Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kellene nálunk is bevezetn...

Nem kellene nálunk is bevezetni egy részleges sorkatonaságot?

Figyelt kérdés

Mert a honvédségnek a 37ezres létszám illetve 20ezer tartalék nem sok.

Nem kellene valami részleges sorkatonaságot bevezetni hogy nagyobb legyen a haderő? Például a sok léhűtőt akik nem dolgoznak csak a napot lopják, bejelentett munkahely híján behívnák őket katonának mondjuk a mindenkori minimálbérért cserébe.

Nem lenne ez jó ötlet?



2022. márc. 7. 08:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Azt hisszük annyi a katonaság a mai nap, hogy mindenkit megtanítunk gépfegyvert használni és gránátot dobni?

Aztán egy esetleges háborús időben pedig majd gyalog vagy saját Dacia dusterrel mennek a frontra?

2022. márc. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem
2022. márc. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
15%
De. Páváinkra ráférne.
2022. márc. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
3-as tehát ezek szerint rád férne. Mi tart vissza az önkéntes katonai önszopatástól?
2022. márc. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 hypno ***** válasza:
92%

Aki akar most is jelentkezhet katonának. Nem kell ahhoz sorkatonaság.

Menjetek harcimarcik. Legyetek katonák.

Én nem leszek. Már voltam. Olyan impotens másfél év sem előtte sem utána nem volt az életemben

2022. márc. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
5-ös ritkán értek veled egyet, de ebben most teljesen.
2022. márc. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
1%
El sem kellett volna törölni.
2022. márc. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
7%
Ezek a nyámnyilák még madárijesztőnek is alkalmatlanok.
2022. márc. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Többször leírtam már, nekem a sorkatonaság annyiból állt, hogy rászoktam a cigire, piára és megtanultam lopni. Nem egy olyan jármű volt, amit talán be sem lehetett üzemelni, de simán elfogyasztott 1000 liter üzemanyagot. Ma egy jól kiképzett, olyan katonákra van szükség, akik önként vállalják.
2022. márc. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 BlackSword ***** válasza:
100%

Jah, és lenne egy adag egyenruhás léhűtőnk, akiket aztán még fizethetünk is... több haszna nem lenne...


Egy fegyveres erőhöz kicsit több kell, mint 50.000 ember... mondjuk fegyver, felszerelés, logisztika, kiszolgáló rendszer, egyenruha, lőszer, járművek, képzett tisztek, irányításbővítés... laktanyák... ezeket honnan akasztanád le, miből finanszíroznád??? Mert találni 50.000 alkalmas embert, na az a legkönnyebb...

2022. márc. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!