Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet az, hogy a többi...

Hogy lehet az, hogy a többi kelet-európai országokból még többen mentek nyugatra, mint Magyarországról és még működőképesek?

Figyelt kérdés

Orvos már most se nagyon van, ápoló se, buszvezetőből, villamosvezetőből, építőipari munkásokból szintén hiány van, az autószerelők egy-másfél hónapot mondanak, ha mennék valamelyikhez. És még sorolhatnám bőven.

Én már most azt érzem, hogy a határon vagyunk, ami még nem veszélyezteti az ország működését, erre egyesek azt mondják, hogy tőlünk elment a lakosság 6%-a, míg más kelet-európai országokból pedig a 15-20%.


Ez mégis hogy lehetséges?



2018. márc. 4. 17:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
gondolom ott a maradék nem 60 IQs alapkompisokból meg cigókból áll
2018. márc. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

#1


De ez szerintem az egész régióra jellemző, nem?

Mármint, hogy jelen vannak ezek a néprétegek ilyen mennyiségben, mint nálunk.

Bár lehet, hogy igazad van.

2018. márc. 4. 17:07
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

Először is jóval több ment el mint 6%, bármit is hazudik a kormány, megszokhattad volna már, hogy a Fidesz statisztikái mennyire megbízhatatlanok. Csak szólok, hogy azt is nagyon eltusolták, hogy 2016-ban a német statisztikai hivatal szerint többen érkeztek Magyarországról, mint előtte bármikor.

Másodszor itt az is kozmetikázza a helyzetet, hogy sok határon túli magyar is költözik Magyarországra, ami itt pluszként jelenik meg, Romániában pedig mínuszként.

Harmadszor meg a magyar oktatás annyira rossz, hogy az egész EU-ban itt beszélnek a legkevesebben valamilyen idegen nyelven. Személy szerint alig ismerek olyan fiatalt, akinek ne lenne elege ebből az országból, az alacsony bérekből és ne élne szívesen inkább egy jóléti országban, csak sokan egyszerűen nem tudnak kimenni pont a nyelvtudásuk hiánya miatt.

2018. márc. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
Valójában most több orvos van Magyarországon, mint 2010-ben.
2018. márc. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Szlovákiának, Csehországnak, Szlovéniának stabil a népessége. Romániában, Bulgáriában meg Horvátországban hasonló problémák vannak mint Magyarországon, de Magyarország listavezető kivándorlásba, akármit is hazudjon a kormány.
2018. márc. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%

#2 nem tudom, ez csak a véleményem


rengeteg emberrel találkoztam a munkaügyiben akire nem hogy egy busz vezetését, de még egy fa kivágását sem merném rábízni

2018. márc. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#3


Igen, én is rengeteg ilyet ismerek, akik nem mernek lépni az angol/német nyelv elégtelen használata miatt.

Magyarországnak tényleg nagy szerencséje, hogy a fiataljai nincsenek toppon idegennyelv-tudás terén.

2018. márc. 4. 17:11
 8/15 anonim ***** válasza:

#7


Egyre könnyebb kimenni nyelvtudás nélkül is, van ahol direkt magyarokat keresnek mert a személyzet többi tagja is magyar.

2018. márc. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2018. márc. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#8


De ez nem sokat ér, ha egyébként nem tudnak róla az emberek, hogy van ilyen lehetőség.

Én sem ismerek ilyet egyet sem. Különben már mennék én is a németekhez. Alapszinten makogom a nyelvüket, de azzal én sem merek lépni.

2018. márc. 4. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!