Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon miért nem akkora politikai téma az abortusz?

Figyelt kérdés

A csökkenő termékenységi ráta azért nálunk is problémának számít, ezt a Fidesz monetáris módszerekkel próbálja megoldani, pl babaváró hitel és társai. Magyarországot viszont politikailag elég gyakran soroljk egy kategóriába a lengyelekkel és az amerikai republikánusokkal, akik inkább abortusztilalommal és bármiféle terhességmegszakítás kriminalizálásával próbálkoznak. Amerikai példákkal élve, a republikánus államok az elmúlt pár évben nagyon küzdenek az abortusz majdnem teljes betiltásáért, még erőszak, vérfertőzés és méhen kívüli terhességek esetében is. Texasban például 10000 dolláros jutalmi díjért lehet feljelenteni abortuszt elvégzésével gyanított orvosokat.


Itthon a politikában sincs nagy visszhangja, de a társadalomban sem annyira vízválasztó probléma, legalábbis én nem tapasztaltam és nem is hallottam róla. Amikor Lengyelországban voltam még évekkel ezelőtt, egy random kedden volt a város főterén egy elég nagy abortuszellenes tüntetés, Amerikából meg rengetegszer látok cikkeket / videókat az orvosi központok előtt tüntető abortuszellenesekről, akik mindenkit zaklatnak akik bemennek. Itthon semmi ilyesmiről nem hallottam, olvastam.


Szerintetek mi az oka ennek?


Ami nekem esetleg eszembe jutott az a Ratkó-korszak lehet, hogy ezt már próbáltuk és nem működött, vagy legalábbis több hátránya volt, mint előnye. A másik ötletem pedig az volt, hogy akármennyire is nyomja a Fidesz ezt a nagy magyarkeresztény politikát, nálunk azért az extrém vallásosság sokkal kevésbé jellemző, mint a lengyelekre és a republikánusokra. Nálunk (tapasztalatom szerint legalábbis) a vallás elég magánügy témának számít, nem próbálják olyan szinten ráerőszakolni mindenkire, mint máshol. Más ok nem nagyon jutott eszembe, de ha valami más ötletetek van, szívesen várom!



2022. ápr. 9. 09:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
18 a 60-as években 200 ezer volt évente, azaz a jelenlegi szám csekély.
2022. ápr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
31%
Viszonyítás kérdése. A korábbihoz képest csekély. Ahhoz képest, hogy az élveszülés nincs 90 ezer, szerintem sok.
2022. ápr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

A 1 00 élveszületésre jutó művi vetélések száma

1964ben - 140

2016ban - 31.

forrás: [link]

2022. ápr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!