Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges lesz valaha is a...

Lehetséges lesz valaha is a hazai kormányváltás?

Figyelt kérdés

Elképzelhetőnek tartja ma bárki, hogy bármelyik ellenzéki párt és azok kulcsfigurája az előttünk álló 4 évben fel tud építeni egyetlen erős, karakteres, valódi programmal rendelkező, kormányváltásra valóban alkalmas pártot?


Nekem hiányérzetem van. Nem szavaztam az egységes ellenzékre, mert működésképtelen maga az idea is. Márky-Zay taszító személyiség számomra. Öntelt, egoista, aki megváltónak és sérthetetlennek érezte magát. Dühítő, hogy egy percig is hittek a kormányváltás lehetőségében. 600 ezren mentek el az előválasztás első körére. Nevetségesen kevés. Ez lehet a baloldali keménymag. Számolni kellett volna azzal, hogy ezt nem tudják úgy felduzzasztani, hogy elegendő szavazótábor legyen. Ennek ellenére Márky - Zay szentül hitte, hogy ő az, aki leváltja az Orbán kormányt, senki más. A taszító önteltség mellett mire alapozta? A kampány programról szó sem esett részleteiben. Attól, hogy a köztévében nem kapott helyet számos platformon közzé kellett volna tenni, de ez elmaradt, nem ismerte meg egy vidéki egyszerű szavazó, aki nem keresget a neten. Egyszerűen nem kapott hangsúlyt és elvitte az egész kampányt az orosz - ukrán konfliktus. Nem ismerte fel az ellenzék, hogy a vidéki ember fél a háborútól, elhiszi a kormány állításait és a béke ígéretére szavazott.


2014-ben és 2018-ban megrögzött Jobbikos szavazó voltam. De ez a jobbik már nem az. Jakab Péter az elején szimpatikus volt, de félre vitte az egészet.


Vona Gábor karaktert adott a Jobbiknak, Jakab beolvasztotta azt.


Ha Vona visszatérne az aktív politikai életbe és nulláról valós programmal felépítene egy pártot, szavaznál rá?


Most kétségtelenül a megszorítások 4 éve jön. Veszíteni fog a Fidesz az erejéből, mert az emberek a zsebükön fogják érezni a válság hatását, amit az ellenzék sem tudott volna elkerülni. 4 év múlva talán könnyebb dolga lenne egy erős pártnak. Vona szerintetek ellenfele lehetne ismét Orbánnak, vagy a jelenlegi politikai vezetők erősödnek, esetleg az ismeretlenből érkezik majd a jövőbeni kihívó?



2022. ápr. 4. 16:51
A kérdező szavazást indított:
Az Orbán-kormány belátható időn belül megdönthetetlen.
A jelenlegi ellenzéki pártok 4 év alatt kiépítik a megfelelő alapot a kormányváltáshoz.
Eddig ismeretlen politikai szereplő valóban képes lesz kormányváltó ellenzék élére állni.
Vona Gábor visszatér és 4 év alatt felépíti a pártot, amely méltó programmal megteszi, amit Márky - Zay 2022-ben nem tudott.
28 szavazat
1 2
 1/14 Sulek Péter ***** válasza:
80%
Szerintem amíg Orbán Viktor hatalmon van,és az ellenzék ilyen szinten van,esélytelen a kormányváltás, a Fidesz szerintem belülről fog szétesni,pl Orbán Viktor halálával. akkor lehet változás,addig szerintem marad ez a felállás.
2022. ápr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy Márki - Zay “i”-vel írja a “Márki”-t, csak sajnos az autokorrekt közbeszólt..
2022. ápr. 4. 16:54
 3/14 A kérdező kommentje:

#1!


Igen. Ez is egy reális forgatókönyv. Az emberek Orbán Viktor jól felépített személyi kultuszára szavaznak, nem a Fideszre.

2022. ápr. 4. 17:00
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
2030-ig már biztosan marad a Fidesz
2022. ápr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Orbán hatalmon marad élete végéig
2022. ápr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is akkor lesz kormányváltás ha Orbán Viktor már alkalmatlan lesz a vezetésre (demencia stb.), vagy meghal.

Nincs a Fideszben sem annyira karizmatikus vezető mint ő.



2026-ban gyakorlatilag garantált a fidesz győzelem, esélyes a 2/3 is. 4 év alatt most nem nulláról, hanem kb a mínusz ötödik szintről kéne egy ellenzéket összetákolni. Minimum 8 éves távlatban kéne most gondolkozni.


Elképesztően nehéz a fidesszel versenyt felvenni, egy atomstabil párt 30 éve, saját ideológiával, véleménnyel, óriási táborral, hatalmas média fölénnyel.

Ezzel szemben az ellenzék csak akkor létező fogalom, amikor választás közeleg. Figyeld meg 2023 végéig, 2024 elejéig azt sem fogod tudni nagyon, hogy kire lehet majd szavazni. A 30 éve működő atomstabil párttal szemben most egy összetákolt tömörülés volt, olyan pártok szövetkeztek akik amúgy egymással ellentétes ideológiákban hisznek. Nem volt konkrét céljuk, igazából azon kívül, hogy kormányváltás kell mert kell, más érvük nem volt. Ezek mellett sikerült egy csődtömeget indítaniuk MZP személyében, aki olyan szinten szarul kommunikál, hogy szinte már a Fidesz beépített embere is lehetne. Mindent elmond, hogy a saját körzetét sem tudta hozni. 800k szavazattal szerzett kevesebbet az ellenzék, mint 4 éve. Ez az összefogás totális csődje.


El kell kezdeni EGY pártot alapítani.

Ami az év minden napján, 4 éven keresztül párt. Nem választások előtti évben kezd el létezni. Nem 3 hónapig kampányol. Rendelkeznie kell egy valódi ideológiával, saját nézetekkel, véleménnyel. És ami a legfontosabb, a vidéket nem szellemi fogyatékos down kóros anya-apa tesók szinten kell kezelnie, hanem meg kell tudnia szólítani. (köszönjük kedves mzp)


Az ellenzéknek, az összefogásnak, MZP-nek a teljes csődje a tegnapi választás. Teljesen összeomlott gazdaság, folyamatos botrányok mellett nem tudták megfogni a Fideszt, sőt a Fidesz országos szinten felmosta velük a padlót.


2030 legyen szerintem a cél a kormányváltásra

2022. ápr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Az utolsó válaszoló tökéletesen megfogalmazta a dolgokat, magam sem tudtam volna szebben gratula!
2022. ápr. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%
Diktatórikus rendszert demokráciával megdönteni nem lehet, csak forradalommal. Ehhez pedig túl birka egyelőre ez a nép. Talán pár további évtized elnyomás után feleszmél. Vagy ki tudja...
2022. ápr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#6-os!


Köszönöm szépen a korrekt és összeszedett válaszod! Minden pontjával egyetértek!

2022. ápr. 4. 17:14
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

"Ha Vona visszatérne az aktív politikai életbe és nulláról valós programmal felépítene egy pártot, szavaznál rá?"


Ő rajta látszik, hogy nem akar már pártpolitizálni, valószínűleg a háta közepére sem kívánja az egészet. A nulláról nem kellene felépítenie, mert a Második Reformkor Alapítványban lehetnek források. Az utolsó mondat alapján akár készülhetne is ilyesmire, de szerintem offos. Esetleg, ha összeállna Schiffer Andrással, de ő sem akar már szerintem ebben a fertőben részt venni. Ha értelmes lenne a program, illetve esélyes lenne a kormányváltásra, akkor

szavaznék rá.


"vagy a jelenlegi politikai vezetők erősödnek, esetleg az ismeretlenből érkezik majd a jövőbeni kihívó?"


A jelenlegi politikai vezetők szerintem egymást falják fel. Én úgy gondolom egy DK-Jobbik háború fog bekövetkezni, amiből Feriék fognak jól kijönni, de nem lesznek a Fideszhez mérhetőek. Márki Zay szerintem megalapítja az új pártját, a vasárnapi beszéde alapján legalábbis erre számítok, de hogy tényező lesz e, jó kérdés. Szerintem nem. Új arc érkezésére nem számítok, alapvetően két ok miatt, amelyek egybe kapcsolódnak. Az egyik, hogy Vona, Schiffer és MZP bukása után nem lesz olyan ember, aki komolyan bemerne egy ilyen terhet vállalni, egy ilyen kockázatot, megbélyegzést, amelyet a kormánymédia tenne vele. A másik, hogy egy ilyen rendszerben, ahol minden a hatalom kezébe összpontosul, nem fog kitermelődni ellenzéki politikus. Mire kicsírázna valami elképzelés, a NER azonnal ki fogja azt csinálni. Sőt, a kormánynak – a saját szemszögéből nézve – elemi érdeke is minden alulról jövő kezdeményezést elnyomni.


Összességében azt kell mondani, hogy gyakorlatilag ez lehetetlen. A #1-el ellentétben én úgy gondolom, hogy Orbán pixisből való kiesése után is baromi nehéz lenne a Fidesszel elbánni. Tudatosan építik fel a fideszes új generációt (Kocsis, Gulyás, Dömötör, Varga J.), amelynek a magja képes lesz Orbán nélkül is működtetni a pártot, de az még a jövő zenéje. Az ilyen típusú berendezkedéseket jellemzően egyébként külső hatás bontja meg, a geopolitikai helyzet változása. Nem akarok történelmi példákkal élni, de mind a magyar, mind a külföldi ilyesfajta rendszernek valami tőlük független, külpolitikai változás hozta el a vesztét. Egyedül talán csak Jugoszláviára igaz, hogy belülről dőlt meg.

2022. ápr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!