Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Reggeli kávé helyett jó lesz?

Reggeli kávé helyett jó lesz?

Figyelt kérdés
[link]
2022. máj. 11. 00:44
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

Igen, tökéletes. S helyesen jártak el!

60 jelöletlen juh = 60 állat egészségügyileg nem ellenőrzött, nyilvántartásba nem vett, potenciális fertőzési góc, ami ráadásul nem zárt helyen volt, kijárkált a területről kontroll nélkül kockázatot hordozva hogy a környező gazdálkodók állományát megfertőzze. Többször figyelmeztették, felszólították, bírságolták, de nem csinált a tulajdonos semmit.

750 ezer (!) juhot tartanak Magyarországon, nagyon sok családnak ez a megélhetése. Ha a fertőzésmentes, biztonságos, ellenőrzött állatállomány fenntartásához az kell hogy egy felelőtlen gazda 60 állatát leöljék akkor ezt kell tenni.

Nem a vadászok ölték le az állatokat (elég drága a lőszer), helyszíni leöléskor (nem lehet ugyebár az állategészségügyileg nem ellenőrzött állatot bevinni vágóhídra a potenciális fertőzési kockázat miatt) általában szögbelövést alkalmaznak.

2022. máj. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

#1, kétlem, hogy elolvastad volna a cikket...


Gyakorlatilag azért végezték ki őket, mert nem voltak megjelölve. Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de attól, hogy egy biléta lóg a fülükben, nem lesznek rögtön veszélytelenek.

Abszolút beszédes a cikk minden részlete. Nagyon sokan jól jártak azzal, hogy leölték az állatokat (és itt most nem arra gondolok, amit az #1-es írt). Nem véletlen, hogy gyakorlatilag statáriális módon végezték ki őket, nehogy véletlenül a gazdájuk tudjon valamit intézni.

Ez egy minden szempontból embertelen eljárás volt. Az előzmények nem derülnek ki egyértelműen, de az biztos, hogy akkora bűnt nem követtek el a jószágok, hogy ezt érdemelték.

Korábban a lovakat kobozták el, a „kedves” szomszédok miatt. Ugyan a nyájat miért nem lehetett elkobozni a legyilkolásuk helyett?


És akkor még van pofájuk kiszámlázni az egészet...

2022. máj. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

#2 egyoldalúan torzít a cikk, ez egy szimpla szenzációhajhász (újkeletű nevén clickbailt) hír "azok a gonosz hatóságok ölik a szegény ártatlan kis báránykákat" szöveggel. Azért kellett az állatok kényszervágását elrendelni mert nem voltak nyilvántartásban, így gondolom semmilyen állat egészségügyi papírjuk nem volt, a tulajdonost hiába bírságolták, figyelmeztették többször is a füle botját sem mozdította.

Hiába kobzod el, az ellenőrizetlen állategészségügyi jószágot le kell ölni. Szerinted melyik gazda tenné be jó szívvel az egészséges juhai közé a gondozatlan állatokat?

2022. máj. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%

#3 aham, de ugyanezt a lovakkal gond nélkül meg lehetett csinálni, ugye... Mert gondolom ahogy a juhok, úgy a lovak sem voltak nyilvántartásba véve, mégsem vetődött fel még csak a gyanú sem, hogy betegek lehetnek.


Egyébként nem úgy kellene (ha már a járványveszélyre hivatkoznak), hogy előbb megvizsgálják állatorvosok, hogy betegek-e, utána lemészárolni őket indokolt esetben?


És ne legyünk naivak, biztos nem a dögkúton végezték az állatok, hanem valószínűleg valakik tányérjain, úgyhogy annyira mégsem voltak betegek.


Arra is kíváncsi lennék, hogy mire föl volt ez a túlzott rendőri biztosítás? Mert még ha maga Chuck Norris lett volna a gazdájuk, megérteném, de egy törékeny nyugdíjas idős nő esetén kétlem, hogy egynél több rendőrre szükség lett volna...


Lehet itt részrehajlással vádolni a cikk íróját, de akkor sem volt jogos ilyen drasztikusan eljárni. De mivel beperelte őket, ezért majd a bíróság fog dönteni az ügyben.

2022. máj. 11. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok se ügyvéd, se bíró, nem tudom jogos-e.

De az én szüleimnek 5 birkája van, (fűnyíró céllal) és már azzal sok kötelezettség, feladat van. (pl. kötelelező a megfelelő kamaratagság, és annak éves díja)

Nem olyan, mint macskát tartani, hogy veszek egyet, simogatom, állatorvoshoz viszem, és kész.

Egyébként sok olyan betegség van, amit elkaphat tőle pl. marha is, tehát kifejezetten fontos az eü előírások betartása.

Ha figyelmeztették előtte (ahogy a cikk írja) akkor olyan nagyon nem kell meglepődni ezen.

Ja, és láttam már kényszervágást. Nem tányéron végzik. Ez minden állattartó rémálma.

2022. máj. 11. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Kisnyugdíjas vagyok, nem tudom befizetni – mondta kérdésünkre Breznay Klára"


Teljesen életszerű ez a mondata is, ha 60 juhot tudott állítólag normális körülmények között tartani....


Tudom mivel jár az állattartás....nem elég ha kihajtom őket ide-oda legelni.

Apám szokta járni a környéket lovakat patkolni, sajnos nagyon sok kedvtelésből tartott állattal találkozott már, melyek olyan szinten elhanyagoltak, hogy bizony ő tesz olyankor bejelentést a hatóságoknál.

2022. máj. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasom, hogy még 20 lova is van. A lónak is baromi elég ha legelészik egész nap....

jah, nem...

ennyit erről hogy a cikk mennyire részrehajló....

2022. máj. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenki azt tart amit akar. Undorító, hogy elveszik az ember állatait és megölik őket. ACAB
2022. máj. 11. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!