Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar felsőoktatás struktúr...

A magyar felsőoktatás struktúrája miért ennyire szétszabdalt decentralizált?

Figyelt kérdés

Pénzügyi szempontból is hibás, ahogy működik.


Például, ha megnézzük vidéken, a nyugat-dunántúli régióban van egy közepes (Győr) és több kisebb egyetem.Célszerűbb lenne a régió összes állami/ állami alapítványi intézményét teljesen összevonni és lenne egy nagy Nyugat-Magyarországi Egyetem.Persze, a városokban levő épületekben ugyanúgy folyna az oktatás, mint eddig.

Az erőforrásokat sokkal hatékonyabban tudnák kihasználni, főleg kutatások,különböző projektek terén.Illetve, versenykésebnek lennének, továbbá kevesebb "adminisztratív" alkalmazottal működhetnének.


Hasonló módon lehetne egy nagy Dél-Dunántúli Egyetem.


Budapest esetében is össze kellene vonni a BME-BGE-SOTE-ELTE négyest és lenne egy igazi nagy egyeteme Budapestnek.



Ez a struktúra, amit felvázoltam, az USA-ban is létezik.Ott pontosan ilyen nagy egyetemek vannak.


2022. máj. 17. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok sok munkát tett bele a fidesz, hogy ennyire leépítse.
2022. máj. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1#


Pont,hogy Orbán mondta egyszer, hogy Budapesten egy nagy egyetemeket akar.


De, semmi nem lett belőle.

2022. máj. 17. 08:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Orbán azt mondta "ne azt nézd amit mondok, hanem azt amit csinálok"

Folyamatosan építi le az oktatást, szar tankönyvekkel, kötött -és hibás oktatási tervvel, rossz fizetésekkel, egyre több és felesleges adminisztrációs teherrel.

Persze lesz egy-két magánegyetem, állami pénzből, és persze nem mindenkinek.

2022. máj. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dzsonszi ***** válasza:
100%
Semmi értelme nem lenne, mi haszna lenne egy főleg mérnöki (BME), gazdaságtudományi (BGE), orvosi (SOTE) és egy természettudományi (ELTE) egyetemeket összevonni, amik már önmagukban nagy egyetemeknek számítanak? Attól, hogy ideírod, hogy jobban kezelnék a pénzt, az nem lesz igaz.
2022. máj. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A központosítás az egiyk halála az egész oktatási rendszernek.

Ráadásul a felsőoktatási intézményeknek fontos (lenne) a szuverenitás, hisz az egyik ebben, a másik abban erős vagy különleges, ha ezt elkezded központilag összefogni, csak egységesíted. Azaz letöröd azokat amik kiállnak a standardból.


Tény, hogy egyes egyetemek több mások kevesebb pénzből gazdálkodnak. De a verseny biztosítja azt, hogy a jobb minőség fennmarad, a rosszabb elhullik.

Nem elég a tény, hogy egyetemek vannak. Jó egyetemekkel kell rendelkezni. Az meg, hogy közpénzen eltartod a leggagyibbat is, az csak pénzkidobás.

2022. máj. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!