Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gondoltátok volna, hogy ilyen...

Gondoltátok volna, hogy ilyen magas lesz a részvételi arány az idei országgyűlési választásokon?

Figyelt kérdés

Bármilyen részvételi arány ismerete előtti utolsó sejtésetekre gondolok (pl. tegnap este, vagy amikor ma felkeltetek). Így itt ez alapján szavazzunk, kommenteljünk!

Korábbi évek tapasztalatai alapján bőven urnazárás után várható pontos részvételi arány, de addig is él a kérdés és a kommentelési lehetőség.



2022. ápr. 3. 17:38
A kérdező szavazást indított:
Igen, ilyen részvételi arányra számítottam (+/-3%)
Gondoltam hogy magas lesz, de alacsonyabbra számítottam
Jóval (több mint 10%-kal) alacsonyabbra számítottam
Sejthető volt hogy magas lesz, de magasabbra számítottam
Egyéb, lenn kifejtem
21 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én magasabbra számítok. 70-80%…
2022. ápr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1: Tehát több mint 70,53% azaz rekord részvétel várható?
2022. ápr. 3. 17:45
 3/4 A kérdező kommentje:
#1 Bár most nézem hogy 2002-ben a 70,53%-os arány az 1.fordulóban volt. A 2.-ban még ennél is több (73,51%) volt.
2022. ápr. 3. 17:47
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Most állunk 62,92%-on.

Ez viszonylag jó arány, de szerintem ez még így is alulmarad attól, amennyire számítani lehetett.

Persze, a 7 órás urnazárásig még van két óra (az 5 órás adatoktól számítva), így még egy kb. 10%-ot emelkedhet a leadott szavazatok aránya.

Végső soron 72-75%-os részvételi arányra számítok, ami egész jó, ám sok közvélemény-kutató is 80%-ra becsülte.

2022. ápr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!