Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szavazókörökben nyilvántartj...

A szavazókörökben nyilvántartják, hogy ki van éppen karanténban?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha valaki karanténban van, de "kiszökik" szavazni, akkor a nyilvántartás aláírásánál ez kiderülhet-e?

2022. ápr. 1. 17:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
Jó kérdés...
2022. ápr. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
97%
KiderülHet tehát én nem kockáztatném
2022. ápr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
97%
De miért "szöknél ki" szavazni, amikor a karanténban lévők igényelhetnek mozgó urnát is?
2022. ápr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
58%
Mért tartanák nyilván? Ennyire sügér vagy?
2022. ápr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
De hogyan? Kapnak egy listát a covidosokról? És mit csinálnak, kihívják a rendőrt?
2022. ápr. 1. 17:13
 6/30 anonim ***** válasza:
80%
Elméletileg nem tartják nyilván, azon a listán amelyet a szavazáskor alá írsz hogy át vetted a szavazó lapot. De ugyan akkor szabály sértést követsz el, hiszen a járványügyi előírásokat meg szeged. Nem hogy szavazni nem mehetsz el. De még mozgó urnát sem kérhetsz. Hiszen a mozgó Urna esetén, a mozgó urnát felügyelő személyzettel sem találkozhatsz.
2022. ápr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
4-es, mittomén, azért kérdezem, hogy van-e valami ilyesmi? Hétfőig lennék karanténban, pont nem tudnék élni a választási jogommal, és ez rettentően frusztrál. mozgó urnát nem küldenek, mert nem jelentkeztem át a tartózkodási helyemre, ahová be vagyok zárva. (mintha tudnom kellett volna legkésőbb március 25.-én, hogy majd covidos leszek, szóval jövőbelátó módon jelentkezzek már át előbb). Nem akarom, hogy ezzel a hülye jogi csapdával megfosszanak a választójogomtól, úgyhogy ki akarok menni ikszelni. De nyilván érdekel, hogy számítanak-e ilyen renitensekre, ezért kérdem, ki mit tud erről.
2022. ápr. 1. 17:15
 8/30 A kérdező kommentje:
Jó, hát teszek a szabálysértésre, nekem fontosabb, hogy leadjam a szavazatot. egy nappal később meg már "szabadulok". Teljesen nonszensz az egész.
2022. ápr. 1. 17:16
 9/30 anonim ***** válasza:
0%

17:16


Ellenzéki vagy?

2022. ápr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Teljesen lényegtelen, maga a helyzet zavar. Ráadásul semmi bajom, nem vagyok rosszul, nem vagyok beteg, ha most letesztelnének, simán negatív lennék. Papíron vasárnap még fertőzök hétfőn meg nem? Ostobaság.

Ha nem tartják nyilván a karanténosokat, én kimegyek arra az 5 percre.

2022. ápr. 1. 17:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!