Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szavazókörökben nyilvántartj...

A szavazókörökben nyilvántartják, hogy ki van éppen karanténban?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha valaki karanténban van, de "kiszökik" szavazni, akkor a nyilvántartás aláírásánál ez kiderülhet-e?

2022. ápr. 1. 17:02
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, miért nem nézted meg amit belinkeltem?

Oda van írva a nyomtatványba:

"A mozgóurnát:

a lakcímemre kérem

az alábbi címre kérem:

...b) az átjelentkező választópolgár olyan címre kér mozgóurnát, amely nem azon a településen található,

amelynek névjegyzékében szerepel,

a kérelmét egyben átjelentkezésre irányuló kérelemnek is kell tekinteni."

Ahogy ott is le van írva az eredeti oldalon, hogy a mozgóurna igénylése ilyenkor egyben átjelentkezésnek is számít, hiszen nem a lakcíme szerinti kijelölt szavazókörben fog az illető szavazni.

Ez van az oldalon:

"A mozgóurna iránti kérelmet a szavazóköri névjegyzékben szereplő, mozgásában egészségi állapota vagy fogyatékossága, illetve fogvatartása miatt gátolt választópolgár nyújthatja be."

"A kérelemnek tartalmaznia kell a mozgóurna-igénylés okát, valamint, ha nem a lakcímére kéri, akkor a pontos címet is, ahova a mozgóurna kivitelét kéri.

Ha

a választópolgár olyan címre kér mozgóurnát, amely nem abban a szavazókörben található, amelynek névjegyzékében szerepel, illetve

az átjelentkező választópolgár olyan címre kér mozgóurnát, amely nem azon a településen található, amelynek névjegyzékében szerepel,

a kérelmét egyben átjelentkezésre irányuló kérelemnek is kell tekinteni."

Egyszerűen add le az igénylésedet vagy online, ha van ügyfélkapud, vagy a nyomtatványt kitöltve és meghatalmazással valaki által elküldve!

2022. ápr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Andizsuzsi ***** válasza:
48%
Nem tudják, hogy ki van karanténban és nem is derül ki utólag sem. A Népegészségügy nyilvántartása nem fut össze az aláíróívekkel.
2022. ápr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

"...b) az átjelentkező választópolgár olyan címre kér mozgóurnát, amely nem azon a településen található,


amelynek névjegyzékében szerepel,


a kérelmét egyben átjelentkezésre irányuló kérelemnek is kell tekinteni.""



Ezt tettem, hidd el. Elutasították azzal az indokkal, hogy március 25-ig lehetett átjelentkezni.

2022. ápr. 1. 18:03
 24/30 A kérdező kommentje:

Tehát az állandó lakcímem szerinti választási iroda elutasított (ügyfélkapuval tettem a kérelmet), és az volt az indok, hogy márc 25-ig lehetett átjelentkezni, és mivel a mozgó urna más cimre történő kérése egyben átjelentkezésnek is minősül, már nem lehet átjelentkezni. Ezt konkrétan beleírta az e-mailjéve.


Szóval az oké, hogy az eü-s adatokat nem nézik össze a szavazókörös aláírásokkal, de most meg már azon parázok, hogy a helyi választási iroda aktakukaca külön meg ne nézze, aláírtam-e, kiszöktem-e szavazni, mivel esetleg megjegyezte a problémás fejemet, amiért traktáltam az urnával. Úgyhogy aki jártas ebben, árulja már el, mi lesz a szavazókörös aláírásokkal? Hova kerülnek a számlálás után, ráláthat-e ez az illető, és bosszúból vagy merő rosszindulatból, amiért nem tántorodtam el a szándékomtól, riaszthat-e valakit.

2022. ápr. 1. 18:06
 25/30 anonim ***** válasza:
#23 Ez nem igaz. Belinkeltem neked az oldalt ahol ott van, hogy a választás napján 12 óráig megteheted vagy online ügyfélkapuval vagy azzal a nyomtatvánnyal és meghatalmazással.
2022. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Hidd már el, hogy próbáltam. Elutasítottak. Lehet, hoyg az ügyintéző tudja rosszul, de én mi a fészkes fenét csináljak, ah egyszer elutasított? Azóta az állandó lakcímemre még nyomtatott levél is jött erről, tudom, mert hivott anyám, hogy miez.

Nem azonos városban van az állandó lakcímem, meg ahol épp vagyok. gondolom problémát okoz, hogy az országos lista mellett a helyi jelöltek papírját eljuttassák ide nekem.

2022. ápr. 1. 18:11
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

#26 Szerintem tegyél panaszt, mert a honlapjuk szerint van rá lehetőséged.

De a szavazás nem ér annyit, hogy ezért megszegd a karantént és utazz is másik településre hogy szavazni tudj.

2022. ápr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet, hoyg az ügyintéző tudja rosszul, de én mi a fészkes fenét csináljak, ah egyszer elutasított?"

Fordulj a feletteséhez vagy legalább egy másik ügyintézőhöz.

2022. ápr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Nem. Ez a karanténosdi meg már lejárt lemez. (Reméljük.)
2022. ápr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Na még holnap megpróbálom megint, lehet, tényleg csak hulye volt a csaj.
2022. ápr. 1. 19:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!