők lennének többségben, de attól még létező dolog és te ezt nem akarod elismerni)


De csak hogy válaszoljak az abszurd kérdésedre, ha személyesen, nyilvánosan engem vádolsz ilyenekkel, akkor feljelentenélek rágalmazásért, és a bíróságon elrendezzük.

És itt most te rágalmazol, vádolsz egy civil szervezetet, kollektív előítélettel, holott a vitatott facebook posztban sehol nem olvasható olyan hogy "minden magyar bántja a melegeket" vagy hogy "vigyázzatok, itt mindenki bántani fog titeket" stb. ezt csak te és még néhány ember akarja kiolvasni belőle. Csakhogy ami le van írva az nem titeket igazol.


Niki

2022. márc. 8. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

"%-osan a világon mindenhol szinte azonos az LMBTQ emberek aránya"

Ezt honnan veszed?

"van ország ahol nem lehet ezt nyíltan vállalni mert kivégeznek érte"

A statisztika Európára vonatkozik.

"még nyugaton (olyan országokban ahol nincs kormányzati szintű gyűlölet kampány ellenük) is éri/érheti diszkrimináció az embereket pusztán a szexuális orientációjuk/nemi identitásuk miatt."

Ha ez a tanulmány igazat mondana, akkor az következne belőle, hogy irtó nagy diszkrimináció van nyugaton velük szemben. Én ezt óvatosan kezelem.

"pusztán kijelenti hogy, akár csak a normál életben is, DISZKRIMINÁCIÓ ÉRHETI az LMBTQ személyeket még ilyen szörnyű időkben is."

Sőt, akár az is előfordulhat még ilyen szörnyű időkben is, hogy valaki előugrik a málnabokorból egy vizipisztollyal, és SZEMBE LOCSOLJA/SZEMBE LOCSOLHATJA őket. Szóval az lesz a legjobb, hogy ha a Magyar Hegesztők Egyesülete fogja, és felajánl mindenkinek egy hegesztőszemüveget, nehogy ez véletlenül elforduljon. Ja, és az nem érv, hogy ilyen még nem történt, mert attól még megtörténhet. Ne vedd sértésnek, de kb. ugyanennyi esélye van annak is, hogy a - nem mellesleg ÖNKÉNTES - magyar szállásadók szexuális orientáció alapján szelektáljanak a menekültek között. Egyszerűen érthetetlen, hogy mégis hogy jutott ilyen az eszetekbe. Nevetséges.

"Itt te vagy az aki azzal vádol egy szervezetet hogy kollektíve homofóboz mindenkit"

Akkor körbeírom. Az önkéntes szállásadók (értsd nem szervezet vagy egyház) csak egy rendkívül csekély része az összmagyar társadalomnak. Talán néhány tíz/ maximum alig száz háztartásról lehet szó, mert a többieket gyorsan befogadták a karitatív szervezetek és az egyházak. Ha ilyen kevés embertől félti az LMBTQ-embereket a Budapest Pride, akkor én már komolyan félek belegondolni abba, hogy az összmagyar társadalomról mit gondol.

"De csak hogy válaszoljak az abszurd kérdésedre"

Tehát ha én minden ismeretség és előzmény nélkül megvádollak azzal, hogy neked gyilkossági hajlamod van, az abszurd. Mitől különb az a helyzet, amikor Te és a Pride a magyar szállásadókat vádoljátok meg bármifóbiával minden ismeretség és előzmény nélkül?

2022. márc. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 harminezer oxigén ***** válasza:

"Te és a Pride a magyar szállásadókat vádoljátok meg bármifóbiával minden ismeretség és előzmény nélkül?"

Egyre viccesebb ahogy tényszerű állításnak próbálsz beállítani valamit ami nem igaz. Itt van szó szerint a vitatott facebook poszt: [link]


"🇺🇦 Information for LGBTQ refugees fleeing Ukraine, coming to Hungary

PLEASE SHARE THIS POST!

🏳️‍🌈🏳️‍⚧ If you are an LGBTQ refugee fleeing Ukraine in need, reach out to us at help@budapestpride.hu in English or Hungarian

👉Read the following guide about crossing the Ukrainian-Hungarian border, humanitarian aid, transportation, accommodation, roaming fees, legal aid, psychological aid and more: [link]

We will be continuously updating this page as we receive new infos.

[EDIT: every single dehumanizing and ignorant comment under this post confirms how important it is to protect LGBTQ refugees.]

🌈LGBTQ refugees are a vulnerable group among refugees in every crisis situation. They often flee from countries where their rights and dignity are not respected and in usual cases - like now - they arrive to countries where the state doesn’t support LGBTQ equality, the authorities and humanitarian NGOs don’t receive the necessary training in helping LGBTQ refugees. Often times when escaping the imminent danger of war, LGBTQ refugees face further discrimination, prejudice, harassment or hate by the citizens of the country of arrival, authorities, or humanitarian service providers.

🇺🇦The current situation is even more dangerous for LGBTQ people: the Washington Post intercepted a letter sent by the United States to the UN saying that Russia has a list of people they want to punish (murder or take to camps) if they manage to occupy Ukraine: on the list there are names of journalists, anti-corruption and LGBTQ activists.

❤️This is why we, Budapest Pride, one of Hungary’s biggest LGBTQ organizations offer help for LGBTQ refugees fleeing Ukraine: because they are a vulnerable group inside a vulnerable group.

#solidaritywithUkraine #istandwithukraine"


Légy szíves mutasd meg hogy hol jelentette ki hogy a magyar szállásadók kollektíve homo vagy bármilyen fóbok lennének. Csak azért kérlek erre mert eddig csak állítottál valamit, vádaskodtál de az eredeti forrásból semmit nem mutattál ami csak szemernyit is téged igazolna.


Niki

2022. márc. 9. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!