Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kérdésem azokhoz szól, akik...

A kérdésem azokhoz szól, akik kihagyják a vasárnapi választás lehetőségét: Miért?

Figyelt kérdés

Bevallom, én most kihagyom. Leírom, hogy nekem mi erre az okom:


Úgy érzem, hogy a politikai élet nagyon elfajult. Az ellenzéki pártok politikusai és szavazói nyersen és indulatosan vágnak oda a másiknak, ugyanakkor a Fidesz emberei dezinformálnak és manipulálnak. Olvasom őket a kommentekben, akik a körülményektől függően közalkalmazottnak, tanárnak, vagy 3 diplomás elfoglalt embernek adják ki magukat. Mintha ettől igazuk lenne. Nekem csak egy diplomám van és ez az egy legalább igazi, ettől még nem gondolom, hogy bármiben igazam van. Csak véleményt alkotok. Már a véleményt sem tűrik, ha nem illik bele valamelyik sablonba.

Ott tartok, hogy semmilyen szavazónak nem vallom magam. Már véleményem sem lehet, mert valamelyik oldaltól kapok a fejemre.

Nem tudom, miért hihetetlen: egy párt sem tud számomra olyan előnyöket biztosítani ami arra ösztönözne, hogy rá szavazzak és sajnos úgy érzem, a már vázolt szörnyű légkört támogatnám, bármelyiket választanám. Nálam ezt sikerült elérnie ezeknek a pártoknak és szimpatizánsaiknak.

Majd ha tisztességes világ lesz, akkor szavazni fogok. Addig nem.


Ezzel nem akarok példát mutatni. Menjen el szavazni, aki szeretne és nincs olyan rossz véleménye, mint nekem.


Ha hozzám hasonlóan te is szándékosan kihagyod a szavazást, akkor miért? Az enyémhez hasonló okból? Más elvi okai vannak?



2022. ápr. 1. 02:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
Simán mert totál hidegen hagy a politika, és mielőtt jönne az a kérdés, hogy akkor mit keresek az oldal politika részlegén, nos ez amennyire egyszerű, egyben annyira szomorú is. Simán itt lehet a legjobbakat mosolyogni, néha jobb időtöltés mintha direkt vicceket olvasgatnék, egyszerűen néha felnőtt emberek olyan szinten képesek lemenni gyerekes szintre, nem beszélve a direkt trollkodókról.
2022. ápr. 1. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Mert egyiket sem látom jobbnak a másiknál. Amivel itt a fideszeseket vádolják, aznagyrészt igaz, de az ellenzékre ugyanúgy. Alig vannak párbeszédek, csak egymás anyázása megy. Engem érdekel a politika, mint tudomány, de ami itthon megy, az siralmas.
2022. ápr. 1. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%
Mert önző vagyok, és nem érdekel más, csak önmagam. Nem izgat a politika, nekem jó így, ha máshogy lenne, az is jó volna.
2022. ápr. 1. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
23%
Mer dógozok.
2022. ápr. 1. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Mert nincs véleményem arról, hogy hamarosan orosz gyarmat leszünk.
2022. ápr. 1. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Mert egyik rosszabb mint a másik. Nincs olyan párt az aktuális felhozatalból, akire jó érzéssel tudnék szavazni.
2022. ápr. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Ti a Kétfarkú Kutyákra miért nem szavaztok?
2022. ápr. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

ha már azért nem mentek el, mert "egyik se jobb a másiknál", akkor ideje a következő 4 évre felkészülni, és igényelni egy új ellenzéket(már persze ha lesz 4 év múlva bármi is, ugye :D)


azért a hozzászólásokból itt is lejön az, hogy felhozatalból kell választani.


az nincs meg, hogy minket képviselnének ezek? nekünk kéne feltételeket támasztanunk a politikusoknak. azért nincs normális felhozatal, mert nincs rá igényünk. jöjjön létre magától, aztán majd én megyek és szavazok, ha tetszik...ha nem, akkor inkább el se megyek, mert minek.


napokban többször írták itt, hogy mennyivel jobb volna az egypártrendszer...és hát igen...lehet tényleg :D felesleges itt elb_szni milliárdokat kampányra, ha a magyarok jó nagy része x-el egyet, mert soha el sem gondolkozott, hogy neki mire volna igénye.

2022. ápr. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Azt gondolom, hogy a várakozással nem sokra megyünk, magától nem fog létrejönni egy új pártgeneráció. Létrehozni tudunk egy új pártot, amely egy új rendszert építene fel az igényeink szerint.


Nekem a manipulációt nélkülöző, tiszta közbeszéd mellett alapvető igényem, hogy minden fontosabb, többeket érintő döntés előtt kötelezően legyen hivatalos népszavazás. Aki akar, akit érint egy kérdés, szavaz, akit nem, aki nem akar, nem szavaz. Ennek eredményét kelljen elfogadni. A legkisebb adókulcs, vagy kedvezmény megváltoztatásától a politikusok fizetésemeléséig. A kérdésekben mi döntsünk és ne felettünk döntsenek. Ezt ma már meg lehet oldani gyorsan, biztonságosan.


Nektek milyen igényeitek vannak?

2022. ápr. 1. 10:02
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező!


Azért nem megyek szavazni, mert nem látom neki értelmét.

Nem szeretnék én most nagyon részletesen bele menni a politikai részébe, még akkor se ha erről szól a kérdés.

Teljesen mindegy, hogy melyik párt kerül hatalomra, mert egyikük se szeretne bármi jót is tenni az ország lakosságáért. Minden párt vagy politikus csak a saját zsebét szeretné még jobban meg tömni pénzzel. Erről szól az egész! Pénz és hatalom!

A Fidesznek volt 12 éve, hogy valamennyire rendbe rakja az országot, és egy hasonló szintre fel húzni, mint pl... Ausztria vagy Németország.

Meg volt hozzá a hatalma, a pénze és tudása is, de nem történt különösebb változás. Az Oktatási és az Egészségügyi rendszer, olyan hatalmas bajban van, hogy számomra az csoda, hogy még működik.

A másik ok amiért nem megyek el szavazni, hogy szerintem a választások igen is el vannak csalva!!!

2022. ápr. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!