Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi "Salamon programról", ami növelni akarná az országban az olvasási kedvet és az olvasottságot? Támogatnátok vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

Ez egy állami program lenne a bibliai Bölcs Salamonról elnevezve.


A lényege az lenne, hogy az állam dotálná a könyveket pl. a könyvesboltokban állandóan 60%-os dotáció lenne a könyveken. Emellett népszerűsítenék és fejlesztenék a könyvtárakat, mozgókönyvtárakat, kedvcsináló reklámokat csinálnának világirodalmi remekeknek.



2022. ápr. 20. 22:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
60%

Igen, de nehéz lenne.


Én egyetemen az ajánlottakat sem olvastam el.


A sok olvasástól megfájdul a fejem.Meg egyszerűen nem köt le.


Nem vagyok diplomás létemre művelt és nem is leszek az.

2022. ápr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Támogatom.
2022. ápr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
74%
Jó lenne, de esélytelen, hogy megvalósul, főleg ebben az országban.
2022. ápr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
1%
Ezt a hülyeséget. Az irodalmat meg a többi humán tárgyat pont hogy ki kellene vezetni, mert ezek miatt utalja meg egy életre az ember a tanulást. Fele ennyi óra lenne és tele lennénk programozókkal meg mérnökökkel. Az irodalom tanárok meg elmehetnének kapálni.
2022. ápr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%

#4

Csak nem lehet mindenki mérnök meg programozó. Nem is érdekelhetnek mindenkit a reáltárgyak.

2022. ápr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
15%
Támogatnám, de csak az e-könyvek esetében. És a támogatás terjedjen ki az e-könyv olvasókra is (a megjelenítő eszközre).
2022. ápr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

4, gyökér XD erre nincs mit mondani:D


Kérdező, önmagában nem lenne rossz ötlet... de az olvasás szeretetét leginkább az irodalom órákon kéne elindítani gyerekkorban. Vannak iskolák, ahol egész ügyesen csinálják, de ehhez az alaptantervet is meg kéne mókolni, mert őszintén... kvára senkit nem érdekel Jókai és a 40 oldalas tájlerása a Dunáról meg a Vaskapuról:D Legalábbis nem 14 évesen. De ott a Harry Potter ami ugyan irodalmi szempontból nem túl minőségi, de cserébe 600 oldal és képtelenség kitépni egy gyerek kezéből.

Ha az olvasás megszerettetése a cél, akkor nem azt kéne szem előtt tartani, hogy "szerintem ezt illik ismerni" hanem azt, hogy mi érdekli a gyereket.


Aki meg szeret olvasni, megveszi a könyvet drágán is. Meg digitálisan olcsóbb amúgy.

2022. ápr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk, egyes itteni kommentelők nem voltak egyetemre valók, vagy nagyon alacsony már ott is a színvonal. (Pl. 1-es és 4-es.)

Arról pedig nincs szó, hogy csak irodalom órai kötelező olvasmányokat lehet olvasni.

Rengeteg könyv létezik, bárki megtalálhatja az őt érdeklőt, ha hajlandó keresni.

Csak épp a netezés elveszi az időnket az olvasástól. Meg sok minden egyébtől is.

Nekem tetszik a kezdeményezés.

Pedig nem bölcsész vagyok, reál szakon végeztem.

2022. ápr. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
8%
7# Azért nem tudsz mit mondani mert nem tudsz érvelni ellene. Akibe szorult egy kis józan ész az belátja, hogy a szépirodalom rá kényszerítése a gyerekekre csak csökkenti a tanulási kedvet. Nekem például évekbe telt kihevernem a pálott szájú fiúkat, és nagyon valószínű hogy ma több 10 ezer forinttal keresek kevesebbet mint ha nem olvastam volna, pusztán az okozott lelki és szellemi sérülések munkámra gyakorlott negatív hatásai miatt (csökkent kreativitás, lassabb észjaras, bizonytalanság érzése). Kártérítést pedig senki nem fizet.
2022. ápr. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%

"Nekem például évekbe telt kihevernem a pálott szájú fiúkat, és nagyon valószínű hogy ma több 10 ezer forinttal keresek kevesebbet mint ha nem olvastam volna, pusztán az okozott lelki és szellemi sérülések munkámra gyakorlott negatív hatásai miatt (csökkent kreativitás, lassabb észjaras, bizonytalanság érzése). Kártérítést pedig senki nem fizet."


Ezt a hipochondriát és rinyálást LMAO

2022. ápr. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!