Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megfontolandó lenne a kormány...

Megfontolandó lenne a kormány számára a tankötelezettség határát 14 évre csökkenteni?

Figyelt kérdés
Mennyire lenne ez pozitív hatással a Fidesz választási eredményeire?

2022. ápr. 4. 08:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Úgy érted, hogy még több tanulatlan, megvezethető idióta lenne? Igen, persze, a Fidesznek jól jönne.
2022. ápr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vidéki településeken, falvakban élők közt lehet, hogy működne, de szerintem nem a fiatalok adják a Fidesz szavazóinak nagy részét, hanem a nyugdíjasok. Mivel az interneten már sok minden fent van és a fiatalok meg is találják ezeket.
2022. ápr. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
sőt legyen 12. 12 évesen már bőven lehet dolgozni a fideszesek üzemeiben, földjein
2022. ápr. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Igazából nincs nagy jelentősége. Aki 14 évesen kiesne a rendszerből, az nagy valószínűséggel 16 évesen is kiesik. Jóesetben legalább 8 osztályos végzettséggel, de funkcionálisan analfabétaként.
2022. ápr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem simán lehetne.

Aki akar tanulni, annak mindegy, mennyi a korhatár, úgyis tanulni fog.

Aki nem akar tanulni és csak melegedni jár be, annak meg az a jó, ha minél lejjebb van, hogy ne húzza le a többieket. Most is rengeteg 8 általánost végzett ember van, arra pont jó a 14 év.

2022. ápr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel az interneten már sok minden fent van és a fiatalok meg is találják ezeket."


Mármint a tanult, értelmes fiatalok. A borsodi zsákfaluban élő Maunika max selfizésre használja a telefonját meg az Instát nézegeti, de egy Google-t már nem tud használni, az értő olvasásról és kritikus gondolkodásról meg ne is beszéljünk.

2022. ápr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14? felesleges. 4 elemi, aztán jólvan
2022. ápr. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés ez. Én azt mondanám, hogy nem korhatár kellene, hanem addig legyen tanköteles, amíg a középfokú oktatást el nem végzi. Azért manapság legalább egy szakmunkásbizonyítvány, de inkább érettségi szükséges a boldoguláshoz. Ha 25 évesen fejezi be, akkor 25 évesen.


Ugyanakkor aki annyira reménytelenül hülye vagy lusta, hogy egy középsulit se tud elvégezni, annál mindegy, mert úgyis egy lecsúszott aljanép lesz és jobb, ha 14 évesen kibukik és nem húzza le a többit.

2022. ápr. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 tök felesleges. minél sötétebb a nép, annál jobb
2022. ápr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kinek jobb? Nekem biztosan nem. Ha arra gondolok, hogy eznnek az életképtelen (de)generációnak kellene majd kitermelnie az én nyugdíjamat...
2022. ápr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!