Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok ellenzék szimpatizáns...

Sok ellenzék szimpatizáns miért közli tényszerűen, hogy minden jobb lett volna ha az ellenzék győz?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom mostanság, hogy hát erre szavaztatok, majd ez lesz, ezt érdemlitek. Miért hiszik sokan, hogy amit elmondtak/programban szerepelt az ténytiszta igazság? Amikor már a vereségnél is egymást szúrták hátba kivéve Donáth Annát meg Karácsony Gergelyt. Azt tudom hogy "lehet" hogy jobb lett volna, de biztosat állítani egy ilyen összefogásról azért elég meredek.

2022. ápr. 23. 18:42
1 2 3
 11/29 Pretorius25 ***** válasza:
100%

Ismered a programot? Vagy csak azért kalap szar, mert az ellenzék programja?

Amúgy a " kalap szar program " is jobb program a " piros a paradicsom, nem sárga, Magyarország előre megy nem hátra " programnál. Vagy nem? Ez program??

Sokan kérdezték már tőlem azt, h mi bajom a kormánnyal, ezért kigyűjtöttem, hogy ne kelljen 20 000x leírnom mindig ugyanazt:


A teljesség igénye nélkül. Ami eszembe jut az elmúlt 12 évből:



Mátrai erőmű esete, Orbán vagyonnyilatkozata, Alaptörvény módosítások, Kaleta pedofilbotrány, Szájer botrány, Borkai ügy, Berki Krisztián mint polgármester jelölt, metrófelújítás, migránsok elleni uszítás, közben pedig a letelepedési kötvényekkel való behozataluk, Tiborc István, Mészáros Lőrinc, Szíj László, trafikmutyi, Hatvanpuszta, Bájer Zsolt undorító munkássága, EU elleni uszítás, koronavírus járvány rossz kezelése, elsők vagyunk Európában a koronavírusban történő elhalálozásban, másodikok a korrupcióban, egészségügy, oktatás szétverése, lezüllesztése, elszámoltatások hiánya, 30 évre titkosítások, ügynökakták titkosításának fel nem oldása, ellenzéki települések ellehetetlenítése, Kövér László házelnök tevékenysége, stadionok mindenütt, ott is ahol az önkormányzatok egyszerűen képtelenek a fenntartásukat fizetni, illetve teljesen feleslegesek, üresen állnak, karaktergyilkosságok, egyetemek, színházak vegzálása, átvétele, Fudan egyetem, propaganda, köztelevízió, Kossuth rádió propagandára való használata, sőt, általában a médiumok átvétele, ellenzéki médiumok megszüntetése, Budapest-Belgrád vasút, Felcsút kisvasút, a magánnyugdíjpénztárak ellehetetlenítése, a bennük lévő pénz 3100 milliárd ft államadósság rendezésére elköltve, közben ma már sokkal nagyobb az államadósság mint valaha, az állami nyugdíjba áttérőknek külön számla ígérve, amely azóta is csak ígéret, Questor botrány, abból is valahogy a Fideszesek tudták még időben kivenni a pénzt, idióta Kósa Lajos ügyei pl.: Csengeri örökösnő, orosz kémbank, nemzeti dohánybolt, és kaszinó konszenzusok, népszavazási kérelem benyújtásának kopaszokkal való akadályozása, választási törvény módosítása, hogy Fidesz felé lejtsen a pálya, Balaton, Velencei tó kisajátítása, lebetonozása, Fertő tónál is beindult ez a folyamat... És még sorolhatnám, csak már fájnak az ujjaim a billentyűzet ütögetésétől, úgyhogy ennyi.( Tisztességes ember nem szavaz egy ilyen tisztességtelen pártra, személyes vélemény)

2022. ápr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
9-es: Orbán gyerekeit szerintem nem érdekli ez az egész. Szerencsére nem Észak-Korea még. Orbán egyedül tartja egyben a bandáját, ha egyszer eltűnik, akkor ezek a fideszesek szétszedik egymást, az tuti, olyan marakodás indul a pozíciókért, hogy nem marad egyben a Fidesz
2022. ápr. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Pretorius25 ***** válasza:
100%

Jól mondod nem Észak-Korea MÉG! Mi a garancia arra, hogy 30-40 év múlva hasonló nem lesz e Észak-Koreához? Semmi.

A jóstehetség beszéljen belőled, mikor azt írod, hogy Orbán után ezek egymásnak esnének, és széthullana a Fidesz! Remélem megérem hogy ezt láthassam!

2022. ápr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
13-as nekem van egy elméletem, hát bár igaz lenne, de Orbán ez után a ciklus után visszavonul. Van rá realitás. Egyrészt Merkel is 16 évig volt Németország élén, és ő mondta, hogy ennyi kormányzásba belefáradt. Másrészt Orbán is idősödik, látszik hogy az egészségi állapota romlik, és ő 4 órát alszik, tehát bele fog fáradni. Azért is, mert a legkeményebb ciklusa jön. Nem lesz egyszerű. A háború évekig eltarthat, az energiaválság tartós maradhat, az élelmiszerek árai az egekben lesznek tartósan (az ukrán mezőgazdaságnak lőttek), nő a nemzetközi elszigetelődés, az EU nagyon keményen neki fog menni. Nem lesz pardon jogállamisági kérdésekben. Az Orbán ebbe bele fog fáradni teljesen mire letelik a 4 év
2022. ápr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Pretorius25 ***** válasza:
100%
Ebben van logika, de Orbán maga mondta h 2030-ig tervez maradni. Tehát elvileg 2026-os választás még meglesz neki. Ebben a választási rendszerben csak akkor bukhat, ha direkt bukni akar! Meg Orbán tudja, hogy a hatalomban maradás az egyetlen esélye hogy megússza a felelősségre vonást. Ha nincs hatalmon, lehet egy valódi elszámoltatás, bíróság, aztán vagyonelkobzás, aztán irány a böri, neki meg a barátainak, családjának.
2022. ápr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

"Meg Orbán tudja, hogy a hatalomban maradás az egyetlen esélye hogy megússza a felelősségre vonást. Ha nincs hatalmon, lehet egy valódi elszámoltatás, bíróság, aztán vagyonelkobzás, aztán irány a böri, neki meg a barátainak, családjának."

Ezt van olyan még aki komolyan elhiszi?

2022. ápr. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
"elsők vagyunk Európában a koronavírusban történő elhalálozásban" Azért azóta már kiderültek egyéb dolgok is ha olvasol nemzetközi sajtót. Pl kiderült, hogy Romániában több ezer Covid halottat eltitkoltak, volt is beleöle belpolitikai balhé meg az is, hogy Ukrajna egyes területein egyáltalán nem vezettek nyilvántartást a Covid betegekröl. Szóval azért ez a dolog, erösen megkérdöjelezhetö.
2022. ápr. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Pretorius25 ***** válasza:
100%
Igazad van 17-es, de Romániában legalább lett belőle balhé...
2022. ápr. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
74%

11) Én történész vagyok, és már egyetemista koromban akármikor belenézhettem az ügynökaktákba. Csak ki kellett töltenem egy kérvényt a Történeti Levéltalban, és kaptam egy idöpontot, mikor mehetek.

Ez egy több tízezres, netán százezres nagyságú dokumentum, állítom neked, hogy egy átlagos laikus ember számára nincs benne semmi érdekes.

2022. ápr. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Pretorius25 ***** válasza:
88%
Nyilván egy olyan kormányváltásra gondolok, ahol őszintén, valós elszámoltatást akarnak. Ne abból induljunk ki, hogy Orbán nem számoltatja el Gyurcsányt, és Gyurcsány sem számoltatja el Orbánt! Nekik ez a váltógazdaság volt az érdekük. De egy kívülről jött ember, mint pl. MZP akinek semmi érdeke ezeket mosdatni, az miért ne akarna VALÓS elszámoltatást? Én akarnék valódi bírósági felelősségre vonást, börtönt, vagyonelkobzást ezeknek, mert nekem sem érdekem a felelősségre vonás elsíbolása. Az más kérdés, hogy nem kerülök ilyen döntési helyzetbe!
2022. ápr. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!