Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon miért nem akkora politikai téma az abortusz?

Figyelt kérdés

A csökkenő termékenységi ráta azért nálunk is problémának számít, ezt a Fidesz monetáris módszerekkel próbálja megoldani, pl babaváró hitel és társai. Magyarországot viszont politikailag elég gyakran soroljk egy kategóriába a lengyelekkel és az amerikai republikánusokkal, akik inkább abortusztilalommal és bármiféle terhességmegszakítás kriminalizálásával próbálkoznak. Amerikai példákkal élve, a republikánus államok az elmúlt pár évben nagyon küzdenek az abortusz majdnem teljes betiltásáért, még erőszak, vérfertőzés és méhen kívüli terhességek esetében is. Texasban például 10000 dolláros jutalmi díjért lehet feljelenteni abortuszt elvégzésével gyanított orvosokat.


Itthon a politikában sincs nagy visszhangja, de a társadalomban sem annyira vízválasztó probléma, legalábbis én nem tapasztaltam és nem is hallottam róla. Amikor Lengyelországban voltam még évekkel ezelőtt, egy random kedden volt a város főterén egy elég nagy abortuszellenes tüntetés, Amerikából meg rengetegszer látok cikkeket / videókat az orvosi központok előtt tüntető abortuszellenesekről, akik mindenkit zaklatnak akik bemennek. Itthon semmi ilyesmiről nem hallottam, olvastam.


Szerintetek mi az oka ennek?


Ami nekem esetleg eszembe jutott az a Ratkó-korszak lehet, hogy ezt már próbáltuk és nem működött, vagy legalábbis több hátránya volt, mint előnye. A másik ötletem pedig az volt, hogy akármennyire is nyomja a Fidesz ezt a nagy magyarkeresztény politikát, nálunk azért az extrém vallásosság sokkal kevésbé jellemző, mint a lengyelekre és a republikánusokra. Nálunk (tapasztalatom szerint legalábbis) a vallás elég magánügy témának számít, nem próbálják olyan szinten ráerőszakolni mindenkire, mint máshol. Más ok nem nagyon jutott eszembe, de ha valami más ötletetek van, szívesen várom!



2022. ápr. 9. 09:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%
10# Maradjon is így.
2022. ápr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

"Nálunk (tapasztalatom szerint legalábbis) a vallás elég magánügy témának számít, nem próbálják olyan szinten ráerőszakolni mindenkire, mint máshol."


És ezzel mi a gond?

2022. ápr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
félnek, hogy az idegbolond feminácik megint telefingják varga judit profilját.
2022. ápr. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha betiltanák, akkor is megcsináltatná, aki akarja, csak illegálisan, életveszélyes, ellenőrizhetetlen körülmények között, vagy elmenne külföldre.

Eddig sem ért semmit, ha megtiltunk valamit.

Olyan ez, mint a drogbirtoklás, hiába van betiltva, akinek kell az betudja szerezni, csak nyilván ki tudja, hogy milyen minőségű lesz.

2022. ápr. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
29%
Itthon nagyon sok az abortusz, szerintem legalább minden második fertilis korú nőnek volt már. Egy ilyen tiltás olyan sok embert érintene, és akkora ellenállást váltana ki, amibe a jelenlegi kormány sose merne beleállni.
2022. ápr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
85%

15

Minden második?! O.o ezt azért ,,enyhe" túlzásnak érzem.

2022. ápr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Miért?
2022. ápr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
31%
Oké, a minden második talán túlzás. De akkor is sok, utóbbi 5 év átlagát nézve kb évi 25 ezer. Ez azért jelentős szám és nem csak egyetlen ember életét befolyásolja. Továbbra is azt mondom, hogy a kormány nem menne szembe akkora tömeggel, amekkora tömeg ellene lenne az abortusz szigorúbb szabályozásának…
2022. ápr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
88%

Kizárólag azért nincs erről szájhabzás, mert a konzervatívok nem az önálló gondolkodásról híresek, márpedig a Kicsi még nem kezdte el teletömni a fejeket abortuszellenes uszítással.


Ha egyszer majd rákezd (mert valószínű, hogy rákezd; a nagy családtámogatósdinak messze nem lett akkora hatása mint amit gondolom szerettek volna) akkor ne aggódj, hirtelen mindenkinek élet-halál kérdés lesz, hogy megfosszák a nőket a jogaiktól.

2022. ápr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért, mert - kivételesen - elgondolkodtak a hatásokról.

Az a réteg, amit ők szaporítani szeretnének (jó jövedelemmel rendelkező) - az simán átugrik valamelyik országba megcsináltatni.

Az a réteg, amit meg nagyon nem akarnak szaporítani, az viszont szaporodna (itt azokra gondolok, akik jelenleg is térítésmentesen igényelhetik ezt a beavatkozást).

2022. ápr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!