Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik az ukrán menekültek...

Akik az ukrán menekültek fogadásában önkénteskednek, azok mind ellenzékiek, de legalább is biztos nem fideszesek?

Figyelt kérdés

Mert a nagyon dúvad fideszesektől mást sem hallani, csak hogy az ukránokat szidják, meg hogy a szemét magyargyűlölő ukrajna miért nem adja harc nélkül az oroszok kezére az országukat, akik csak a nyugati csúnya cia-val kollaboráló nácikoktól akarja megtisztítani ukrajnát.


Vagy ezek a fröcsögők még a Fidesszimpatizánsokon belül is csak egy szűk szubkultúra?


2022. ápr. 9. 15:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#11

Hogyhogy kicsodák? Olyan emberek, akik az oroszokkal szimpatizálnak. Ehhez pártállásnak nem sok köze van.

2022. ápr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%

Az éremnek két oldala van.


Attól, hogy valaki elítéli az orosz agressziót, még nem felejti el az ukrán politikusok megnyilatkozásait a kárpátaljai magyarokkal szemben, meg egyáltalán a nemzetiségeikkel szemben.


A félkatonai nacionalsta szervezetek állami támogatását, ezek demonstratív felvonulásait Kárpátalján -"tüntessék el a magyar feliratokat, mert ki tudja mik vannak oda írva!"


Nehéz elfelejteni a magyarokkal szembeni atrocitásokat, kézigránát a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség épületére, stb., melyeknél még véletlenül sem találnak vétkeseket.


Az Azovi Gárda. Most a hazáját védi. Előtte a legvadabb nacionalista szervezet volt. Ambivalens érzéseim vannak velük kapcsolatban.

2022. ápr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
94%

Amivel a neten találkozol, az nem reprezentatív az egész magyar társadalomra, de nyilván jelen van. Egy példa: a gyakori alapján az Összefogásnak lett volna kétharmada, az eredmény a valóságban viszont éppen nem ez lett.

Az önkéntes segítségnyújtás alapvetően nem pártfüggő dolog. Az én családom nagyrészt Fideszre szavazott, és többen önkénteskednek közülük az ukrajnai menekültek felé, nem téve különbséget magyarok, ukránok vagy éppen romák között. Ettől függetlenül nem értünk egyet az ukrán elnyomással, amit a magyarok felé gyakorolnak (meg nyilván az oroszok felé is). Én helyesnek tartom a kormány hozzáállását, hogy elítéli az orosz agressziót, de nem akar belefolyni a háborúba, és Zelenszkijt sem akarja kiszolgálni. Rengeteg segítséget nyújtunk a menekülteknek, sőt Ukrajnába is szállítunk rengeteg adományt, annak ellenére, hogy hivatalosan még egy köszönömöt sem tudnak mondani, csak ekézik Magyarországot. A kormány a magyarok érdekeit képviseli mindenféle ellenszélben, miközben segítő jobbot nyújt másoknak, és ez így van jól.

2022. ápr. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"Én helyesnek tartom a kormány hozzáállását, hogy elítéli az orosz agressziót, de nem akar belefolyni a háborúba, és Zelenszkijt sem akarja kiszolgálni."


Az én valóságértelmezésemben inkább úgy néz ki a történet, hogy politikai szélkakaskodásból elítéljük az orosz agressziót, hogy a nyugatnak is kicsit be legyen fogva a szája, de közben meg nyilvánvalóan putyin lekötelezett eu-tag csatlósai vagyunk.

2022. ápr. 30. 14:42
 15/15 anonim ***** válasza:
60%

"politikai szélkakaskodásból elítéljük az orosz agressziót, hogy a nyugatnak is kicsit be legyen fogva a szája, de közben meg nyilvánvalóan putyin lekötelezett eu-tag csatlósai vagyunk."

Ez a liberális propaganda, én nem látom valóságalapját, de nyilván mindenki azt hisz el, amit akar. Én gazdasági közeledést láttam Oroszország felé és Kína felé is a kormány részéről, ellensúlyozni próbálják a nyugattól való függést, működött is a háborúig, mert szárnyalt a gazdaság. Hogy most mi lesz, az majd kiderül.

Őszintén szólva én nem látom hogy lehetne jó kimenetele a háborúnak. Ha az ukránok nyernek (amit egyébként nem tudok elképzelni, mert Putyinból nem nézem ki, hogy elfogad egy vereséget, de esetleg úgy elképzelhető, hogy Putyin meghal, mert állítólag beteg), akkor szörnyű világ következik az ukrajnai oroszokra és magyarokra, mert nyilván megerősödnek a nacionalista eszmék. Ráadásul az EU meg az USA elkötelezett Ukrajna mellett, öntik belé a rengeteg pénzt, a helyreállítást is nekünk kéne megfizetni.

Az oroszok meg nyilván csak nagy vérveszteségek árán nyerhetnének (mindkét oldalon rengetegen haltak meg már eddig is), a nyugat meg nem hiszem, hogy hagyna egy orosz győzelmet, vagy elismerne legálisnak egy orosz bábkormányt.

2022. ápr. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!