Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nem lett volna háború,...

Ha nem lett volna háború, akkor a fidesznek szinte biztos nem lett volna meg a kétharmada?

Figyelt kérdés
Azért gondolom ezt mert az összes közvéleménykutató cég azt mondta hogy nem lesz meg a kétharmad, elég szoros versenyt mondtak, egy dolog ami változott a felmérések óta az a háború és talán ezt a Fidesz most sokkal jobban kommunikálta és igen, az emberek félnek egy háborútól
2022. ápr. 19. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Nem tudom, a közvéleménykutatók milyen alapon mérik ezt a dolgot, az én véleményem az, hogy meglett volna így is úgy is - hozzátéve, hogy parlamenti, nem szavazati kétharmadról beszélünk.


Ugyanakkor nem maga a háború, hanem az ügyesebb reakció hozhatott szavazatokat a Fidesznek, simán.

2022. ápr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Az emberek elhitték, hogy a Fidesz meg tudja őket védeni a háborútól. A valóság az, hogy ha a háború kiterjed, a Fidesz nem tud tenni semmit ellene, és már meg is szavazták a felsőoktatási felvételihez a többletpontokat, ha előtte katonai szolgálatban részesül a felvételiző.

A Fidesz kommunikációja nem jobb, hanem ravaszabb volt, úgy forgatták ki az ellenzéki kommunikációt, ahogy akarták, és nonstop tolták mindenhol az emberek arcába.

2022. ápr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Dzsonszi ***** válasza:
39%
Szerintem se lett volna meg ha nincs háború, a Fidesz hozzáállásával az emberek nagy része egyetértett, a másik oldalon ezzel szemben ment a küldjük fegyvereket, ha NATO azt mondja, akkor bele is ugrunk a háborúba, Orbán egyszemélyben felelős a háborúért stb. Nem tudom mennyire lehetnek inkompetensek a balos politikusok, de lehet nem kéne ilyen dolgokat javasolni/állítani és akkor talán nem szavaznának rájuk kevesebben fél millióval.
2022. ápr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Kimutatott tény, hogy krízishelyzet esetén az emberek szívesebben választják a már ismertet, akkor is ha nem kedvelik, mint az ismeretlent. Minél kevesebb a változó, annál kiszámíthatóbb a jövő.


De nekem az a benoymásom, hogy ez a faktor érdemben nem változtatott volna. A Fidesz ügyesebben kommunikált, reagált... lényegében ügyesebben politizált, ez tagadhatatlan. Ha nem a háború, hát találtak volna mást amiben látszólagos morális fölényt kovácsolnak. MZP szövegeiben nem lett ovlna nehéz.

2022. ápr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
A fideszes szavazó alapvetően buta, szolgalelkű paraszt. Szóval nem a háború döntött, hanem a magyar ostobaság.
2022. ápr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Dzsonszi ***** válasza:
62%
#5 Minél előbb állítanátok magatokon és befejeznétek ezt a stílust, amivel egyébként pont magatokat írjátok le, annál hamarabb lenne egyáltalán matematikai esélyetek, hogy választási győzelem közelébe kerüljetek. Amíg ilyenek maradtok, addig sorra jönnek a Fidesz 2/3-ok.
2022. ápr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon jól látszott hogy a választók nem hajlandóak átszavazni. Sok ellenzéki szavazó el sem ment ha az ő körzetében egy számára elfogadhatatlan jelöltet indított az összefogás. Hiába volt a kampány hiába tagadták a politikusok ettől még a legtöbb jobbikos inkább a mi hazánkra szavazott mint egy DK-s vagy MSZP jelöltre.

A háború csak megerősítette a kétharmadot.

2022. ápr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Egy-két szoros körzetet valószínűleg behúzott volna még az ellenzék. De ez már nem oszt, nem szoroz, mivel a rendszernek már nagy szüksége nincs a 2/3-ra. De ha kell a 2/3, a német nemzetiségi képviselő úgyis a Fidesszel szavaz együtt, és a Mi Hazánk is sok mindenben egyetért a Fidesszel.
2022. ápr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem, de a #12:10 hozzászóló által demonstrált ellenzéki hozzáállás miatt ha a fidesz nagyjából semmit nem csinál, csak hagyja áradni az ellenzéki összefogás lényegét, akkor is a közelében lett volna.
2022. ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
9: Igen, és azt a stílust nyomta MZP is, meg is lett a 2/3.
2022. ápr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!