Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ha hiány van...

Szerintetek ha hiány van rendőrből, akkor a sebességmérés a leghasznosabb, amivel foglalkozni lehet?

Figyelt kérdés
Amikor iszonyatos hiány van, akkor egy autóban kell üldögélni órákon át az elhaladó autókat méregetve? Ugyanis még ki sem veszik a gépet.
2022. márc. 24. 10:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Hogy a legjövedelmezőbb az orbánéknak, az biztos.
2022. márc. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%

Szóval kapsz gyorshajtásért egy drága csekket és most idegesít. Értem.

Nyugi, kaptam én is már ilyet és meg is érdemeltem. Te is nyilván.

Tudod ha mindenki betartaná a KRESZ-t, te is meg én is, akkor nem lenne gyorshajtás, nem is kellene a rendőröknek kiállni mérni. Nem mellesleg kevesebb lenne a baleset is.

Nem azért mérnek a rendőrök, mert ráérnek, hanem mert az autósok nem tartják be a sebességhatárt és ennek következtében évente sok százan halnak meg és sérülnek meg az utakon. Ha tudjuk, hogy van esélye annak, hogy bemérnek és megbüntetnek gyorshajtás miatt, akkor kevésbé tesszük meg, mintha arról tudnál, hogy mehetsz ahogy akarsz, mert úgy sem ellenőrzi senki.

2022. márc. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
85%
Nem a leghasznosabb, viszont a magát Schumachernek képzelő felelőtlen vadbarmokat némileg vissza képesek szorítani.
2022. márc. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%

Nem kizárólag a gyorshajtás miatt van baleset, hanem a nemtörődömség, figyelmetlenség miatt.


Lehet haladni, gyorsan menni, ÉSSZEL, ahol LEHET, engedi a forgalom és az útviszony, illetve az autó alattam... Sokan utóbbit elfelejtik.


A baj ott kezdődik, mikor megy elöl 60-al valaki, beáll a sor, de jön egy racer és elkezd szlalomozni, 80-90 körül. Ez nem gyorshajtás, hanem felelőtlenség. Ebből van a baleset.


De nehogy más megcsesszenek azért, mert egy tök üres egyenes főúton kilométerekre előttem utánam egy-egy autó, szembe hébe-hóba fényes nappal és ne menjek 105-110-et... mert ez már gyorshajtás. Veszélyeztetek valakit? Nem.

2022. márc. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon helyes, én még sokkal szigorúbban venném a sebességmérést, annyi barom van a világon, hogy hihetetlen. Remélem eljutunk odáig egyszer, amikor - persze digitálisan, emberi erő rááldozás nélkül - soha senki nem mehet megengedett érték felett az egész országban. Kicsit kevesebb tragédia lenne.
2022. márc. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

"soha senki nem mehet megengedett érték felett az egész országban"


Majd ha mentő jönne érted vagy szerettedért is ezt mondd! Menjen csak max. 90-el, fölötte már balesetet okozna.

2022. márc. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
45%
6-os, elképzelésem nincs, hogy logikáztad ezt ki. A megengedett érték a törvényileg szabályozott. Ha ezt a mentőnél 560, akkor annyi, ha nincs is, akkor nincs. Ha egy személygépjárműnél x helyen 90, akkor 90. Szerintem nehéz volt ezen mit félreérteni.
2022. márc. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%

"soha senki nem mehet megengedett érték felett az egész országban"

Ez nagyon szép és jó lenne, ha a közútkezelő nem felejtené kint kilométereken át a 30-as táblát az útfelújítást követő 1-1,5 évig...

2022. márc. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
37%
Hidd el, láttam már olyat, mikor elhúzott mellettünk egy család 100-al kanyarban. Nem akarom kimondani sem, mi lett a vége az orrunk előtt.
2022. márc. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%

8-as: "Remélem, eljutunk oda egyszer..."


Igen, mindez beletartozna nyilván, ezen a téren is precíznek kell lenni. De ha a jobbik rosszat nézem, akkor inkább menjen az ember párszáz méteren át 30-al, mintsem 90 helyett 120-al arra alkalmatlan utakon.


Hidd el, nincs az a sietség, ami igazolja az emberéletek - nem csak a sajátod - veszélyeztetését.

2022. márc. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!