Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet, hogy 2026-ban baloldali...

Lehet, hogy 2026-ban baloldali kormány kerül hatalomra?

Figyelt kérdés

2022. máj. 15. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Miért kerülne hatalomra baloldali kormány?
2022. máj. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha végre születne egy igazi baloldali párt, akinek van normális programja, nem csak az USA-nak és az EU-nak próbál benyalni minél jobban, akkor igen. Viszont, ha csak a mostani ,,baloldali" pártok maradnak, akkor nem lesz itt semmi változás.
2022. máj. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

#2

M

Amúgy milyen kapcsolatban kellene lennie egy új baloldalnak a Nyugattal, Huxit vagy mi?

2022. máj. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
82%
Amennyiben a fideszt baloldalinak mondjuk, akkor lehetséges.
2022. máj. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
Én nem a #2-es vagyok, de szerintem olyan kapcsolatban kellene lennie a nyugattal, hogy a magyar érdek az első, mindenki másé utána következik. Nem pedig olyan kapcsolatban, hogy ha kell kiáruljuk/eláruljuk a nemzetünket is, csak minél jobban benyaljunk a nyugatnak. Bólogató jancsiként megszavazni mindent, átvenni mindent még akkor is, ha azt a magyarok többsége nem akarja, vagy nincs rá szüksége.
2022. máj. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A baloldaliság alapja a kapitalizmus bírálata. Nyugaton liberalizmus van, ami ponthogy a kapitalizmus kiteljesedése. Azér ez eléggé ellentmondásos.


És egyébként pont ezért nem kommunusta a fidesz. Mert bár hoz szociális jellegű intézkedéseket (pl. árstop), de mindezt azért, hogy a kapitalista gazdaságot védje, egybentartsa. Viktornak esze ágában sincs a kapitalizmust megdönteni.

2022. máj. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#5, én ilyet nem tapasztaltam a baloldal részéről, olyat már igen, hogy OV mindent átver kérdés nélkül amit kitalál/az autoriter országokban lát minta.
2022. máj. 15. 11:33
 8/11 Crisopher ***** válasza:
85%
Most is baloldali kormány van. Rezsicsökkentés, magas adók, kötelező állami egészségügy, dohánytrafikok, hatósági árak stb stb stb
2022. máj. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

Tedd fel magadban kérdést, hogy ha most a baloldal lenne kormányon:

vajon továbbra is nem szállítanánk fegyvert a szomszédba?

vajon ők sem engednék átszállítani a fegyvereket Magyarországon keresztül?

vajon ők sem szavazták volna meg az energiahordozók (földgáz, olaj) embargóját?

Vagy pedig bizonygatva, hogy mi milyen elkötelezettek vagyunk a nyugat felé, minden szart megszavaztak volna? (függetlenül attól, hogy az első 2 pont a magyar emberek közvetlen veszélyeztetésével, a 3 pont pedig a magyar gazdaság bedöntésével járna...)

2022. máj. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
Esélytelen.
2022. máj. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!