Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az ukrajnai LMBTQ...

Szerintetek az ukrajnai LMBTQ emberek kiemeltebben szorulnak segítségre, mint más?

Figyelt kérdés

[link]


Nem értem, mi értelme a menekültkérdést kettéválasztani LMBTQ és heteroszexuális kategóriákra és esetleg miért szorul az egyik réteg nagyobb segítsgére, mint a másik. Miért van szükség olyan szervezetekre, akik csak azon embereken segítenek, akikre "specializálódtak"?



2022. márc. 4. 17:25
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

"LGBTQ refugees face further discrimination, prejudice, harassment or hate by the citizens of the country of arrival"

Parancsolj. Hozzáfűzöm, hogy ez, így, ahogy van, egy hazugság.

2022. márc. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 harminezer oxigén ***** válasza:

Kedves tőled hogy egy összetett mondat közepét ragadtad ki az egész szövegből. A teljes mondat így néz ki:

"Often times when escaping the imminent danger of war, LGBTQ refugees face further discrimination, prejudice, harassment or hate by the citizens of the country of arrival, authorities, or humanitarian service providers."


Elárulnád hogy a mondat elejét miért felejtetted le? Talán mert az akkor nem igazolná a vádaskodásaidat?


Te itt azt akarod bizonygatni hogy kollektíve mindenkit homofóbnak tart a pride, csak épp a mondatnak azt a részét felejted ki ami cáfol téged.

Szép mondhatom, elég gyakori hogy kontextusból kiragadott mondatokkal, szavakkal próbálkoznak lejáratni valakit/valamit.


Niki

2022. márc. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

"Elárulnád hogy a mondat elejét miért felejtetted le? Talán mert az akkor nem igazolná a vádaskodásaidat?"

Csak egy kis szövegértelmezési hajlam kellene, kedves Niki. Bár szerintem megvan az, csak túl kényelmetlen válaszolnod a kérdésekre, amiket feltettem, és így eléggé kilóg, hogy terelni akarsz. De felőlem legyen.

Lefordítom az egész mondatot:

Gyakran, amikor egy közelgő háború elöl menekülnek, az LMBTQ-menekültek a befogadó ország lakosaitól, hatóságaitól, humanitárius szolgáltatást nyújtó szerveitől diszkiriminációt, előítéletességet, zaklatást, gyűlöletet kapnak.

Én ebből a mondatból azt hagytam ki, hogy "Gyakran, amikor egy közelgő háború elöl menekülnek". Egyrészt azért hagyható ki nyugodtan ez a rész, mert nem változtat a lényegen, másrészt úgy hülyeség, ahogy van - a mai világban egyáltalán nem gyakori, hogy hábórú elöl meneküljön úgy általában bárki (összesen kettő háborús konfliktus járt menekültekkel: a közel-keleti meg ez). Tehát már maga a kiinduló pont is egy hazugság. Ami igazán hajmeresztő, az az, amit én beidéztem. Konkrétan az, hogy a szállásadó civiltől kezdve a hatóságokon át a segítő szervezetekig mindenki csak bántja, zaklatja, kirekeszti őket. Ez mi, ha nem kollektív ítélet? Remélem nem haragszol meg érte, ha én egy ilyen állítást nem veszek komolyan, hanem csak mosolygok rajta egy jóízűt. Ezelőtt is leírtam többször is, most is megteszem: a kutyát sem érdekli, hogy a menekült a fiúkat vagy a lányokat szereti-e. Senki sincs olyan debill a Budapest Pride-on kívül, hogy ez alapján differenciáljon menekült és menekült között. Esze ágába nem jut senkinek. Pontosan annyi esélye van, mithogy szembe locsolja őket valaki egy vizipisztollyal egy málnabokor mögül. Annyira abszurd, annyira vicckategória, hogy ez már egyenesen paranoia.

Még valami. Belegondoltál már abba, hogy milyen visszhangja lenne annak, ha kiválogatnák a szexuális kisebbségeket a menekültek közül, mert elvileg "félnek heterónál szállni"? Mert szerintem ennek pontosan az lenne a következménye, hogy azok a civilek, hatóságok, szervezetek, akikben semmilyen diszkriminatív indulat nincs, úgy lennének bemutatva, mint akik nem engedik be magukhoz ezeket az embereket. Úgy lenne az egész eladva, hogy a csúnya, gonosz magyarok fogták, és kirekesztették a szexuális kisebbségeket, majd jött a Pride, a szent védelmező, és oltalmába vette szegény örökké bántalmazott embereket. Holott most mi arról beszélünk, hogy a Pride akarja őket külön szedni, és szó sincs arról, hogy a magyar segítők bárkit is diszkriminálni akarnának. Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy a Pride pontosan azért fogalmaz meg ilyen hazugságokat, hogy majd ezt főzhesse ki belőle.

2022. márc. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 harminezer oxigén ***** válasza:

"Egyrészt azért hagyható ki nyugodtan ez a rész, mert nem változtat a lényegen, másrészt úgy hülyeség, ahogy van "


De, pont hogy változtat rajta. Amit te korábban (egy mondat közepéből kiragadtál)

"LGBTQ refugees face further discrimination, prejudice, harassment or hate by the citizens of the country of arrival"

azt jelenti hogy:

"Az LMBTQ menekültek további diszkriminációval, előítélettel, zaklatással vagy gyűlöletkel szembesülnek az érkezési ország állampolgárai részéről"

Ami a vádaskodásodat igazolná, miszerint a Pride kijelentette, hogy kollektíve, minden LMBTQ menekültet diszkriminál a fogadó ország lakossága.

Ezzel szemben a teljes mondat:

""Often times when escaping the imminent danger of war, LGBTQ refugees face further discrimination, prejudice, harassment or hate by the citizens of the country of arrival, authorities, or humanitarian service providers."

azt jelenti hogy:

"A háború közvetlen veszélye elől menekülve gyakran az LMBTQ menekültek további diszkriminációval, előítélettel, zaklatással vagy gyűlöletkel szembesülnek az érkezési ország polgárai, a hatóságok vagy a humanitárius szolgáltatók részéről."

Pont a mondatnak az a része hogy "gyakran" jelenti azt hogy NEM KOLLEKTÍVE vannak diszkriminálva a lakosság részéről, de bizony előfordulhat.


"Csak egy kis szövegértelmezési hajlam kellene, kedves Niki."

Szerintem neked lenne rá szükséged:

"a mai világban egyáltalán nem gyakori, hogy hábórú elöl meneküljön úgy általában bárki "

Nem is a háború elöl menekülők gyakoriságát említi, hanem az LMBTQ személyek elleni diszkrimináció gyakoriságát. Vagy tényleg nem tudod értelmezni a leírtakat, vagy szándékosan félremagyarázod.


"Ami igazán hajmeresztő, az az, amit én beidéztem. Konkrétan az, hogy a szállásadó civiltől kezdve a hatóságokon át a segítő szervezetekig mindenki csak bántja, zaklatja, kirekeszti őket."

Ha nem veszed figyelembe az egész mondatot akkor, csak azt a részét ami téged igazol, akkor azt olvasod ki belőle (szándékosan), hogy "MINDENKI". De pont az a rész cáfolja a vádjaidat amit (szintén szándékosan) feleslegesnek tartasz.


Niki

2022. márc. 10. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

A vitánk elején azt mondtam, hogy vegyük egymást komolyan, de bevallom őszintén, nekem ez egyre kevésbé megy. Nem azért, mert rosszindulatú lennék, hanem azért, mert ha egy ilyen egyszerű gondolatmenetet is külön el kell magyarázni, az már komolytalan. De legyen.

A háború nem egy gyakori jelenség. Ha a háború nem gyakori, akkor egyértelmű, hogy háborús menekültekről is ritkán beszélhetünk. És onnantól kezdve, hogy ritkán vannak háborús menekültek, vöröshajú háborús menekült, nagyhasú háborús menekült, meg diszkriminált háborús menekült is ritkán van. Tehát teljesen fölösleges arról vitáznunk, hogy a Pride a háborúra vagy a háborús menekültek diszkriminálására értette a gyakoriságot, ígyis-úgyis hülyeség, mert ha ritkán van háború, akkor értelemszerűen minden háborúhoz kapcsolódó jelenség is ritka. A mondat eleje tehát eleve értelmetlen, és nem is kivánok vele többet foglalkozni.

A mondat további része is hülyeség, ugyanakkor egy alaptalan vád is, amivel megint ugyanoda nyúlunk vissza, hogy a Pride és te is, kollektíve az összes magyart, beleértve a szállásadókat is homofóbnak ítéltétek.

Emlékezz vissza arra, amikor elkezdtél arról beszélni, hogy az LMBTQ-menekültek nem szívesen mennek hetero szállásadókhoz, mert félnek az esetleges attrocitásoktól. Erre megkérdeztél engem, hogy befogadnék-e szexuális kisebbséget, és még mielőtt válaszolhattam volna, már ELŐRE kijelentetted, hogy ha igent mondok, az álszenteskedés. Ennek nem volt előzménye, csak egy random ismeretlen emberről állítottad, hogy homofób. Tetted ezt azzal a logikával, hogy mivel én heteroszexuális magyar ember vagyok, ezért szükségszerűen homofóbnak kell lennem. A Pride ugyanezzel a logikával írta ki azt a bejegyzést, amiről beszélünk. Anélkül, hogy ismerné a magyar szállásadókat, elkezdi félteni tőlük a szexuális kisebbségeket, már is azzal áll elő, hogy majd ő vigyáz rájuk, mert a magyaroknál könnyen érheti őket diszkrimináció (erre egyelten olyan törvény volt az érved, amihez a magyar önkénteseknek az égadta világon semmi köze nincs). Ez ugyanolyan alaptalan vád, mint amikor én azt mondtam rólad, hogy neked gyilkossági hajlamaid vannak, ezért meg kell tőled védeni a menekülőket. Sőt az is ugyanilyen alaptalan vád, mint amikor kormány azt mondja, hogy az LMBTQ-érzékenyítők lombizni mennek az oktatási intézményekbe, ezért meg kell tőlük védeni a gyerekeket. Ha az én vádam abszurd, a kormány vádja abszurd, akkor ti vádatok miért nem az? Azért, mert van egy olyan szöveg, mely szerint szinte minden második szexuális kisebbség diszkriminációt szenved az Európai Unióban(!) ? Hát ha Afganisztánról szólna a szöveg, akkor még el is hinném. De az EU-ról, ahol sokszorosan több az LMBTQ-ember a liberális tagállamokban, egyenesen vicckategória ilyet leírni.

A Pride ezt az egész cirkuszt csak azért csinálja, hogy ha majd lesznek olyan bambák az LMBTQ-menekültek, és odamennek hozzá, akkor ezt majd úgy adhassa el a sajtónak, hogy a magyar emberek diszkriminációja miatt neki kellett gondoskodni az elszállásolásukról.

2022. márc. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 harminezer oxigén ***** válasza:

akkor ùgy megérted hogy a hàború elöl menekülők szàmossàgàhoz képest gyakran fordul elő


itt te nem tudod értelmezni az amit itt leírnak


ha azt írtàk volna hogy minden esetben diszkriminàció éri őket akkor igazad lenne hogy mindenkire érti a pride

de nem ezt írtàk szóval amit mondasz hogy "mindenki" az jó esetben vétlen ferdítés, rossz esetben szàndékos félrevezetés


Niki

2022. márc. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

"akkor ùgy megérted hogy a hàború elöl menekülők szàmossàgàhoz képest gyakran fordul elő"

Pontosan ez az alaptalan vád. Senkinek sem jut eszébe megkérdezni egy menekülttől, hogy milyen szexuális orientációja van. Ez csak a Pride-nak jut eszébe. Nem akarom elhinni, hogy nem érzed, mennyire nevetséges ez az egész. Agyrém...

Fel sem merül senkiben a téma, egyedül a Pride nyomja a pofánkba, hogy amúgy vannak a menekültek között transzok is. Kösz, b.zdmeg, de ki kérdezte? Senki nem kíváncsi rá. Az a lényeg, hogy menekült. Aki önkéntes, az nem azért önkéntes, mert válogatni akar közöttük, hanem azért vállalja ezt önként, mert MENEKÜLTEKEN akar segíteni, nem heterókon. Minden heterotól féltitek a homókat, csak azért, mert tudunk homofób emberek létezéséről. Szimplán azért, mert vannak homofób heterók, engem is annak tituláltok azzal, hogy tőlem is féltitek a homo menekültet. Ez nettó kollektív ítélet. Te magad is rámhúztad ezt. Te is osztottad azt a logikát, hogy aki hetero, attól félteni kell a homókat. Csak úgy szeretnélek emlékeztetni, hogy egyszer ezért már elnézést kértél, most meg folytatod tovább ugyanazt. Verjétek ki a fejetekből ezt a paranoiát, és fejezzétek be a menekültek megkülönböztetését a kollektív fóbozásotokkal együtt, mert nagyon visszatetsző.

2022. márc. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
#37 Szép, hogy itt próbálod mentegetni a heterót becsületét, de hallottad, hogy miről fogunk népszavazni három hét múlva? Vajon mi okuk lehet LMBT menekülteknek külön aggódni Magyarországon, és vajon a Pride Facebook bejegyzésén való performatív jobboldali kiakadás miért tűnik képmutatónak?
2022. márc. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!