Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki most a Fideszre szavazott...

Deff kérdése:

Aki most a Fideszre szavazott ők akkor ugye nem vesznek igénybe magánegészségügyi szolgáltatót és magániskolákat?

Figyelt kérdés
Mert ugye ezek szerint minden szuper, minden működik. Bármilyen szar jön ezek után nem tudom sajnálni azt, aki a Fideszre szavazott.

2022. ápr. 4. 08:43
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:

#50 a narancsbolsiknak korlátlanul rendelkezésére a közpénz fizetett hirdetéseket felrakni a facebookra. Lásd a megafon egymagában többet hirdetést fizetett, mint az összes ellenzéki párt összesen.

És az csak a megafon, aztán még ott volt az aktuális, az origo, A magyar kormány, a fidesz, fideszes emberek. Természetesen hivatalosan csak a fideszt fizette a fidesz, az összes többi "adományokból" (tehát közpénz jellegét elvesztő közpénzből).


Az ellenzéknek pedig nincsenek ilyen proxy szervezetei, így csak a kampányban engedélyezett összeget költhetik el reklámra, erre a fideszes választási bizottság nagyon figyel :)


Tehát ez sem jött be.

2022. ápr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 Dzsonszi ***** válasza:
23%
#51 Tehát továbbra is mindenki más hibás, még véletlenül sem a szerencsétlen politikusotok. Ok
2022. ápr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
74%

De azok is hibásak, már leírtam hogy gyurcsány elvtársát azért tartja orbán, mert "oszd meg és uralkodj", és azért tartaná gyurcsány is fordított esetben.


De ettől függetlenül aki a fideszre szavazott az idióta, akár kádárizmus miatt, akár anélkül. Főleg azok után hogy kiderült hogy az FSZB átjáróházként használta a magyar külügy rendszerét, lakosságarányosan a legtöbb halálozást sikerült elérni covidban, rekord államháztartási hiány, pegazus, stb. Mert ezek csupa olyan ügyek ami miatt civilizált országokban nemhogy lemondásra kényszerült volna a kormány vagy legalábbis miniszterek, hanem már a büntetőeljárásban kellene megvédenie magát. Persze van olyan is aki azért szavazott rá mert ott van a húsosfazék közelében, tehát simán csak hazaáruló, de az a nagyon kisebbség.


De a buta magyar már bármit elvisel. Valaki mondta is hogy "Magyarnak a hátán is lehet szántani, csak piros-fehér-zöld legyen az eke" :)

2022. ápr. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:

"minden pártlistát állító párt a költségvetésből összesen 1 176 981 122 forint


negyven százalékával megegyező összegű támogatásra jogosult, ha legalább hetvenegy;

ötven százalékával megegyező összegű támogatásra jogosult, ha legalább nyolcvan;

hatvan százalékával megegyező összegű támogatásra jogosult, ha minden egyéni választókerületben jelöltet állított.minden pártlistát állító párt a költségvetésből összesen 1 176 981 122 forint


negyven százalékával megegyező összegű támogatásra jogosult, ha legalább hetvenegy;

ötven százalékával megegyező összegű támogatásra jogosult, ha legalább nyolcvan;

hatvan százalékával megegyező összegű támogatásra jogosult, ha minden egyéni választókerületben jelöltet állított"

Ebből nem futotta nekik hirdetésekre, mi? Pedig minden nap felbukkant nem egy ellenzéki hirdetés is, tehát egyszerűen csak hazudsz.

2022. ápr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:

41. Azért ebben nincs teljesen igazad. Nyilván mindenki arra fogja használni az internetet, amire a kompetenciái engedik. Ha ez addig terjed, hogy megnyit egy YouTube-ot és az ott feldobott tartalmakat nézegeti (párom nagypapája), akkor teljesen mindegy, hogy mit ír akármelyik oldal. Arról meg gondolom eleve hallottál, hogy milyen egyszer abba a bizonyos véleménybuborékba kerülni: Özv. Szarka Kálmánné nyugdíjas ex-kasszás hiába nézegeti a recepteket az interneten, értelemszerűen csak olyan tartalmakkal fog találkozni, amikre direkt rákeres, majd a keresései alapján, amiket feldob a fb, vagy akármi. Ha például ő az elejétől kezdve csak kormányközeli tartalmakat volt hajlandó olvasni, akkor nyilvánvalóan fb-on is csak hasonló tartalmakkal fog találkozni, összevágott videókkal, hogy mit mondott megint MZP.

Nem beszélve arról, hogy én sajnos nap mint nap személyesen tapasztalom meg, milyen is az alsóbb rétegekkel kommunikálni. Fogorvos vagyok, nem írom le hol, de maradjunk annyiban, hogy Bp-tól nem messze, nem BAZ megye vagy Szabolcs. Az átlag páciensnek már bizony az gondot okoz, hogy kikeresse a rendelő telefonszámát, ami egyértelműen fenn van a város önkormányzatának honlapján, aztán a következő szint, mikor esetleg értelmezni kellene a rendelési időt, merthogy ez sem megy. Rendszeres probléma, a "tegnap itt vártam egész nap" kezdetű, miközben azon a napon nincs rendelés, de soha nem volt az elmúlt 20 évben. Nem túlzok, mikor azt mondom, hogy vannak a szó klasszikus értelmében analfabéta betegeim: az első covidos időszakokban kellett szűrőlapot kitöltetnünk, mindennapra jutott olyan versenyző akinek mi az asszisztenssel olvastuk fel a kérdéseket, mert önmagától nem tudta, majd mikor mondtuk, hogy karikázza be, hogy igen vagy nem, akkor a megfelelő válasz mellé tett egy karikát. Nagyon gyenge képességű emberek, pedig ahogy te is mondod, nekik is van internet hozzáférésük, csak éppen értelmezni nem tudják az olvasottakat, ha egyáltalán elolvasni el tudják, nem hogy direkt rákeresni valamire, például megnézni, hogy az ismerten kívül vajon a másik oldal mit is képvisel. És ezek tömegek. Sőt, mikor szavazni mentem, ott is volt egy nem nyáron barnult hölgy, akinek gondot okozott aláírni, de a szavazata mégis ugyanannyit ér, mint a tiéd vagy az enyém.

Nekem az a véleményem (a tévedés jogát fenntartom), hogy igenis a Fidesz tudatosan épített arra, hogy az emberek jó része sajnos kellőképpen aluledukált ahhoz, hogy érteni és értelmezni tudja az ellenzék szándékait, ha egyáltalán eljutott hozzá bármi is az ellenzékből. Nem véletlenül lehet egy komplett kormányt felépíteni Soros-migráns-Brüsszel triumvirátusra, mivel ezek az emberek tényleg csak ennyit értenek: zsidók, afrikai kannibálok és a nyugati háttérhatalom, amelyek mind Özv. Szarka Kálmánné boldog és minden bizonnyal megérdemelt nyugdíjas éveit hivatottak tönkretenni. Félreértés ne essék, nem akarom azt mondani, hogy MINDEN Fideszes kivétel nélkül ebbe az alacsonyan kvalifikált, írni és olvasni is alig tudó rétegbe tartozik, de az bizonyos, hogy sokan vannak, és a kormány propagandáján látszik is, hogy ők az első számú célközönség.

2022. ápr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
96%

#41

"Pont ezért írtam, hogy mekkora az Internetes lefedettség."

Csak ez irreleváns, ha nem használják, és pont ezt írtam.

[link]


"a nagyi is online keresi a recepteket"

Csak ez nem igaz, ahogy a kutatás is bizonyítja.


"tele van minden az ellenzéki irányítású lapokkal"

Egyrészt, nincs tele. Én egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány ellenzéki lap van. Függetlenből van több, de még azzal sincs tele.


Másrészt, tegyük fel, hogy először valaki csak M1-et néz. Ha elégszer megnézi, akkor hallja, hogy mindig hivatkoznak mondjuk az origo-ra, így elkezdi azt olvasni. És az origo-ból értesül, hogy van az a telex és hogy milyen, akkor sosem fogja olvasni.


Teljesen mindegy, hogy mennyi lap van, ha nem értesül róla, akkor nem olvassa. Ha pedig akkor értesül róla, amikor úgy adják el, mint fakenews gyár, akkor sosem fogja olvasni.


De mondok egy másik megközelítést, amikor 10 különböző helyről jön az információ egy ember felé, akkor azt fogja elhinni, ami több helyről jön. Tehát még ha látja is telex-et, de néz origo-t, m1-et, szembejön a fideszes plakát és fideszes napi lap, akkor a fidesznek fog hinni, mivel nincs annak a tudásnak a birtokában, hogy tudja, hogy ugyanazok állnak ezek mögött a hírforrások mögött.


Ezek pedig mind szépen levannak írva a Mein Kampf-ban, mert Hitler ezeket felismerte és felhasználta.

Szerinted hogy lett 44%-a?


"Pl a Telex olvasottsága annyi volt, mint az Origóé. Akkor hol van a kényszeres kormánymédia befolyása?"

Tegyük fel, hogy van 2 párt. Egyik támogatottsága 2 millió, másiké 1 millió.

A 2 milliós támogatottsággal rendelkező pártnak van 100 médiája, mindet ugyanannyian olvassák. (ez 20 ezret jelent).

Az 1 milliós esetében pedig van 10 média, vagyis 100 ezren olvassák.


Amikor a fidesz szétverte a független sajtót, akkor nem jelent semmit ezek olvasottsági adatai. Azért olvassák az összes független médiát sokan, mert nincs választék.


"Ez a kivagyi lenéző stílus buktatta meg az ellenzéket immáron negyedik alkalommal, mert O1G, birkák vagyunk, fideszbérencek, vidéki férgek, csalók, lefizetettek és ami még a repertoárban volt."

Tekintve, hogy sokadik választás óta magyarázom azt, amit már Hitler is felismert, így engedd meg, hogy ne tájékozottként kezeljelek, mert nem én, hanem te bizonyítod a kijelentéseiddel, hogy nem vagy az.


És most nem lenézlek, hanem egy tényt közlök. Tudomásul kell venni, hogy vannak nálad okosabb emberek.

Meg tudod mondani, hogy mi a különbség egy nagy város és falu között a lakosság iskolázottságát tekintve? Nem arról van szó, hogy a vidéken/falun hülyék vannak a fővárosban/városokban nem.

Mindenhol fogsz tudni hülyét találni, amit viszont nem fogsz tudni találni, az a magasan iskolázott ember. Egy falun egy közgazdász, mérnök, programozó nem fog lakni (kivétel az agglomeráció), mert nincs ott az a cég, amelyiknél dolgozni tudna.


És ez egybevág az eddigi választási eredményekkel, hogy minél fejletlenebb egy település, annál nagyobb volt a fidesz támogatottsága, mert a magasan képzettek hiányoztak onnan.


Nos, az állításod az, hogy egy választáson a magasan réteggel ellentétesen szavazó emberek teljes mértékben tisztában vannak a politikai helyzettel, ami önmagában nevetséges.

Ennek két oka lehet. Vagy az állítást megfogalmazó téved: tényleg megvezetett vagy, és akkor érthető, hogy miért ez az eredmény.

Vagy a jelenlegi ország működéséből adódik ez a hiba: ami annyit tesz, hogy minél többet tanul valaki ma Magyarországon, annál ostobább lesz.


Ha az első eset az igaz, akkor látjuk, hogy miért rossz a fidesz.

Ha a második, akkor pedig azért rossz a fidesz és azonnal le kell váltani, mert az oktatásunk nem úgy működik ahogy kéne és ez ellen nem tettek semmit.


Vagy így, vagy úgy, de a fidesz mindkét esetben alkalmatlan a vezetésre, csak az egyik esetben azért, mert te vagy a hülye, a másikban meg én.


"Ez a retorika eddig se jött be."

A tény még mindig nem lenézés. Te veszed annak.

Talán változtatni kellene, már 2018-ban is láthattuk, hogy a) minél fejletlenebb egy település annál magasabb a fidesz támogatottsága; b) minél magasabb valaki iskolai végzettsége annál valószínűbb, hogy ellenzéki szavazó.


Ha az értelmiség jelentős része a fidesz ellen szavaz, abból neked is kellene tudnod következtetéseket levonni.

Miért úgy válaszolsz, ha megkérdezném, hogy szerinted milyen atomerőmű konstrukciót kellene a magyaroknak megvalósítani egy új erőmű építésénél, hogy "nem tudod/nem szakterületed/nem tanultad", viszont ha azt kérdezném meg, hogy mi a helyzet a rezsicsökkentéssel, inflációval, akkor egyből jönne a Gyurcsány/Soros gonosz és a fidesz milyen jó, miközben valószínűleg gazdasági szakember se vagy.


Azért mert az embereknek van joga szavazni, még nem fognak érteni a politikához. Ezt nagyon meg kellene tanulni.


#42

"Még mindig nincs bizonyítékod a választási csalásról,"

Még kúria ítéletet is linkeltem, innentől kezdve ez már szánalmas a részedről.


#45

Várjál, engem elvesztettél. :D


"az igazán idős és nem-számítógéphasználó generáció"

Mi alapján vesszük az igazán időseket itt? Ahogy nem csak falun van aluliskolázott, hanem a fővárosban, úgy nem csak az időseknek vannak ilyen gondjaik.


A példa kedvéért, van magyar tanár ismerősöm és még amikor ingyen 5-öst próbált osztogatni (feladatlap, amit google-lel lehetett megoldani), akkor is azt tapasztalta, hogy azok a tizenévesek nem tudnak keresni. Nem ismerik fel, hogy egy kérdésben mi a kulcsszó, amire keresni érdemes.


"az összes Internetet NEM használó ember szavazataival arányosítva sem jön ki az egymilliós választási különbség"

Igen, ez az a következtetés, amit nem tudok, hogy hogy hoztál össze. Vagy direkt ezért kellett idősekre szűkítened, hogy kijelentsd ezt?


A 70%-os TV-ből tájékozódó tömeg 5 millió feletti szám.


"Tehát az emberek egyszerűen csak nem voltak kíváncsiak a baloldali online tartalmakra"

Ezt sem tudom ,hogy választásból hogy következne.

A nem kíváncsiak pedig bármilyen esetben lehet azért, mert már azzal indulnak neki, hogy fake newst nem olvasnak.

Ha neked egy jó barátod, akiben bízol azt mondja, hogy X oldal nem jó, akkor te nem fogod az X oldalt böngészni, amíg őt cáfolod, hanem kerüled.


"mégpedig önként"

Ez meg semmiképp sem igaz. Amíg nincs egyenlő elérése az oldalakan, addig nem beszélhetünk arról, hogy önként kerülték.


"Ha a Google keresőbe beírod azt, hogy híroldal"

Csak nem így keresel híroldalt, mert kidobhat egy vicc blogot is.

2 triviális megoldás van:

- Ha sokat néz x híradót, akkor amikor hivatkoznak erre a híroldalra, mint megbízható forrás, akkor ezt megjegyzi és egyből erre keres. Ez az m1 esetében pl. lehet az origo.

- Az alapján választ, hogy mit posztol a kedvenc politikusa. Ha mondjuk Orbán origo-t posztol, akkor azt kezdi el követni.


Életemben nem hallottam olyat, hogy valaki híroldalra keresett volna.


"Ez az újabb vereség nem a médiafogyasztási szokások miatt van."

De, na jó, pontosabb úgy fogalmazni, hogy propaganda miatt volt.


Ezért mondtam, hogy érdemes nézni a külföldi eredményekről készült exitpoll-okat. Ha a médiának nem lenne befolyása, akkor nem lenne ilyen nagy különbség, hogy a fideszt még az mkkp is megverte volna.

2022. ápr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:

ma 13:48

Egyetértek veled is, mert a propaganda célja nyilván az, hogy eljusson mindenhova. A kérdező által linkelt statisztikára reagálva viszont az idős korosztály (tehát akik biztosan nem ülnek le netezni) száma nem indokolja az egymillió szavazatos különbséget még akkor sem, ha minden egyes idős ember fideszes.

Az pedig végképp nem ellenőrizhető, hogy mi a kapocs a pártszimpátia és az iskolázottság között, tehát ugyanúgy előfordul iskolázatlanság a Fidesz, az ellenzék és a MHM szavazói között.

2022. ápr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
0%
Hogy vbehetnék igényb e 110 ezer forintos nyugdíjjal magánkórházakat. Vannak tisztességes állami orvosok, kórházak is, igaz, kicsit várni kell. Én is Fidesz szavazó voltam,mert nem akarok Mo-on migránsokat látni.
2022. ápr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:

#58 pedig láthatsz, mert elég sok van. Építkezéseken keresgélj, és budapest belső részein. Még az ukránok előtt is tele volt kínaiakkal, ruszkikkal, törökökkel, arabokkal, feketékkel.

Most már ugye ukránok is vannak, nemcsak az építkezéseken.


"Kicsit" várni, ja csak pár hónap, főleg olyan vizsgálatokra amik egy hónapon belül már tárgytalanok (hiszen már össze gyógyul, maximum rosszul...)

2022. ápr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!