Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar nép gyűlöli a demokrá...

A magyar nép gyűlöli a demokráciát?

Figyelt kérdés

A magyar imádta a rákosi, kádár rendszert. Volt rendszerváltás, megpróbálták az országot a demokrácia útjára terelni, de a nép vissza sírja a régi szép időket és vissza szavazza az autokrata rendszert. 12 éve van immár egypártrendszer és úgy néz ki, ez is marad.

A magyar tényleg ennyire rühelli a demokráciát, ennek a népnek mindenképp a kádári minta kell?


2022. ápr. 9. 00:50
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
57%
Én sem szeretem ezt a kormányt, sőt, nagyon nem, de elismerem, hogy most mégis meghoztam azt a nehéz döntést, hogy rájuk szavaztam. Mert a mihasznánkat nem akarom hatalmon látni az összefogásból meg a háború kirobbanása után kiábrándultam. Szóval a mai helyzetben egy kormányzóképes hatalomra van most szükség, nem egy olyan szedett-vedett bandára akik mostanra a koncon marakodnának. Marki-Zay meg nem teljesen 100 és nem tud rendesen kommunikálni. Márpedig egy félremondott, rosszul megfogalmazott mondat a diplomáciában konfliktushoz vezethet. Szóval inkább maradjon a megszokott sz.r jelenleg. Lopás, korrupció amúgy az akkori mszp alatt is volt sőt a balos városokban ugyan az megy, mint a parlamentben, szóval ezért kár kormányt váltani. Amúgy meg de, ez volt a nép akarata. Csak azért nem demokratikus nektek, mert nem ti nyertetek kb...
2022. ápr. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
39%

"A magyar imádta a rákosi, kádár rendszert."

Tévedés. Ha imádta volna a Rákosi rendszert, nem lett volna 56. A Kádár rendszert én sem "imádtam", és még sokan mások sem körülöttem, de ma már elgondolkodom, hogy nem is volt az olyan rossz...

2022. ápr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
48%
Nem gyűlöli, csak itt még nincs olyan régen demokrácia, mint nyugaton, így nem ívódott be eléggé a társadalomi tudatba.
2022. ápr. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
78%
#33. Pont az az egyik legundorítóbb a gyarmattartó múltjának köszönhetően viszonylagos jólétben elő nyugattól, hogy minket akar kioktatni demokráciából, akik pontosan tudjuk, hogy milyen volt az abszolút antidemokratikus '89 előtti világ. És akkor nem elég ez, még hallgassuk azt is, hogy "hát a magyarok még nem gyakorolták eleget a demokráciát, mint mi, de majd egy jó 50 év múlva talán majd ők is elérnek a mi fejlettségi szintünkre, feltéve, hogy azt csinálják, amit mondunk és főleg, ami a mi gazdasági érdekeinket szolgálja". Aztán jön is szépen az egységsugarú, öngyarmatosító magyar "demokrata", hogy hát mindenben igazuk van a hollandoknak, mert mégiscsak gazdagabbak, mint mi.
2022. ápr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
59%

#34: Akkor vagy sem mi, sem az a piszok nyugat nem demokratikus vagy tőlünk kéne tanulniuk a demokráciát. Így már nem pontozol le?

Véletlenül van rokonságom Hollandiában, jártam is náluk párszor, nem tudom, menyire mívelik a demokráciát, mert náluk nem ez itatja át a hétköznapi ember életét, főleg nem a gyűlölködés szintjén, mint itt, így nem volt beszédtéma, de az tény, hogy gazdagabbak tőlünk.

2022. ápr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
#35 itt is csak annak itatja át a politika az életét aki úgy akarja. Nyilván hollandok között is van akit jobban érdekel a politika.
2022. ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
91%
#36: Biztos van.
2022. ápr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!