Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, mit szólnátok ha...

Fideszesek, mit szólnátok ha a kormány eltörölné a rezsicsökkentést?

Figyelt kérdés
Vagy legalábbis magasabb árat szabna ki? Nem provokálásból kérdezem, csak érdekel, hogy hogyan értékelnétek.

2022. ápr. 5. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Nyilván egy 10 százalékos emelés meg talán elviselhető, de 50 - 80-100 nem.

De bízom benne, hogy nem lesz, vagy csak alacsony emelés.

2022. ápr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Én nem vagyok Fideszes, de úgyis úgy adják majd ez be a népnek, hogy Brüsszel a felelős, hogy nem tudják a rezsicsökkentést megtartani. Véletlenül sem ők lesznek a hibásak, hogy azt sem tartják be, amivel kampányolnak. Mert szerintem szinte kizárt, hogy 4 évig ezt fent tudják tartani, főleg az orosz helyzet miatt Egy ideig még húzni fogják a dolgot, de ők fogják eltörölni.
2022. ápr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Miért törölnék el? 2013 óta van rezsicsökkentés, nem pedig a mostani választásra kitalált kampány fogás, mint azt sok ellenzéki állítja.


Ami az árakat illeti, az azért egyértelmű, hogy a covid miatt, illetve az USA és Kína közötti alapanyag felvásárlási verseny által elég durván megindult globális gazdasági válság miatt a jelenlegi árak nem lesznek tarthatók, de emiatt nem a Fidesz a hibás. Fidesz nélkül is lett volna covid és gazdasági válság,csak az ellenzék hajlamos azt gondolni jódolgában, hogy erről a Fidesz tehet. Lassan már ott tartunk, hogy ha idén szárazság lesz és emiatt megint kevesebb lesz a mezőgazdasági termelés, akkor azért is Orbán és a Fidesz lesz a felelős.

2022. ápr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A rezsicsökkentésnek az a része tatható lesz, hogy ne legyen benne garantált extraprofit külföldi cégeknek. Az árak nem lesznek tarthatóak hosszabb távon, ahogy alakul a világ, ez van.
2022. ápr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Miért törölnék el? 2013 óta van rezsicsökkentés, nem pedig a mostani választásra kitalált kampány fogás, mint azt sok ellenzéki állítja."

A magas világpiaci árak miatt gondolom, hogy eltörölhetik, vagy megemelhetik. De ez csak egy feltételezés, nem tudom, hogy mi fog történni.


"Fidesz nélkül is lett volna covid és gazdasági válság,csak az ellenzék hajlamos azt gondolni jódolgában, hogy erről a Fidesz tehet."

Nem gondolom, hogy mindenről a Fidesz tehet. Ugyanakkor hasonlóképpen kedvező gazdasági környezetben sem gondolom, hogy minden jó dolog a Fidesznek köszönhető, mert azt viszont úgy szoktátok előadni. Ahogy az sem hiszem, hogy igaz, amit az ellenzék mond, hogy minden ami jó az csak a világgazdasági folyamatoknak köszönhető, ami rossz az pedig a Fidesznek. Az igazság valahol a kettő között lehet.

2022. ápr. 5. 11:43
 6/12 Dzsonszi ***** válasza:
61%
Hát ha az energiaárak növekedése, és a háború miatt óriási mértékben emelkedik az ára, akkor a Fidesz is kénytelen lesz elengedni a rezsicsökkentést valamilyen szinten. De azt tudom, hogy amíg lehet ők azért küzdenek, hogy mi olcsón tudjunk venni külföldről és alacsonyan legyen tartva itthon. Az az ellenzék aki csak emelni tudta, és a messiásuk is többször ismételte, hogy hülyeség a rezsicsökkentés, első perctől eltörölte volna minden külső hatás nélkül
2022. ápr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 steven95 ***** válasza:
18%
Ukránokra lesz kenve. Nem adták meg magukat a saját országukban, amit ráadásul "jogos" indokkal kiprovokáltak. S az így okozott háború miatt 16 évnyi 2/3 után is brühühü. De sebaj. Mert lesz 14. havi nyugdíj, ha majd még 8% infláció lecsíp mind a 12 +1 hónapból reálértéket. "Hoztam is, meg nem is." Jó politikus érti igazán a magyar népmeséket.
2022. ápr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

Egy hollandiában élő magyar mondta, hogy 150 euro helyett 650 euro lett a gázszámlája.

Kérjük a baloldali szavazókat akik nem igénylik a rezsicsökkentést, hogy fáradjanak a pénztárhoz és fizessék be itthon is a különbözetet.

2022. ápr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Így is úgy is te fizeted meg, gondolod Orbán zsebből fizeti a rezsicsökkentést? :D

Az állam pótolja ki, nyilván a te pénzedből. De mivel üres az államkassza, ezért csak az EU-s kölcsönökből tudja majd fedezni, mivel más nincs. Azt meg vissza kell majd fizetni... Vagyis, előre eladósít téged, az államot, az országot.

2022. ápr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
8: Hasonlóval jött egyik munkatársam is, hogy a németeknél már 700 Ft körül van a benzin literenkénti ára, bezzeg nálunk csak 480 Ft. Erre annyit mondtam neki, hogy én szívesebben fizetném a német fizetésemből a 700 Ft-ot, mint a magyarból a 480-at, mert az átlag német fizetésből Németországban, az ottani árak mellett is még mindig több üzemanyagot tudnak venni mindenféle állami beavatkozás nélkül is.
2022. ápr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!