Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka, hogy a balliberális...

Mi az oka, hogy a balliberális pártok nagyon visszaestek a választások után?

Figyelt kérdés

Választások után nem feltétlen szoktak gyengülni az ellenzéki pártok. Ha megnézed a Mi Hazánkat az még erősödött is. A legerősebb ellenzéki párt ma Magyarországon. Viszont a liberális pártok (DK,Momentum,Jobbik,MSZP,LMP) mind gyengült. Miért?


1 - Keveset szólaltak meg?


2 - Rosszul kommunikáltak?


3 - Kiismerték őket az emberek?


4 - Mert MZP ellen estek mind?



2022. máj. 22. 17:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%

2018 után is visszaesett a szavazóbázis, amit visszaépítettek. Egy vereség után ez normális. Ez akkor lesz kérdés, ha úgy néz ki, hogy maradni fognak ezek a támogatottságok.


#6

"egy új erős jó programmal rendelkező ellenzéki pártot szeretne"

Ezt kétlem, így indult a momentum is.


Szerintem egyszerre akarnak ey érett, programmal rendelkező, érvek mentén politizáló pártot, és egy pártot, ami alkalmas leváltani a fideszt.

A kettő pedig a jelenlegi helyzetben egymásnak ellentmond.


#10

"nagyjából mind ugyanazt mondták, csak kicsit máshogy"

Most nem azért, de ez demokráciában normális.

Tehát vegyük a két zöld pártot. Egy demokráciában az a két irány, amit a két zöld párt képvisel, az teljesen valós, és ennek az lenen a lényege, hogy mindenki képviselve legyen.


Akkor kezdődnek a problémák ilyen felállásokkal, ha már nincs demokrácia.


"És ezek miatt hitték, hogy van esélyük, van támogatottságuk."

Egyébként tényleg volt. Szóval hülye felvetés, hogy a média miatt hitték, hogy van.

A probléma az volt, amit én az előválasztáson is már sok ismerősömnek mondtam, hogy azzal, ahogy MZP kommunikál nem lehet megverni a fideszt.


Ezért lett ilyen alacsony a támogatottságuk, de egyébként az a hiányzó szavazóbázis létezik.


"Az egyetlen valódi párt a DK volt az összefogásban. A Momentumnak van még némi esélye megerősődni, és ennyi."

A pártok valódisága nem a támogatottságuktól függ.

2022. máj. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 D-Mano ***** válasza:
100%

1.) Nagyítóval kell(ett) keresni a különbséget a pártok között. A Jobbik ugyan kilóg a sorból, de az más tészta.

És bármilyen meglepő, demokrácia van: arról pedig nem a Fidesz tehet, hogy a bal/lib pártok sem egyenként, sem együtt meg sem tudják közelíteni a Fidesz támogatottságát (sőt tovább megyek: pont ők az okai annak, hogy a Fidesznek ekkora [lett] az eredménye a választáson. Vö.: "háztáji ellenzék")

-Tőlem lehet 100 árnyalatnyi eltérésekben különböző majdnem ugyanolyan párt is, csak akkor ezek a pártok ne lepődjenek meg, hogy egyenként csak a társadalom egy részének (kevesebb mint felének) a szavazóin osztozkodnak 100 felé, és az egyes pártoknak csak igen kicsiny saját szelet jut így...


2.) ""És ezek miatt hitték, hogy van esélyük, van támogatottságuk."

Egyébként tényleg volt. Szóval hülye felvetés, hogy a média miatt hitték, hogy van."


Az Összefogásnak volt esélye és támogatottsága. Együtt. És nem külön-külön az egyes pártoknak. Az MSZP-s lájkolta a Momentumost, a Momentumos a Jobbikost stb. Az Összefogás törpepártjai 'egyenként' az Összefogás támogatottságából/ népszerűresűségéből többet éreztek magukénak, mint amennyit valóban ők vittek bele...


"azzal, ahogy MZP kommunikál nem lehet megverni a fideszt."

MZP csak az egyik fő oka volt az összefogás bukásának, kár ráverni az egész balhét.

Néhány egyéb fő ok:

-Gyurcsány (létezése)

-Jobbik összeállt azzal, aki ellen létrejött

-lesz. ták a vidéket

-leostobázták azokat, akiktől a szavazatot várták

-nem volt valódi programjuk, ami volt, csak megvalósíthatatlan közhely áradat volt, vagy a társadalom többsége nem támogatta

-stb.


"A pártok valódisága nem a támogatottságuktól függ."

Ez pedig már csak megfogalmazásbeli szőrszálhasogatás a részedről, mindketten tudjuk, hogy értettem a "valódi pártot".

2022. máj. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

#12

"Nagyítóval kell(ett) keresni a különbséget a pártok között"

Tegyük fel, hogy igen. És? Egy összefogás volt. Vagyis ennek semmi jelentősége nincs.

Egyébként de, alapvetően elég könnyű a különbséget megtalálni, ha valaki felfogja, amit a pártok mondanak.


"És bármilyen meglepő, demokrácia van"

Nincs, a demokrácia definíciójába már a jelenlegi média helyzete sem fér bele, és akkor nem említett egy tucat másik esetet.


"arról pedig nem a Fidesz tehet"

De, a propaganda a fidesztől jön.

Ha a fidesznek semmi köze nem lenne az ellenzéki vereséghez, akkor a fidesz nem hazudna róluk semmit.


"csak a társadalom egy részének (kevesebb mint felének) a szavazóin osztozkodnak 100 felé"

Ahogy írtam, ez demokráciában nem lenne probléma, csak nem demokrácia van.

Ezért is fogtak össze a pártok.


"Az Összefogásnak volt esélye és támogatottsága. Együtt. És nem külön-külön az egyes pártoknak"

Az együtt a külön-különből áll össze.


"Az Összefogás törpepártjai 'egyenként' az Összefogás támogatottságából/ népszerűresűségéből többet éreztek magukénak"

ÉN ezt nem így mondanám, hanem úgy, hogy erőt kellett mutatni, hogy nyerhetnek.

Ha te választáson indulsz és azt mondod, hogy biztos kikapsz, akkor nem fogod tudni mozgósítani az embereket.

Ez persze kétélű kard, mivel ha nagyon alulmúlod a várt eredményt, akkor az következik, ami most is látható, visszaesik a támogatottság.


"MZP csak az egyik fő oka volt az összefogás bukásának, kár ráverni az egész balhét."

Ezt már mérték, tudjuk a fő okokat, mind MZP kijelentéseire lett felépítve.


"-Gyurcsány (létezése)"

Ez azért nem számít, mert 2018-ban is létezett, amikor az ellenzék külön-külön több szavazatot hozott.


"-Jobbik összeállt azzal, aki ellen létrejött"

Ennek megint nincs jelentősége.

Már tavaly összeállt, de még akkor se mérték a jobbik szavazótáborának ilyen mértékű csökkenését.


"-lesz. ták a vidéket"

A programjuk azt mutatja, hogy nem.

Egyébként én is vidéki vagyok és a személyes véleményenm is az, hogy nem.


"-leostobázták azokat, akiktől a szavazatot várták"

Na, most elvileg MZP-től eltérő érveket kellene mondanod, miközben az ilyen kijelentések elsősorban tőle jönnek.

Bár nem mintha nagyon tévedne...


"-nem volt valódi programjuk, ami volt, csak megvalósíthatatlan közhely áradat volt"

Ez pedig simán egy tévképzet.

Én olvastam, amit írtak és annyira alulígértek, hogy egy teljesen megvalósítható program volt.


"a társadalom többsége nem támogatta"

A társadalom nem program alapján szavaz. Azt se tudják, mi az a program.


"Ez pedig már csak megfogalmazásbeli szőrszálhasogatás a részedről, mindketten tudjuk, hogy értettem a "valódi pártot"."

Egyébként nem. Először azt hittem, tudom mire gondolsz, viszont a momentumot pont úgy emelted ki, hogy " A Momentumnak van még némi esélye megerősődni".

Ebből nekem az következett, hogy neked a valódiság párt támogatottság, mert ha nem, akkor akár a párbeszéd az 1%-ával is lehet valódi párt.

2022. máj. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!