Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A feministák miért harcolnak...

A feministák miért harcolnak a fejlett nyugati világban a női többletjogokért, miközben a tényleges tennivaló a második, de leginkább harmadik világban lenne?

Figyelt kérdés
Vannak munkatársaim akiknek magasabb az óraberére mint nekem, de semmivel sem tudnak többet mint én, sőt... Csak én nem vagyok az a törtető típus, de férfiként el kell viselnem a különféle felcímkézéseket a hozzáállásom miatt. Az eddigi párkapcsolataim sem hosszúéletűek, pedig nem vagyok egy anyámasszony katonája. Csupán kifejezetten mélyről jövök és a kötelességemet letudván megelégedtem azokkal a szerény körülményekkel amit kialakítottam magamnak. Ez csak egy példa, tehát nem ez alapján akarok reflektálni az összes hülyeségükre, csak túl hosszú lenne.

2022. márc. 12. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Többletjog? Az már többletjog, ha valaki nőként eléri, hogy magasabb pozícióba kerüljön? Azt hogy nevezed, amikor egy férfi csinálja ugyanezt? Az már nem többletjog? Vannak bajok a fejben, nem is kicsit.
2022. márc. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1#

"Vannak bajok a fejben, nem is kicsit." Ez rád érvényes. Nekem semmi bajom azzal, ha egy nő ugyanazt csinálja.

2022. márc. 12. 13:12
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

"A feministák miért harcolnak a fejlett nyugati világban a női többletjogokért"

Nem azért harcolnak


"a tényleges tennivaló a második, de leginkább harmadik világban lenne?"

Ott is vannak feminista mozgalmak, csak nem hallottál róluk, mert felteszem kizárólag anti-feministáktól szerzel információt a feminizmusról. Így vajmi kevés fogalmad van a témáról, viszont azt hiszed, hogy nagyon értesz hozzá.


"Vannak munkatársaim akiknek magasabb az óraberére mint nekem, de semmivel sem tudnak többet mint én"

Nekem is... Ilyen a világ. Szinte mindenkinek vannak túlfizetett semmirekellő munkatársai, nem vagy különleges.


"Csak én nem vagyok az a törtető típus, de férfiként el kell viselnem a különféle felcímkézéseket a hozzáállásom miatt"

Milyen felcímkézéseket?

Ha zavar, hogy milyen sztereotipikus "férfi szerepekbe" vagy kényszerítve az akaratod ellenére, akkor van erre egy mozgalom, akik a sztereotipikus nemi szerepek ellen próbálnak fellépni. Feminizmusnak hívják.


"Az eddigi párkapcsolataim sem hosszúéletűek, pedig nem vagyok egy anyámasszony katonája. Csupán kifejezetten mélyről jövök és a kötelességemet letudván megelégedtem azokkal a szerény körülményekkel amit kialakítottam magamnak."

Nem világos, hogy ez mit jelent...

2022. márc. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3#

"Ott is vannak feminista mozgalmak, csak nem hallottál róluk, mert felteszem kizárólag anti-feministáktól szerzel információt a feminizmusról. Így vajmi kevés fogalmad van a témáról, viszont azt hiszed, hogy nagyon értesz hozzá."


Tudom hogy ott is vannak mozgalamak, csak a fejlett nyugati világban nem értem ennek a létjogosultságát.

2022. márc. 12. 14:14
 5/7 A kérdező kommentje:

"Nekem is... Ilyen a világ. Szinte mindenkinek vannak túlfizetett semmirekellő munkatársai, nem vagy különleges."


Akkor mi itt a probléma az alapkérdést illetően?

2022. márc. 12. 14:16
 6/7 A kérdező kommentje:

Ha zavar, hogy milyen sztereotipikus "férfi szerepekbe" vagy kényszerítve az akaratod ellenére, akkor van erre egy mozgalom, akik a sztereotipikus nemi szerepek ellen próbálnak fellépni. Feminizmusnak hívják."


Ezzel egyetértek velük.

2022. márc. 12. 14:18
 7/7 anonim válasza:
Annyi tortentthogy vérszemet kaptak és egyre több többlet jogot akarnak
ápr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!