Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fideszre olyanok szavaznak,...

A Fideszre olyanok szavaznak, akik nem értenek a közgazdaságtanhoz és a politikához?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy sokan vannak, akik jól élnek, pl. mérnökök, akik örülnek az egykulcsos adónak, vagy a vállalkozók, de alapvetően ők sem látják át azt, hogy ez az ország miért is nem versenyképes, mekkora probléma a járadékvadászat és miért is nem fogjuk így soha sem útólérni a nyugatot.

2022. ápr. 17. 01:44
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
25%

#9 Na ez az a mondat, amit csak egy agymosott ir le.

A szavazásnál az a lényeg, hogy a SAJÁT érdekeidet, celjaidat érvényesíthesd, nem másokét. Tudod azok a "mások" szintén szavaznak, a szavazatuk ugyanannyit ér, mint a tiéd, és ők sohasem fognak úgy szavazni, hogy a te érdekeidet képviseljék.

A hozzáállásoddal semmi mást nem érsz el, csak annyit, hogy a saját érdekeid bem érvényesülnek.

Képzelj el egy állófogadást, ahol 100db vendég van. A menüt úgy állitják össze, hogy a 10 fogás közül mindenkinek jut, fogádonként 100 adag van kitéve. Te utálod a sonkatekercset, de azt választod mondván, hogy "jusson kaviár a Pistának is". Pistát nem érdekli, hogy te mártírkodsz, es a homárt választja, mert ő azt szereti.

A fogadáson egyedül te állsz savanyú képpel, nyavajogsz, hogy milyen sz4r volt a kaja, miközben mindenki más normálisan azt választotta, amit ő szeret, es mindenki más rajtad kívül elégedett.

Iszonyúan ostoba gondolkodásmódod van, és mindig másokat hibáztatsz a saját hibádért.

Miért lenne önzőség a saját érdekeinket figyelembe venni egy olyan helyzetben, amikor mindenkinek a szavazata ugyanannyit ér? Nehogy már a saját szavazatommal gáncsoljam el saját magam, miközben akiért teszem, az tojik rám (es jól teszi, hogy maga erdekében szavaz, nem máséban)

Én szívesen írok alá petíciót a tanárok fizetés emeléséért pl, de miattuk nem fogok egy olyan pártra szavazni, aki amúgy nekem keresztbetesz.

Mártírkodjon, aki akar, en nem!

2022. ápr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
87%

"A fogadáson egyedül te állsz savanyú képpel, nyavajogsz, hogy milyen sz4r volt a kaja, miközben mindenki más normálisan azt választotta, amit ő szeret, es mindenki más rajtad kívül elégedett."


Rossz az analógia, hisz (maradjunk a progresszív adózásnál most) a gazdaságpolitikában ok-okozatok hosszabb láncolata érvényesül. Lehet, hogy én többet fogok adózni, de az alsóbb rétegek többet fognak fogyasztani, ami jó a cégemnek, jó a vállalkozásomnak és lám, amit adtam, vissza is kaptam, csak más formában. Vagy azt mondom, hogy terjesszük ki a dolgod a tőkejövedelmekre is és megint azt kapjuk, hogy ahelyett, hogy kivennék és elköltenék a vállalkozók a pénzüket, inkább visszaforgatják és javul a termékminőség, vevői elégedettség, azaz az én elégedettségem is. És ezeket még oda és vissza lehetne sorolni.


"Iszonyúan ostoba gondolkodásmódod van, és mindig másokat hibáztatsz a saját hibádért."


Gyorsan leszögezem, hogy nem rám reagáltál, de szerintem neked szegényes a gondolkodásmódod, hisz nem tudod megfogalmazni a saját érdekeidet közép és hosszútávon. A válaszoló, akire reagáltál is hosszútávot jelölt meg.

Ráadásul mi abban az idegen, hogy valaki a saját érdekeit a közérdekek mentén definiálja? Semmi baj nincsen azzal, ha a saját érdekeid mentén szavazol le, de leszólni a másikat, csakmert a kollektív jólétet célozta meg, na az a nagyon szegényes gondolkodás, amire már utaltam.

2022. ápr. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne ekkora a korrupció, meg értelmes dolgokra költenék a pénzt, a többkulcsos adó ellenére is magasabb lenne az életszínvonalad
2022. ápr. 18. 01:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!