Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérhető-e sérelemdíj fényképfe...

Kérhető-e sérelemdíj fényképfelvétel készítése esetén, ha az érintett kifejezetten megtiltotta annak elkészítését, de a felvétel felhasználása nem ismert?

Figyelt kérdés

A bolond szomszédunk elárkádoza a háza előtti járdát, mert zavarta, hogy mindenki ott közlekedik. Én elraktam onnan a köveket mert szerintem belesetveszélyes volt. Ezt ő meglátta és kitért magából, hogy én hogy merek hozzányúlni az ő háza előtti dolgokhoz. Na ezen jól összevitatkoztunk. A dologból valószínűleg bírósági, vagy önkormányzati közterületfelügyeleti ügy lesz. Viszont amikor ezen veszekedtünk a felesége felvételt készített rólam. A felvétel készítésekor kifejezetten mondtam, hogy nem járulok hozzá a felvétel készítéséhez, ennek ellenére elkészítette a felvételt. Erre tanu is van, mert mondta is, hogy felvesz, hogy ott vagyok (amúgy közterületen, de az ő háza előtt). Ezt mások is hallották. Azt viszont nem tudom, hogy a felvételt mire akarja felhasználni, maguk élvezkednek rajta, vagy mi lesz vele, de akkor is felvettek úgy, hogy nem járultam hozzá.

A kérdésem, hogy ilyen esetben jogosult vagyok-e sérelemdíjra?



2022. febr. 19. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Nem
2022. febr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
Nem. Megérdemelted.
2022. febr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem, de ha eltorlaszolja a járdát (nem tudom, mi az az árkádozás), arról készíthetsz felvételt, és mehet be az önkormányzathoz.
2022. febr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#2: Mit érdemeltem meg?

A másik szomszéd néni panaszkodott, hogy majdnem elesett azokban a nagy kövekben a járdán. Még jóhogy odébb tettem. Közterület. Sőt, akár lehet úgy is hozzáállni, hogy közveszély elhárítása volt amit csináltam. Erre megérdemeltem?

2022. febr. 19. 13:49
 5/14 anonim ***** válasza:
20%

Jajj majdnem elesett a nénike?! Nézzen a lába elé!

A felvétel készítése meg nem illegális, hanem a beleegyezés nélkül elhasználni. A kérdésre így válaszoltam is te liberós.

2022. febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Mennyi empatikus ember van itt. Kérdező, teljesen igazad volt és a szomszédnak ehhez nincs joga. Szerintem, ha ők mennek panaszra, rosszul fognak járni.
2022. febr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Sok jogász van itt látom :D üljetek le egyes.

Hihetetlen… törvények jog kategória és agyhalott mindenki.

2022. febr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#5: Ptk 2:48. § Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.

[link]

2022. febr. 19. 14:04
 9/14 anonim ***** válasza:
34%

Így van. De az elkészítéséhez nem. A kettő egyben érvényes te brom.

Nem vessző van közte.

2022. febr. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
9# Milyen kedves ember vagy:)
2022. febr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!