Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mérő László egy nap alatt...

Mérő László egy nap alatt megértette a vidékieket & rájött arra, amire a Fideszesek, hogy az ellenzék nem képes alternatívát nyújtani. Mit gondolsz?

Figyelt kérdés

A matematikus így írt : „Legalább húszezer emberben dőlt meg az a mese, amivel a mi pesti agyunk át lett🔷 mosva, hogy vidéken sötétség, tudatlanság, agymosás és csalás honol. A Fidesz valóban tarolt vidéken, de 🔷nem emiatt, hanem amiatt, mert sokkal🔷 jobb volt, mint az ellenzék. És ugyanezért még Budapesten is sikerült sokkal szorosabbá tennie a meccset, mint az pár héttel a választás előtt várható volt. (..) A magam részéről nem szerettem meg a Fideszt, nem bocsátottam meg az égbekiáltó disznóságait, viszont megszerettem és sok mindenben megértettem azt a vidéki világot, amely nagy többséggel a Fideszre 🔷szavazott. És szó sincs arról, hogy vidéken csak a Fidesz médiája látszik.”


„Ezt a hatalmas erőforrást használhatta volna az ellenzék sokkal hatékonyabban is, ha nem azt a buta mesét kellett volna megcáfolnunk, hogy vidéken agymosott fideszesek elcsalják a szavazást. Erre lett elhasználva az energiánk ahelyett, hogy ezt a sok százmillió forintnyi értéket arra használtuk volna, hogy kitaláljunk egy sok mindenki számára vonzóbb alternatívát Orbánnal szemben.”


Na, ehhez mit szólsz? [link]



2022. ápr. 6. 18:32
A kérdező szavazást indított:
igen. Igaza van
talán, lehet benne valami
csak belefáradt a munkába
nem. Rosszul látja
41 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%

Hasonlóan láttam, én is jelentkeztem szavazatszámlálónak Kecskemét külső részére. A felkészítésnek volt egy olyan éle, hogy nagyon kell figyelni mert 18-ban sok csalás volt. Én ezt a narratívát nem fogadtam el, azért jelentkeztem önkéntesnek, hogy szolgáljam a demokráciát és az országot, nem az ellenzék érdekében.


Teljesen normális emberek jöttek el szavazni, 60% Fidesz, 30% ellenzék arányban. Nyilván vannak leszakadtabb körzetek, de itt én mosolygós embereket láttam, akik maguktól is tudták hova kell az X-et húzni.

Egyszerűen az ellenzék nem tudta kitalálni, hogy mitől lenne jobb nekik, ha nyernek.

2018-as vereség után 3 évig a pártok semmi érdemlegeset nem csináltak. Elhitték, hogyha megszervezik az előválasztást, akkor ölükbe fog hullni a győzelem. Hát nem.


"És ugyanezért még Budapesten is sikerült sokkal szorosabbá tennie a meccset, mint az pár héttel a választás előtt várható volt."


Azért ez is elgé tanulságos...

2022. ápr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%
Mérő László egyike a nagyon kevés értelmes embernek az ismert emberek között, mindig nagyon tiszteltem. Most is tűpontos, amit írt.
2022. ápr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%

Senki sem fog hasni esni egy pesti embertol, mert lejon videkre.

De ezek le sem jottek, csak pesten jatszottak az eszuket.


A vig laci bezzeg folyamatosan vagta a szalagokat.

teszpalya


Ja, es ne feledjuk, a videk dont!

2022. ápr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
11%
Nem kicsit van meglassulva a fickó!...
2022. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%
#4 Szeretnél te annyira lenni meglassult, mint ő.
2022. ápr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
2022. ápr. 28. 15:45
 7/26 anonim ***** válasza:
97%
Mérőre gyerekként felnéztem,amikor Egri Pistánál "vetélkedőzött".Akkor azt jelölte meg céljaként:"alkalmazott matematikus.
2022. máj. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
24%

Mérő nagyon okos ember, aki szokott nagyokat tévedni.

Most is ez történt.

2022. máj. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%
Miben tévedett szerinted?
2022. máj. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%

9-es, kösz a kérdést.

A leglátványosabb:

„Ezt a hatalmas erőforrást használhatta volna az ellenzék sokkal hatékonyabban is, ha nem azt a buta mesét kellett volna megcáfolnunk, hogy vidéken agymosott fideszesek elcsalják a szavazást. Erre lett elhasználva az energiánk ahelyett, hogy ezt a sok százmillió forintnyi értéket arra használtuk volna, hogy kitaláljunk egy sok mindenki számára vonzóbb alternatívát Orbánnal szemben.”


Már a szavazatszámlálós csoportokban is többen mondták, hogy ez tévedés. Ebbe a projektbe sokan lelkesen beszálltak (idővel, munkával, benzinnel), de az nem azt jelenti, hogy ezt az energiát és pénzt egy az egyben át lehetett volna vinni valamilyen "kitalálásba".

(Ha kőszened van, akkor azzal kazánt tudsz fűteni, de azt az energiát nem tudod autók hajtására használni.)

Másrészt adós azzal, hogy mi lett volna ez a "kitaláljunk egy sok mindenki számára vonzóbb alternatívát", ez hogyan történt volna meg.


Továbbá:

"És szó sincs arról, hogy vidéken csak a Fidesz médiája látszik" - ennek a mondatnak valamiféle alátámasztását szeretném kérni, mert én meg úgy látom, hogy de, gyakorlatilag csak a fidesz médiája látszik nagyon sok ember számára (nem csak vidéken, Pesten is, csak kisebb mértékben).


"mert sokkal jobb volt, mint az ellenzék."

A kistelepülési polgármesterek tudják, hogy ha nem hozzák a számokat, akkor nincs feljesztési pénz, nincs közmunka, stb. És ez csak az egyik amitől "jobb a fidesz, mint az ellenzék".

Őrült sok hibája volt az ellenzéknek, ez nem kérdéses. De a fidesz kormányzási teljesítménye elmondhatatlanul csapnivaló. A kommunikációs teljesítménye viszont a "nagyon hatásos" minősítést érdemli.

2022. máj. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!