Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Működőképes lenne a Toroczkai-...

Működőképes lenne a Toroczkai-kormány izolációs politikája Magyarország számára?

Figyelt kérdés
Ők elutasítják a keletet és a nyugatot is. Nem maradna így nagyon magára az ország? Lenne szövetségesünk?

2022. ápr. 7. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Én ezért vagyok fideszes és nem mihazánkos.


Eu kritikus vagyok, de nem eu ellenes.

2022. ápr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 árokpart ***** válasza:
75%
2004 előtt sem voltunk elszigetelve.
2022. ápr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem aki ilyenben hisz, az bolond.


Nem véletlen, hogy az ókori Hellász városállamai is igyekeztek összeállni egy nagy egységgé, Görögországgá.

És nem véletlen, hogy ma is ez a tendencia, hogy az országok szövetségekbe, uniókba tömörülnek.

Ha nekem olyanból van sok, amiből neked kevés, de neked meg olyanod van, ami nekem kell, lehet cserélni, és mindneki jól jár.

Nem látom célját, hogy miért kéne egyedül boldogulnunk miközben a természetben és a civilizációban minden a közösségek felé igyekszik.

A magányos farkas csak a harcos regényekben hangzik jól. A vlaóságban a magányos farkas döglött farkas.

2022. ápr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#3


Akkor biztos nagyon rossz lehet szegény svájciaknak is

2022. ápr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés mit ért izoláció alatt.

Gazdasági?Politikai?Energetikai?


Gazdasági izoláció nem működhet.Ukrajna kiesése is óriási gondot okozott a világgazdaságban, pedig nem jelentős ország.


Politikai,ideológiai izoláció már más kérdés.Működhet, ha vannak erős szövetségesek, mint Kína vagy Amerika.Jó példa erre Izrael.A Közel-Keleten elég izolált állam.

2022. ápr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
4, szegény Svájc is benne van a schengeni övezetben, és a legtöbb dologban megfelel az EUs normáknak, standardoknak. Egyáltalán nincs elszigetelve.
2022. ápr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5, mondjuk ja, definiálni kéne az izoláltságot... mert szerintem ha úgy izolálod magad, hogy szövetségeseid vannak, akkor "nem rossz a magány, ha van veled valaki":D kicsit önellentmondás.

De persze úgy lehet izolált egy ország, hogy regionálisan, és a világ másik felén van szövetségese.. De Izraelt nem véletlenül éri rendszeresen rakétatámadás, elég ellenséges a közeg amiben van. Ha ilyen az izoláltság, akkor nem túl vonzó.

2022. ápr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Előre a kommenyista albáni úton. Nekik is nagyon bejött, kb afrikai szegénységig tudták leküzdeni magukat annak idején olyan természet adottságokkal, amivel balkán svájca is lehetettt volna. Az ilyen magunknakvalósdi esetleg akkor menne, ha még két tenger mosná partjainkat, és lennénk úgy 50 millióan. Magyarország jelenleg katonailag védhetetlen, ásványkincs szinte nulla, energiahordozók elenyésző, gazdaság erősen kitett, ipar teljesen lezüllesztve összeszerelő biorobot szintre. Ami valamennyire jó, az a mezőgazdaság, de azon is lehetne még bőven javítani, mert öntözés szinte alig, primőr kertészet félig leépítve, állattartás visszaszorítva. Kezd olyan érzésem lenni, hogy a migatyánk külön pénzt kap a fidesztől hogy szélsőjobbról támassza őket. Az a jó, minél nagyobb baromságokat, szélsőségest mondjanak, a fidesz meg majd mutogathat, hogy lám-lám, milyen megfontoltak, mérsékeltek vagyunk is mi, milyen jól jártatok velünk.
2022. ápr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

7#

Minden államnak vannak szövetségesei.

Teljes izoláció nem létezik.

Nyilván Közel-Kelet egy puskaporos hordó,nem kell feltétlenül rakétatámadásokra gondolni, de Izrael egy példa az izolációra.


De, ha másfajta izolációt nézünk, Japán is jó példa.Nyitott gazdaság, de politikai-kulturális értelemben egy zárt,izolált ország.

2022. ápr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

"Ők elutasítják a keletet és a nyugatot is."

Hoppsz, 1 hazugság!

A Mi Hazánk nem utasít el se nyugatot se keletet! a Mi Hazánk azt mondja hogy NEM SZABAD ennyire nyugat függőnek lennünk! mert konkrétan a Magyar gazdaság is a nyugat miatt megy (ami nagyon de nagyon nem jó) például az ilyeneket akarják felszámolni hogy 1 picit önállóbbak legyünk és erősebbek!

2022. ápr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!