Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az adóvisszatérítés jól...

Az adóvisszatérítés jól mutatja, hogy milyen sok adót fizet a magyar?

Figyelt kérdés
Sok milliárdot már visszafizetett a kormány, meg még az államnak is marad bőven. Magyarország adóparadicsom, csak nem a jó értelemben. Az adón is adó van. Ebből a megközelítésből nézve már nem annyira fényes dolog a visszatérítés.

2022. ápr. 14. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Becsületes adófizetőnemzet a magyar. :)
2022. ápr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Egyébként azért ilyen magasak az adók mert belekalkulálják az adócsalókat is.
2022. ápr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Nekem semmit nem adtak vissza.


Nekem nem tűnik ugy hogy adóparadicsom lenne ez az ország a rekord magas ÁFA(27%) és az egyébb más adó eléggé magas


A fizetésem minimum fele adók és járúlékok formájában az államhoz vándorol.

És én ezért nem kapok szinte semmit, szar az egészségügy, szar az életszínvonal, nincsenek megfizethető lakások stb...


Az én szemszögemből nézve én nettó befizető vagyok, és még is szarul élek!

2022. ápr. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Isti22 ***** válasza:
96%
Az összbevételnek mindössze 16%-a származik az SZJA-ból. Ez persze nem kevés, de ha úgy mondom, hogy a bevétel 84%-a nem az SZJA-ból van, akkor azért nem is annyira jelentős.
2022. ápr. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hogyne hangzana soknak. Magyarországon 15 százalékos szja van. A legtöbb országban ettől kevesebb, valahol, pedig nincs is. Ez is világelső, mint az áfa.
2022. ápr. 16. 19:00
 6/6 A kérdező kommentje:
*És ez egyben azt is mutatja, hogy rohadt sok a többi adó, ha valóban csak 16 százalék származik szja-ból.
2022. ápr. 16. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!