Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon miért nem akkora politikai téma az abortusz?

Figyelt kérdés

A csökkenő termékenységi ráta azért nálunk is problémának számít, ezt a Fidesz monetáris módszerekkel próbálja megoldani, pl babaváró hitel és társai. Magyarországot viszont politikailag elég gyakran soroljk egy kategóriába a lengyelekkel és az amerikai republikánusokkal, akik inkább abortusztilalommal és bármiféle terhességmegszakítás kriminalizálásával próbálkoznak. Amerikai példákkal élve, a republikánus államok az elmúlt pár évben nagyon küzdenek az abortusz majdnem teljes betiltásáért, még erőszak, vérfertőzés és méhen kívüli terhességek esetében is. Texasban például 10000 dolláros jutalmi díjért lehet feljelenteni abortuszt elvégzésével gyanított orvosokat.


Itthon a politikában sincs nagy visszhangja, de a társadalomban sem annyira vízválasztó probléma, legalábbis én nem tapasztaltam és nem is hallottam róla. Amikor Lengyelországban voltam még évekkel ezelőtt, egy random kedden volt a város főterén egy elég nagy abortuszellenes tüntetés, Amerikából meg rengetegszer látok cikkeket / videókat az orvosi központok előtt tüntető abortuszellenesekről, akik mindenkit zaklatnak akik bemennek. Itthon semmi ilyesmiről nem hallottam, olvastam.


Szerintetek mi az oka ennek?


Ami nekem esetleg eszembe jutott az a Ratkó-korszak lehet, hogy ezt már próbáltuk és nem működött, vagy legalábbis több hátránya volt, mint előnye. A másik ötletem pedig az volt, hogy akármennyire is nyomja a Fidesz ezt a nagy magyarkeresztény politikát, nálunk azért az extrém vallásosság sokkal kevésbé jellemző, mint a lengyelekre és a republikánusokra. Nálunk (tapasztalatom szerint legalábbis) a vallás elég magánügy témának számít, nem próbálják olyan szinten ráerőszakolni mindenkire, mint máshol. Más ok nem nagyon jutott eszembe, de ha valami más ötletetek van, szívesen várom!



2022. ápr. 9. 09:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
A Fidesz kerül minden olyan témát, ami ellenállást támaszt vele szemben.
2022. ápr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Fsms ***** válasza:
100%
Gondolj a vasárnapi bolt bezárásra. Mit nyert vele?
2022. ápr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
A fidesznek egyetlen egy elve van, az pedig a populizmus. Abba az abortusz betiltása például nem férne bele , ezért soha nem is fog előkerülni szerencsére ez a téma. Férfiként mondom, hogy ennél nagyobb aljasságot nehéz elképzelni,mint ami a lengyeleknél megy.
2022. ápr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

Nekem ez a kérdés nem úgy tűnik, mintha a Fidesz ellen akarnál érvelni, hanem mintha a saját abortuszellenes nézeteidet akarnád reklámozni.


De nézd, felőlem nyugodtan állj ki a Hősök terére és oszd a nézeteidet egy mikrofonba beszélve, de aztán ne csodálkozz, ha követ dobnak rád.

2022. ápr. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%
Mert az abortusz klinikákon álló sor etnikai összetétele miatt a rasszizmus felülkerekedik a női jogok sárbatiprásának akarata felett.
2022. ápr. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%

5 Jaj ezek GYK-s reprezentatív felmérések, ahol az ellenzék győz 4/5-el... :D

Szerintem mindenki döntse el maga mit szeretne magával kezdeni ha (felnőttkorú természetesen.)

2022. ápr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

4-es, azért kíváncsi vagyok, ezt honnan sikerült kövevtkeztetned :D próbáltam semlegesen megfogalmazni, de az utolsó bekezdésemből szerintem azért kiderül, én a téma melyik oldalán állok


a többieknek, engem nem igazán az foglalkoztat, hogy melyik párt hogyan áll hozzá, inkább az, hogy a magyar társadalomban ez a téma miért nem tűnik olyan meghatározó dolognak, amíg a hozzánk hasonló politikai beállítottságú országokban igenis az

2022. ápr. 9. 10:24
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem a lengyel vezetés más, azok is populisták is, és a mieink is, hanem a tömeg más. A lengyel lakosság vallásos, a magyarnak csak kis töredéke, így a lengyeleknél népszerű az abortusz tilalom, nálunk nem lenne az.
2022. ápr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert Magyarországon nagyon régóta mondhatni alapjog az abortusz, és eddig egy politikai erö sem akarta ezt elvenni.
2022. ápr. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!