Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A választási eredmények...

A választási eredmények láttán gondolkoztok a külföldre költözésen?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 4. 00:48
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
89%
20, engem nem zavar, utálom az összes vallást. Apukám kint él és csak jót hallok tőle.
2022. ápr. 4. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Korábban már éltem külföldön 3 évig, anyukámmal mentünk ki, más okokból, nem a politika miatt. Én visszaköltöztem, ennek szintén megvolt az oka. Ha nem is örökre, de az elkövetkezendő pár évben itt terveztem maradni. Először mostanában jutott eszembe, hogy visszamegyek majd ősztől, de nem a politika miatt, más tényezők miatt. Viszont ez is egy pont a költözés mellett a “listán”, most már szinte teljesen biztos vagyok abban, hogy igenis menni fogok. Engem nem is az lepett meg, hogy a Fidesz nyert, hanem hogy már megint 2/3? Ezek után szerintem menthetetlen itt a helyzet, sosem fog ez változni. Undorító módon manipulálják az embereket és rám ez nincs hatással, de a szegényebb, kevésbé tanult rétegre igen, és ők elég sokan vannak. Ja és ugye nem támogatják a tanulást, az oktatás katasztrófa, a tanárok helyzete siralmas, ha elmúltál 18, akkor húzzál dolgozni, ne akarj te egyetemre menni, tanulni, képezni magad, meg az oktatáson se javítsunk, mert a végén még talán gondolkodni tudó emberek lennének, akiket nem lehet manipulálni.

Az egészségügy megint említésre nem méltó. Hálistennek nem járok orvoshoz, de ha bármi bajom esne és kórházba kerülnék, nem érezném biztonságban magam. Külföldön sajnos volt erre példa és tök normálisan ment minden.

A fizetések a legalja… Mindenhol emelkednek az árak, külföldön is és az is igaz, hogy kint magasabbak az árak már alapból, de azért ahol éltünk, én azt láttam, hogy aki dolgozik, az meg tud élni egy átlagos színvonalon. Aki meg diplomás, képzettebb, az meg szinte biztosan.

De stadionépítésre van pénz. És még sorolhatnám.

2022. ápr. 4. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
90%
Nem, miért én menjek? Nem én teszem tönkre szisztematikusan az egész k'rva az országot. Az takarodjon az anyjába, aki felelős mindezért.
2022. ápr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
20%
Remélem hamar elmentek! Sziasztok!
2022. ápr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
63%
Inkább egy másik országot kéne létrehozni, ketté kéne osztani a jelenlegít.
2022. ápr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
30%
Mindeki pótolható, ugyhogy el lehet indul szépen a határ felé. Sziasztok.
2022. ápr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
68%

Igen, leginkább Hollandián, Ausztrián gondolkozunk párommal. Az alapszakunkat befejezzük, az még két év, meglátjuk, akkor hogy áll majd a helyzet, mik lesznek a lehetőségek.

Legkésőbb családot alapítani biztos, hogy kimegyünk, ha addig nem takarodnak el, ide gyereket nem szabad szülni, az biztos.

2022. ápr. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
83%

Igen. Már előtte is. Mindketten diplomás, Budapesti emberek vagyunk. Én magam vidéken nevelkedtem, ismerem azt a világot is.


Kb két éve jöttünk rá arra, hogy itt nem tudunk normális életet teremteni. Hiába a diplomás fizetés( hiába költöznénk vissza ) , hiába bármi is. Ha nincs örökölt tulajdon vagy bármi egyéb, egyszerűen lehetetlen időben egy egzisztenciát megteremteni. Ez sajnos nekünk nem jött össze. És bocsánat, ha nem akarunk 30 évig ( legkevesebb) gürcölni egy garzonért. Szeretnénk gyereket, de nem úgy, hogy albérletben élünk. Tájékozottak vagyunk, párom nagynénje amerikai, az én apám pár évet élt Németországban mikor gimis voltam, azóta is tartva a kapcsolatot ottani emberekkel. Illetve több közeli ismerősöm költözött Ausztriába és Angliába . Pontosan tudjuk mi a helyzet:) tegnap előtt arra jutottunk, ( nem csak magunk, a szüleink egyenesen kérték) ha jövőt akarunk, menjünk innen. Végtelenül szomorú vagyok, mert a családi háztól is nehezen szakadtam el, hiányzott, nem hogy az országtól, amiben felnőttem. De lassan nem marad más választás, az összes ismerősöm, egyetemi csoport társam már rég kint él, és le merem fogadni, jobb a mentális egészségük. Szóval, ha bármit el akarunk mondani, akkor buták vagyunk, mehetünk innen. Hát így is lesz. Remélem a sok szavazó majd kitermeli magának a nyugdíjat, én aztán nem fogom:) Így is elegem volt abból, hogy a fizetésem több, mint felét elvitte olyasmi, amit érdemben nem látok valósulni, míg érdekes módon máshol sehol sincs ennyi adó, mégis rendben van az eü és a közlekedés ( utak minősége stb) . Szerintem ez elég egyértelmű , de ugye, az lát aki akar ☺️

2022. ápr. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
74%
Gondolkoztunk rajta, de egyelőre maradunk. Ha nagyon durvára fordulna a helyzet akkor egyértelmű, hogy megyünk. Vidékiek vagyunk, de diplomások, jó fizetéssel, saját lakással. Csak a levont adónkból 2 ember havi fizetése kijönne. Most gondolkodunk gyerekvállaláson ami lehet mégis inkább külföld felé billenti a sorsunk, hogy talán a gyerekünknek jobb élete lehet, szabadabb, dönthet a saját sorsáról, normális oktatást kap és nem megyünk vissza 1710-be, hogy belehal egy tüdőgyulladásba mert az eü is romokban. Írták itt előttem hogy fúj külföld tele van muszlimokkal meg másféle migránsokkal. Mivel másabb az, mint itt a szándékosan nyomorban tartott romákkal felnevelni a gyereket. Egyébként itt is multikulti lesz, aki eddig ellene volt, jó lesz ha megbarátkozik vele. Most majd mégjobban felgyorsul, hogy a magyarok helyére még nálunk is olcsóbb vietnámi, mongol, indiai stb. kerül. Diplomás állásainkat is betöltik, ezen nem kell aggódni. Igazából ebből is van egy kicsit elegünk, hogy a saját országunkban is csak másodrendűek vagyunk, de legalább hozzászoktatnak a külföldi léthez, cseles 😂
2022. ápr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!