Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amióta van ez a “rabszolgatörv...

Amióta van ez a “rabszolgatörvény” azóta halálra túlóráztatják az embereket Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ugye nagy tüntetés is volt pár éve.

2022. márc. 20. 16:56
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%

Fú, a kommenteket nézve azért vannak kemény dolgok...

Nálunk "szerencsére" csak a heti 40 órás szerződés alatt heti 43-45 órákat kell dolgozni. Persze ez nem túlóra, csak... plusz munka, szóval a sima órabér jár érte, nem túlórapénz.


Nyilván éhhalállal nem fenyeget, de azt nézve, hogy a kontinens többi részén a 8 helyett 7 órás munkanapokat nyomatják, meg a 4 napos munkahéttel kísérleteznek, nálunk meg csak nő a munkaórák száma... hát bennem azért felmerül a kérdés, hogy milyen színű is az a paradicosm és hogy biztos-e, hogy előre megyünk, nem hátra....

2022. márc. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
86%

Előre megyünk, nem hátra, csak unorthodox helyzetértékeléssel.

Horthy-korszakra már visszamentünk.

Most kb. sötét középkorszak van, földesúr, hűbéres, jobbágy stb. lesz hamarosan. Talán még röghöz kötést is kitalálják.

2022. márc. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk nem. Mivel hogy kb. lasszóval kell embert fogni hozzánk, és úgyis nehéz, ha nem akarsz túlórázni nem mész, nagyon nincs a főnökség abban a helyzetben, hogy keménykedjen.
2022. márc. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
27%
Na most, hogy a menekülteknek is dolgozniuk kell, kicsit megváltozik a munkaerőpiac, és a dolgozók alkupozíciója.
2022. márc. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
60%

14

A menekülteknek nem kell dolgozniuk. Azért menekülten nem pedig vendégmunkások. Amúgy eddig is százezressével hozták be az ukránokat csak most hogy a családjuk is átjőtt marhára nem leszelég nekik a havi nettó 90 ezer mint eddig.

2022. márc. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
73%

#9-es vagyok. Még hozzáteszem, hogy ki van ez találva. Úgy hiszem, a debreceni BMW gyár megépítésének egyik feltétele volt a miniszterelnök felé, hogy akkor ezt a törvényt meg kell csinálni. Nem akarok politizálni, csak zárójelben jegyzem meg, annak idején a Suzuki ugyanezt meg akarta lépni Gyurcsány kormányzása alatt, csak neki még volt anno gerince, hogy nem hozta ezt meg. Na mindegy, azt akarom csak mondani, hogy nálunk van a 100%-os túlóra, és van, amit csak 50%-al számolnak, ez mindig fel van tüntetve a bérpapíron, de nem igazán értem, és a kollégáim sem, hogyan és mi alapján különítik el.

A tavaly nyári kampányok során találkoztam az egyik pártelnökkel (frakcióvezető) és tudtam vele pár mondatot váltani, és erről kérdeztem. Azt mondta, ezt úgy fogják tudni megszüntetni, ha kormányra kerülnek, hogy bele fognak nyúlni a munka törvénykönyvébe.

2022. márc. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
83%
12-es, már a röghöz kötést is kitalálták. Vagy két éve folyamatosan veszélyhelyzet van, ami alatt nem lehet felmondani az eü-ben és a rendvédelmi dolgozóknál (rendőrség, bv.). Miközben már a maszkot sem kell hordani, és gyakorlatilag alig van különbség a járvány előtti időkhöz képest.
2022. márc. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
6%
Multinál dolgozom.Minden le van papirozva..Évek óta nem túlóráztam..Ha kéne akkor meg azonnal fizetik..Bp.
2022. márc. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Várjuk a kommu...akarom mondani nemzeti szombatot!
2022. márc. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
75%
Hiányszakma a szakmám. Megmondtam, hogy nem túlórázom, van két 10 év alatti gyerekem, velük akarom tölteni a szabadidőmet. 1-2 hónapon belül találok más munkahelyet, ha kekeckednek velem.
2022. márc. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!