Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem állítjuk meg a...

Miért nem állítjuk meg a határnál és zárjuk menekülttáborokba az ukrán menekülteket, mint anno a muszlimokat? Már csak dacból is.

Figyelt kérdés

Mi a különbség aközött, hogy valaki Ukrajnából vagy Szíriából menekül egy háború elől? Ha belegondolunk semmi. Egyiküknek sem lenne joguk tovább menni a legközelebbi békés országon. Speciel az ukránoknak kizárólag Lengyelország, Szlovákia, Magyarország, Románia és Moldova közül lehetne választaniuk, mégis Budapesten a keleti-pályaudvaron pofátlanul jegy nélkül szállnak fel a Bécs, München meg a jóléti országok felé tartó vonatokra, csak úgy pakolják fel az óriási bőröndöket..

A muszlimokat megállítottuk jog szerint, mivel Schengeni országként meg kellett állítanunk, és akár Hegyeshalomból egészen az akkori Debreceni menekülttáborig is visszavittük őket:

https://www.youtube.com/watch?v=vTtAST-epP4

Jó ennek politikai okai is voltak, főleg az, hogy ijesztgessék velük ország szerte a Fideszes vidéki lakosságot, hogy milyen "ganéj" emberek is a menekültek és ez lesz ha az Ellenzék nyer.

De akkor is, Ukrajna se nem uniós, se nem Schengeni ország, semmi joguk nincsen a jólétbe menni! Ehelyett mi van? Wien-Hauptbahnhofon (Bécs-főpályaudvaron) külön ukrán zászlós standok fogadják őket. Miért? Warum?

Jó én is most választások után leléptem Mo-ról, mert jobb az élet Nyugaton. De viszont én megtehetem jogosan, mert EU-s állampolgár vagyok, az ukránok meg nem és kész! Ha Magyarországon háború törne ki, én se mehetnél egyből Malibu-ba egy tengerpari villába lakni, hanem meg kellene elégednem azzal amit adnak, bármivel itt a környéken.

A lényeg: Miért nem ugyanúgy bánunk az ukrán és a szír menekültekkel? Mi a lényeges különbség az esetleges bőrszínükön kívül? Miért nem szállítjuk le erőszakkal a vonatról az ukrán menekülteket és zárjuk menekülttáborokba mint a muszlimokat anno, és csinálunk róluk videókat ahogy balhéznak?



2022. máj. 6. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Rasszisták vagyunk, ez van.
2022. máj. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

"Jó én is most választások után leléptem Mo-ról, mert jobb az élet Nyugaton."

- akkor ne ugass bele ebbe a szörnyű helyzetbe. Lébecolj az új helyeden.

"Mi a lényeges különbség" - nem,nem a "bőrszín" az lényegtelen.

2022. máj. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es válaszoló: "akkor ne ugass bele ebbe a szörnyű helyzetbe"

Attól még, hogy elköltöztem Magyarországról a kilátástalan helyzet miatt, attól még magyar állampolgár maradtam és ugyanúgy van beleszólásom a magyar politikába. Az osztrák politikába (még egyelőre) nem ugatok bele.

Másrészt, Szíriában is szörnyű volt a helyzet. Ott is ugyanúgy veszélyben volt az élete, lerombolták a lakását stb. azoknak akik az ISIS ellenségei voltak.

A kérdés lényege az, miért teszünk ennyire különbséget köztük? Miért nem részesülnek ugyanolyan bánásmódban?

2022. máj. 6. 16:38
 4/5 anonim ***** válasza:
33%
2: Én a beleugatás definicióját sem értem. Miért ne írhatnánk le a véleményünket külföldön élőként is? Mitől beleugatás? Szerinted a magyar politikusok az itteni kérdéseket és válaszokat átböngészik és figyelembe veszik, mielőtt döntést hoznak valamiről?
2022. máj. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
Trollszövegű a kérdés.
2022. máj. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!