Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan ered az a tévhit,...

Árokpart kérdése:

Honnan ered az a tévhit, szemlélet, hogy a hajléktalanok saját maguk tehetnek arról, hogy hajléktalanok?

Figyelt kérdés
Az az érdekes, hogy a nálunk fejlettlenebb országokban sem állítanak ilyesmit, a fejlettebbekben meg pláne nem. Mi az oka nálunk ennek a szemléletnek?
2022. márc. 11. 12:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, aki drog/alkoholfüggő és csöves lesz. Van aki nem akar dolgozni, lecsúszik és csöves lesz. Ezekre lehet mondani, hogy saját maguk tehetnek róla.
2022. márc. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Ez éppen olyan mint, hogy "a cigányok nem dolgoznak" vagy "a bölcsészdiplomával csak mekibe lehet menni dolgozni" egyik sem igaz, csak van némi igazság bennük.

A hajléktalanok között is van sok olyan, akit meg lehetett volna állítani a lejtőn pl. ha időben leszoknak az alkoholról vagy lett volna valaki, aki befogadja őket és mintegy neveli ey darabig. De nem mind, sajnos sok köztük mentális problémákkal küzd és alapból emiatt is esnek ki a munkából, vesztik el a kapcsolataikat is. pl. autisták, skizofrének sokan vannak a hajléktalanok között.

2022. márc. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Akkor mégis ki tehet róla? Én miért nem vagyok hajléktalan? Szerintem mert:

- sokat dolgoztam

- takarékoskodtam, a pénzből lakást vetem

- nem lettem alkoholista,

- nem lettem kábszeres


Ha a hajléktalanok is betartották volna a fentieket, most nem lennének hajléktalanok.

2022. márc. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
sok maga tehet róla sajnos
2022. márc. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
A legtobb maga tehet rola.
2022. márc. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem tévhit. Jó részük választja ezt az életmódot, nem belekényszerül.
2022. márc. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Andizsuzsi ***** válasza:
83%
Nagyon sokan maguk tehetnek róla. Van ismerősöm, aki nem tehetett, de ő bement családok átmeneti otthonába, dolgozott, és az 1 év letelete után ki tudott menni albérletbe. Azóta is rendben van.
2022. márc. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
Nekem onnan jött, hogy 19 éves koromban bevásároltam nekik karácsonyra és körbejártam a Nyugati pu-t és ezalatt beszélgettem velük. Elég hamar lejött nekem, mennyire önsorsrontó emberek. Volt ott egy fiatal pár, épp babát várt a csaj, a másik durván alkoholista volt, azért hagyta el a család. Egy nap alatt annyi pénzt koldult össze, kiszámoltam, hogy kétszer annyi a fizetése, mint nekem. De mindez a devizahitel előtti időkben volt. Nyilván azóta sok olyan került utcára, akit átvertek a bankok.
2022. márc. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem ismerik őket eléggé. Ki ismer hajléktalant...

Én azt nem értem, hogy oké, vannak okok, de sok hajléktalan állítólag dolgozik vagy tudna dolgozni, van keresete. Vagyis miért nem tud megfizetni egy utolsó, olcsó albérletet? Miért nincs benne annyi, hogy néha, legalább hetente lezuhanyzik, és nem büdösen száll fel a buszra?

A mentális betegség lehet, ok, nincsenek, akik segítenek, nincsenek rokonok, alkoholizmus, munkanélküliség, stb.

Mindezek után az Igénytelenség jut eszembe. A legtöbb embernek vannak igényei, nem akar hajléktalan lenni. De vannak, akiknek nincsenek.

2022. márc. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan állami gondozásból kerülnek utcára, mert kb. ahogy betöltik a 18-at, mehetnek is világot látni.


Nekem van egy ismerősöm, aki csak azért nem hajléktalan még, mert a bátyja házában lakhat, amíg ő úgy nem dönt, hogy nem teszi ki onnan. Nagyon szövevényes a történet, nem akarok belemenni. A lényeg, hogy ő is rengeteget dolgozott, a családi háttere is nagyon jó volt, csak sajnos olyanokkal került össze, akik állandóan lehúzták. Mostanra semmije nincs, havi 22.800 forint segélyből él, az egészsége teljesen tropán van, dolgozni sem tud már elmenni (alkalmi házhozelmenés meg nincs a környéken). Ő abból a szempontból tehet a sorsáról, hogy sosem tudott időben kapcsolni, így került egyre lejjebb. Ráadásul a saját apja is átverte; a testvérének egy csomó ingatlant ajándékozott, neki meg az örökségből csak a felhalmazott százmilliós hitelek maradtak, amit nyilván nem fogadott el, de így egy fillért nem kapott az apja halála után sem, míg a bátyja nagy vígan él Amerikában.


Szóval azért van, akivel nagyon elbán az élet, és így kerülnek kegyetlen helyzetbe. Viszont az is igaz sajnos, hogy a hajléktalanok nagy része valamilyen addikció miatt kerül az utcára, jellemzően az alkohol vagy a drog miatt.

2022. márc. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!