Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól írom, vagy nem, ha ezt...

Jól írom, vagy nem, ha ezt állítom a Bokros csomagról?

Figyelt kérdés
A gazdaságnak jót tett, de mivel az embereket megszívatta, ezért mégis rosszként tekintenek rá.
2022. ápr. 13. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Az ostobább emberek egy része tekint rá rosszként. Az értelmesebbje pontosan tudja, hogy szükséges rossz volt, amely megalapozta a kövtkező évek konjunktúráját.
2022. ápr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Sokan vitatják, hogy jót tett volna, lefékezte a gazdasági növekedést. Voltak benne jó, és kevésbé jó intézkedések.
2022. ápr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 tobas ***** válasza:
Az túl nagy csomag ahhoz, hogy csak így most rá lehessen mondani, hogy mennyire rossz volt. Ez a '98-as választási eredményeken meg is látszódott, hiszen a Orbán-Torgyán koalíciós megállapodásig még a kormányváltás is messzinek tűnt.
2022. ápr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

A Bokros csomag a legnehezebb helyzetben lévőkre rakta a legnehezebb terhet.

Ez volt a legnagyobb hibája, amiért okkal gyűlölték a csomagot, és a gazdáját is.

Nem a megszorítások szükségességét vitatták de az teljes mértékben a munkavállalókra lett rárakva, a nagyvállalatok, multik, bankok már haszonélvezői lettek a csomagnak, az állami kiadások megfaragása sem a képviselők zsebére ment, hanem a szokásos utat járta egészségügy, oktatás, stb.


Bokros később átruccant Argentínába az ottani gazdaságot kisegíteni, részese lehetett az ottani államcsődnek (ami nyilván nem csak az ő kizárólagos érdeme)

2022. ápr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4.


Na jó, de valszeg azért csinálta úgy, mert ha leszopatja a bankot, multit, azzal azt éri el, hogy lelécelnek, árat növelnek.

2022. ápr. 13. 16:03
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
Orbán a bankot, multit szopatta, és nem mentek el, hanem árat növeltek, amivel terítették a megszorításokat, így kevésbé éreztük meg.
2022. ápr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Dzsoki ***** válasza:
57%
Valóban,annyira összetett,hogy nem lehet egyértelműen igent vagy nemet mondani reá. Voltak benne elkerülhetetlen elemek,amiket jól volt amit rosszul kommunikált. Nem azt kellett volna mondani a diákoknak,hogy a ti pénzetekre is szükség van,hanem,hogy amikor végeztek,előnyösebb helyzetben vagytok a munkaerő piacon! Viszont ezért,most kell tandíjat fizetnetek! A 300 forintos vizitdíj is agyrém. Életemben,akkor fizettem orvosnak először és utoljára. Igen,vastagbél tumor,sérv,bélelzáródás,hasi tályog meg achilles műtéteknél is kevesebbet adtam. Pontosan nulla forintot,állami kórházakban.. Háziorvosnál,meg kénytelen voltam adni. Tehát egy szolgáltatásért,kétszer fizettem. További böszmeség,a mentőt kifizettetni,illetve akkori 800 forintot fizettetni egy fogtömésért. Legfőképpen persze a 95.évi 17-es. A Bokros csomag,minden elemét,mára megváltoztatták kivétel,ezt. Tehát,nincs a kaszinóban a belépőhöz bonus zseton,amit csak elveszíteni lehet!
2022. ápr. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

Nem rosszból, de nehezen hihető, hogy sohasem fizettél hálapénzt. Lehet igaz, de a többségre nem ez a jellemző. A mi rokonságunkban, családunkban ha volt valami kezelés, mindig fizettek hálapénzt. Ma már szerencsére nem szabad, de nagyon sokáig nehezen lehetett megkerülni.

2022. ápr. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Rövidtávon mindenki szívott, és morgott érte, mert akkor is csak rövidtávon nemgondolkodott ez a társadalom, mint ma. De hosszútávon valóban jó hatása lett.
2022. ápr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Dzsoki ***** válasza:
8-as! Minek írnám,ha nem lenne igaz? Diagnosztizálták a rákot. Ebből következően,meg kell műteni. Amennyiben,adtam volna,akkor is,így,hogy nem adtam akkor is. Valóban,sok esetben hallottam olyanról,hogy adott,csak nem értem. A nővér esetében,szintén. Pontosan már nem tudom,de négy kórterem tartozott hozzá,olyan 20 körüli ággyal. Amennyiben,ha akarná,sem tudott volna egy-egy beteggel VIP bánásmódot alkalmazni,mert időben nem fért volna bele neki. Ez volt a Károlyiban. Utókezelésre,kemo-ra meg az Uzsokiba kellett mennem. Ugyanaz a kaptafa. Amennyiben adtam volna akkor is,meg így,hogy nem adtam,akkor is a kezelés részeként,be KELL adniuk az infúziót. Azt be is kellett könyvelni. Nem tudták volna megoldani,hogy a jattost ellátják,a pénz menteset,meg nem. Az is igaz,hogy a doki szerint,lehet,hogy nem volt teljesen steril a háló,ezért alakult ki a hasi tályog. Garanciában,azt is megműtötte. Hálapénz esetén is előfordulhatott volna,hogy nem teljesen steril hálót raktak volna be.
2022. ápr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!