Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják a liberálisok,...

Miért mondják a liberálisok, hogy nincs médiaegyensúly, amikor ott a 444,telex,rtl,hvg ontja a gyűlölet propagandát?

Figyelt kérdés

2022. máj. 14. 18:11
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

"a 444,telex,rtl,hvg ontja a gyűlölet propagandát?"


Baszki, neked mit jelent a gyűlöletpropanda? Olasz választások eredménye Telexen: "Orbán Viktor üzente, Bravo Gorgia!". Origón ugyanez: "hiába fenyegetőzött Brüsszel, a baloldal megbukott". Csak felütöttem a két portált, és ránéztem.


"Mert pontosan a titeket jellemző véleményt vetíted másokra. Régi bolsevik trükk."


Érdekes, miért van az, hogy én pont rajtad érzem ugyanezt :D.

2022. szept. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Csak egy konkrét példa, mert szerintem lehetne gyűjteni milliót:

Az RTL Klub az "összefogás" előtt így vezetett fel egy hírt:

"A szélsőjobboldali JOBBIK szerint..."

Majd pár hónap múlva: "A demokratikus ellenzék tagjaként a JOBBIK..."


Nyilván ezekkel a bújtatott minősítésekkel a függetlenségüket, objektivitásukat fejezik ki.

Ha az érdek úgy kívánta, voltak ott a szélsőjobboldalitól erősebb jelzők is.

2022. szept. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"Nyilván ezekkel a bújtatott minősítésekkel a függetlenségüket, objektivitásukat fejezik ki."


Értem, és ebben igazad is van: k.rvára nem objektív egyik oldal sem. Mégis sokkal gátlástalanabbnak gondolom azt, ami a fidesz oldalán zajlik. Amit a független/ellenzéki/nevezzük ahogy szeretnénk médiában látok, az objektivitásnak álcázott, de valójában nagyon részrehajló suzgalmazás. Amit a kormányoldalon látok, az olyan vérlázító, hergelő propaganda, amivel kapcsolatban meg voltam győződve, hogy én már csak röhögni fogok az eurázsiai poszt-szovjet térségen, meg a dél-amerikai banánköztársaságon, hogy ilyeneket kell hallaniuk.


Amúgy a médiaegyensúly kérdésre is válaszolva: azért nincsen médiaegyensúly, mert mondjuk egy választási kampány során a KÖZmédiában az ellenzéki jelöltek nettó öt percet kapnak szerepelni, míg az aktuális kormány folyik a csapból. A főváros főpolgármesterét egyetlen egyszer hívják be interjúra, akkor is utcai szintű kötekedést kap. Az állami Kossuth rádióban a betelefonálók szinte végszavaznak a műsorvezetővel, miközben az ellenzéket fikázzák. A szintén Kossuth rádióba behívott "független" szakértővel szemben a műsorvezető első kérdése: "mi a LEGNAGYOBB gond Karácsony Gergely tevékenységével?"

2022. szept. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Én is elfogadom, hogy ennyire (szerintem) túlértékelitek a közmédia súlyát a választások eredményében.

Én tényleg egyetértek azzal, hogy a többség nem feltétlenül onnan tájékozódik. Vidéken sem. Érdekes lenne egy statisztika, hányan kapcsolnak az M1-re.

Azt mondják: ellenzéki politikusok, ha hívják őket se mennek. Miért nem? Szemtől szembe kérdezték meg a legutóbb Újhelyitől, aki bent volt, korábban miért nem fogadták el a meghívást? Csak terelt és habogott, hogy a többiekről nem tudja miért nem.

De volt most nyáron pl. Tranzit, tényleg nívós értelmes vitafórum. A DK kijelentette nem megy el, nem áll le vitatkozni, de kormányozni akar.

Hogy lesz ebből párbeszéd?

2022. szept. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"Én is elfogadom, hogy ennyire (szerintem) túlértékelitek a közmédia súlyát a választások eredményében."


Hát lehet, igazából én is csak példának hoztam, de a fideszhez közeli médiumok stílusa is nagyon hasonló, csúsztatásokkal teli, hergelő retorikát folytat, és ami a legfontosabb: ezek együtt mind egy egybehangzó, központi üzenetet fogalmaznak meg. Nehéz ezzel felvenni a versenyt.


"Hogy lesz ebből párbeszéd?"


Na igen, ez itt a fontos kérdés. Külön irritál, hogy az ellenzék felvette ugyanazt az idióta szerepet, amit a fidesz 2006-ban, hogy a kormány illegitim és meg kell buktatni, meg nem veszem fel a mandátumot, mert azzal csak elismerem a korányt. Ez f.szság: így vagy úgy, de a Fideszt az emberek választották meg, nagyon is legitim módon, szóval most már négy évig ez van, de van négy év csinálni valamit. Úgy pedig nem lehet szavazókat szerezni, ha azt mutatom kifelé, hogy egy asztalnál sem vagyok hajlandó leülni azzal az oldallal.


A fidesznek meg nem is érdeke, hogy legyen párbeszéd. Nekik ez így állja, ahogy van. Ők vannak nyeregben, nekik az az érdekük, hogy ne legyen átjárás a két szavazótábor között, gyűlöljék csak egymást, hiszen akkor marad a kétharmad örökre.

2022. szept. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a FIDESZ-nek nem érdeke.

Bár szerintem már ők is érzik, kéne valami kihívás az ellenzék részéről. Legalább akivel szemben legalább pozícionálhatja magát.

Az egész országnak / nemzetnek amúgy tényleg az lenne a jó, ha lenne 2 valós alternatíva, így nem esnénk mindig egyik végletből a másikba.

2022. szept. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"ők is érzik, kéne valami kihívás az ellenzék részéről. Legalább akivel szemben legalább pozícionálhatja magát"


Hát ez lett most a teljes EU, nyugat, liberális szellemiség. Annyira nevetséges amúgy, amikor ellenzéki lobbira hivatkoznak, mikor már ellenzék sincs.


"Az egész országnak / nemzetnek amúgy tényleg az lenne a jó, ha lenne 2 valós alternatíva, így nem esnénk mindig egyik végletből a másikba."


Amen.

2022. szept. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!