Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történne ha olyan mértékű...

Mi történne ha olyan mértékű emelést kapnának a könnyü munkák(tanár,könyvtáros,szociológus stb) hogy a verszenyszférában már nem akarna dolgozni senki?

Figyelt kérdés

Tehát lehet én vagyok a hülye vagy analfabéta, de sehogy sem értem hogyan változtatna bármit is az állami beavatkozás a munkák piaci értékén és a hatalmas infláción kivül.

Például magasan képzett IT tudással rendelkező embereket még bruttó 1 millió forintért sem könnyü találni. Ennek ellenére tanárt hogy szart meg húgyot fizetnek nekik mégis évről évre sokan bejölik, legutóbb is volt ismerös, mondtuk neki hogy ebből nem lehet megélni, de nem érdekelte csak tanárnak megy. Persze az is benne van hogy mivel a tanár az egy betanított szellemi munka ezért nyilván aki tanárnak alkalmas az nem biztos hogy orvosnak, mérnöknek vagy IT szakembernek alkalmas, fordítva viszont garantáltan jó.


Tehát ha most szarért húgyért van dolgozó ha megemelné az állam a fizetést a most is vonzó munkákra (hivatástudat, szórakoztató tudom is én) akkor még több dolgozó lenne azokban a munkakörökben. Viszont mondom bizonyos munkákban az elképesztően magas fizetések ellenére sem könnyü találni alkalmazotatt.

Az én meglátásom szerint emelés azt eredményezné hogy a kevésbé népszerű helyeknek hasonlóan emelni kell hogy munkaerőt találjon.


Tanár indulna bruttó 1 millióról, akkor az IT/mérnök stb indulna 5 millióról. Miért? Mert bolondok lennének versenyszférába vért húgyozni ahelyett hogy állam keblén elvannak a langyosba pénzért.


Én inflációt látok semmi mást ez esetben



2022. márc. 5. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
A kettőnek semmi köze egymáshoz:a versenyszférában dolgozók nem fogják átképezni magukat pedadógussá.
2022. márc. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Miért nem?

Tanár is van aki elment dolgozni SSC-be mivel többet fizettek, persze csak kis %-ékuknak sikerült de mégis, a pénz ami számít.

Legalábbis nem tudom te hogy vagy vele, de én legkisebb munkát legtöbb pénzért elvet vallom. Ha mondjuk vmi olyan lenne amiért keveset kell tanulni és dolgozni mégis megkapom a 90%ékot érte akkor a többség bolond lenne megerőltetni magát


Szocializmus egy csőd, kapitalizmus a pénzimádata viszi előre társadalmat

2022. márc. 5. 13:49
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Nem, nem csak a pénz számít, legalább is a régi "old" generációknál a motivjuk a pénz volt, de a fiatal új generáccióknál a pénz mellett, hogy legyen home office, a munka körülmény, a kollégák, a stressz mentes munka..stb a mai 20-as 30-asok ha valamelyik nincs meg, nem is megy oda vagy ha el is ment, hamar fel fog állni...és hallgatom az idősebb munkavállalóktól, hogy "ezek a fiatalok" nem képesek kitartani...mire? és minek? ez a mentalitás, hogy szenvedtetem magam a semmiért, amíg kiégek meg az egészségem is rá megy, mire jó ? hogy elmondhassam, hogy de legalább kitartó voltam ? xD Szerencsére ez a magyar, meg a kelet-európai mentalitás ha nagyon lassan is de kezd kipusztulni, hogy annak a munkás ér többet, akik "halálra"dolgozza magát 10-12 órázik szombaton is bejár dolgozni, hogy több pénze legyen, mert ugye a régi dolgozók, ha több pénzt akarnak haza vinni, nem fizu emelésért rimánkodnak a főnöknek, hanem túlóráért...xD és 50-60 éves kort minimum 3-4 beteg betegséggel sikerül elérniük, mert az egészségük rá ment a melóra...de azért sápítoznak, hogy ezek a lusta trehány fiatal dolgozók nem kitartók..xD Hát pont ez miatt nem is akarunk kitartók lenni a nagy semmire.. xD
2022. márc. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy egy IT szakember,aki most bruttó 1-1.2M -ért dolgozik elmegy majd tanárnak mert ott is meg lehet keresni ennyit,nos ennek az esélye ha nem is 0,de erőteljesen közelít hozzá. Ha csak a saját tapasztalataimból indulok ki,mert ebben a szektorban dolgozom ,majdnem ennyi bérért,nos itt az emberek a munkakörülmények miatt szoktak vándorolni cégről-cégre .Nehezen tudom elképzelni (akár magamról , de nyilván ez nem reprezentatív minta:D) ,hogy az állandó home officet, juttatásokat, cégrészvényt, nyaralóhasználatot,lapos vállalati struktúrát én feladnám azért,hogy reggel 8-3-4-5 óráig egy iskolában gályázzak,délután dolgozatokat javítsak,táboroztassak,felügyeljek,fegyelmezzek és még kitudja miket kell a tanároknak pontosan csinálnia ezen kívül. Ez hol kevesebb energiabefektetés,minthogy kötetlen munkaidőben,kedvem szerint dolgozok határidőre, megbecsülnek, kinyalják a seggem ,mindenre van időm ,akár napközben is .. szabadságra akkor megyek amikor akarok ,és soha nem baszogat senki csak a munka legyen kész időre. A munkámhoz biztosítanak mindent,akár irodában,akár itthonra. Ha irodában vagyok jó a hangulat,ingyen gyümölcs, kávé,tea, közös pizzázások,programok ..

soroljam ? Aki ennél kevesebbet keres IT szektorban , az sem fog elmenni tanárnak több pénzért,mert egyszerűen nem éri meg. Itt ha folyamatosan tanulsz és képzed magad idővel több lesz a pénzed is,hamar . A többi meg a kezdetektől megvan.

2022. márc. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Én angol-német tanár vagyok, dolgoztam egy évig SSC-ben, most tanár vagyok. A fizetés kevesebb (bár nem sokkal egy helpdesk agentnél), de fele annyi felelősség vagy stressz sincs rajtam, mint anno. Nem kell 8 féle műszakban dolgozni, egész nap hívásokat fogadni. Bár ez egyházi suli, itt talán visszafogottabbak a diákok, mint máshol. Talán. De az álommelóm mindig a könyvtáros volt amúgy nekem is.
2022. márc. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!