Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rendszerváltás után,ès a mai...

Rendszerváltás után,ès a mai napig,miért magasztalták/magasztalják a mai napig a Kádár korszakot? Mi volt benne a pozitív jó emlék?

Figyelt kérdés

A faterom is, ès sok mások azzal èrvelnek,hogy volt mindig munka.

Pl ha hètfőn valaki leszámolt, szerdán már másik helyen tudott dolgozni.



2022. márc. 15. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nosztalgia.
2022. márc. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Shai-Hulud ***** válasza:
84%

Mert akkor minden sokkal jobb volt.

Például nem fájt a derekam, jóval kevesebb gyógyszert szedtem, és még estig sorolhatnám.

2022. márc. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ergo a fiatalság?
2022. márc. 15. 11:45
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem sok idős embernek azért hiányzik, mert akkor volt fiatal és egészséges, megszépülnek az emlékek. Hogyha csak azt néznék az emberek, hogy mennyivel szabadabban lehet élni, utazni, mennyivel több lehetőség van minden téren, akkor mindenki a mostani korszakot tartaná jobbnak. De valószínű mi, akik most vagyunk fiatalok is visszasírjuk majd a mostani időket, minden nehézség ellenére.
2022. márc. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ès mi van azokkal akik a posztkommunista Mszp kormányt elsöprő többséggel felhatalmazta (1994)újra,holott pár ève volt előtte rendszerváltás.

Illetve èrdekes módon sok mai 40 körüli ember egyet èrt azzal,hogy jobb volt a Kádár korszak .

2022. márc. 15. 12:30
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem (hatvanon túli idős vagyok) leginkább a kiszámíthatóság. Nem volt túl nagy választék abban az időben a boltokban, de egy kg kenyér mindenhol 3,60 Ft volt, faluban, városban egyaránt. Nem dőzsöltek az emberek, de mindenki megélt a fizetéséből. A cigányok is dolgoztak, vályogot vetettek, fakanalakat faragtak, vagy gyárakban segédmunkásként, betanított munkásként. Néhány év várakozás után mindenki lakáshoz jutott, sok volt a bérlakás, melyekért minimális bérleti díjat kellett fizetni. Még osztályidegenként (sajnos, én az voltam) is nyugodtan lehetett élni. Hozzáteszem, a Kádár rendszerről beszélünk, Rákosi idején ez sokkal komolyabb gond volt.
2022. márc. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Egyetértek a 6-ossal (ugyanaz a korosztály). Amúgy meg csak szólok, hogy nagyon sok embernek ma sincs lehetősége utazásra, még belföldire se és nincs túl sok lehetősége az életben.

Fiatal koromban nyáron minden hétvégén elmentünk kirándulni (autóval), jártunk moziba, színházba, szórakozni. Moziban pld. akkor voltam utoljára, mikor a gyerekeim óvodások voltak, most már mindkettő harminc feletti. Színházban vagy szórakozóhelyen meg már nem is tudom mióta, nem engedhettem meg magamnak a két gyerek mellett, ahogy most, nyugdíjasként sem engedhetem meg magamnak.

2022. márc. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Na igen, de most még több lehetőségnek kellene lenni elméletileg nem? Hisz erről szól a kapitalizmus, (privát, magán) szektorok, cégek, vállalkozások.

Egyébként t a szüleim u. ezeket mondják mint az előttem hozzá szólók.. Akkor még sem lehetett olyan rossz a Kádár éra..!

2022. márc. 15. 15:23
 9/11 anonim ***** válasza:

Érzésre tényleg nem volt rossz. Amennyire lehetett, komfortossá tették a szegénységet. A baj az volt, hogy mindezt hitelekből fedezték, vagyis a rendszer önmaga nem termelte ki az önmaga fenntartásához szükséges erőforrásokat. Ezért ment csődbe.

Egy rendszernél szerintem alapvető elvárás, hogy önfenntartó legyen, mert ha nem az, akkor hosszú távon önmagától összeomlik, külső segítség hiányában. Ez történt a szocializmussal is, így bármennyire is jónak érezte az egyszeri ember, maga a rendszer mégsem volt jó.

2022. márc. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És most kitermeli az ország?
2022. márc. 15. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!