Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ügyvédek az adásvételi...

Az ügyvédek az adásvételi szerződések elkészítéséért és intézéséért mi alapján számolják a díjukat?

Figyelt kérdés

Az ingatlan eladási/vételi árával arányos?

Vagy ártól független és szerződésenként darabra számolnak?

Vagy egyéb?


Az van, hogy néhány ingatlanban négyen vagyunk tulajdonosok különböző arányokban. És szeretnék megválni mindentől, csak a munkám miatt még elég sokáig külföldön leszek. Nekem később lenne jó.

(És a vevőket mivel kölcsönösen ismerjük, van bizalom, nem zavarná őket, ha én később adnám el a részem.)

Utána néztünk a meghatalmazás útján történő eladásnak is, de olyan költséges és bonyolult és sok a hibázási lehetőség, hogy ami kicsi részem nekem van mindenben, nem érné meg...


Jobb lenne ha én később adnám el személyesen.


Csak azt nem tudjuk, hogy az ügyvédi költség hogy alakul előbbi és utóbbi esetben?


Ha én most kimaradok, a többiek költsége annyival kevesebb?

Vagy nem? És épp ellenkezőleg, én a kis részemmel ugyanannyi költséget produkálok majd a vevőinknek???

(Merthogy az ügyvéd költségét a vevő fizeti, az már nem kérdés, de a vevő sem túl tájékozott ebben. Először vesznek ingatlant. :))


Köszönöm a segítséget előre is!



2022. márc. 12. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Többyire az ingatlan értéke alapján, de van hogy a hasukra ütnek és az alapján, esetleg pofára.
2022. márc. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Általában az ingatlan árának a fél vagy 1 százalékáért dolgoznak az ügyvédek.
2022. márc. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 NTBS ***** válasza:
Vidéki ügyvéd. Minimum 30000 ft. Minél drágább lakás annál több.
2022. márc. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Általában annak alapján, hogy perkelsz nekik. Gyakorlatilag azt a határt szabják meg, amit még kifizetsz. Ha soha senki sem fizetne, nem is léteznek.
2022. márc. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!