Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit lehetne a roma közösség...

Mit lehetne a roma közösség érdekében tenni?

Figyelt kérdés
Hogy lehetne visszaszorítani körükben a bűnözést, és elősegíteni az oktatasban való lelkesebb részvételüket?

2022. máj. 22. 17:49
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
69%

"Sehogy, a kormánynak az az érdeke egy kis apróval ezt a milliós szavazóbázist megvehesse."


Így van, nekik ez teljesen megfelel, hogy nyomorban és tudatlanságban tartsák őket, hogy könnyen megvehetőek legyenek:


https://www.youtube.com/watch?v=5X3hKKwArxs

2022. máj. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
76%
Semmit. Aki ismeri őket, az tudja, hogy kulturálisan alávalóbbak, ezen nincs mit szépíteni.
2022. máj. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
64%
A Mi Hazánk kormányra juttatásával.Van cigányprogramjuk, pont az ő integrálásukat segítené.
2022. máj. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem oktatással és tanácsadással lehetne segíteni.


Alapvetően a gond az hogy aki szegény, nincs képzettsége és rossz helyen él annak nincsen túl sok opciója, mert nagyon nehéz kitörni ezeknek az embereknek.

Ez nem roma vagy nem roma kérdés minden ilyen körülmények között élő népcsoport így fog ilyen körülmények között élni.



Elég szomorú olvasni a rasszista kommenteket akik ahelyett hogy keresnék a megoldást elkönyvelik az embereket haszontalannak.

2022. máj. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
76%

Nem akarnak ők kitörni, ahhoz kellene az igyekezet.

"Ez nem roma vagy nem roma kérdés minden ilyen körülmények között élő népcsoport így fog ilyen körülmények között élni."

Mégis csak ők élnek így, gondolom szerinted ezért is a kormány a hibás, vagy a rasszista magyarok.

2022. máj. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
37%

#15 Ez nem igyekezet kérdése, ez egy ördögi kör amiből nehéz kitörni.

Ha a szülőnek 8 általánosa van és tudatlan akkor nem fogja a gyerekét se arra nevelni, hogy vegyen részt az oktatásban, illetve nem is tudnak segíteni a gyereküknek ebben.

Engem szülők mindig támogattak, mindig megerősítették bennem hogy mennyire fontos a képzettség. Bármi kérdésem volt, tudtak válaszolni, legyen az adók, továbblépési lehetőségek vagy tanulmányi kérdések. Stb stb ezeket egy roma gyerek egy gettóban nem fogja megkapni.


Ha van valaki aki támogatja ezeket a családokat, segíti a gyerekeket abban, hogy az oktatás felé menjenek akkor igenis hogy egy nagy százalékuk ki tudna törni.

2022. máj. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
60%

Érdekes módon, aki ki akart törni közülük, ki tudott, anélkül, hogy az adófizető emberek pénzét kellene erre költeni normális dolgok helyett.

"Ha van valaki aki támogatja ezeket a családokat, segíti a gyerekeket abban, hogy az oktatás felé menjenek akkor igenis hogy egy nagy százalékuk ki tudna törni."

Csakhogy ők ezt erőszakként élnék meg.

Amúgy is a több évszázados beltenyészett megtette a hatását.

2022. máj. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
22%

Az én adóm nagy valószínűséggel 3x több mint a tiéd mégse dönthetem el mire megy az a több száz ezer forint amit a kormány havonta a zsebébe tesz.

Egy produktív ember sokkal többet ér mint egy munkanélküli.


Az hogy felajánlod a segítséget és azt mondod hogy segíted az életét rendbe rakni ha szeretné, nem fog senki sem ellenkezni. Voltak erre próbálkozások és elég szép eredményeket sikerült elérniük.

2022. máj. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
39%

Saját példa. Ötödikes lehettem a nyolcvanas években, és láttam egy kukázó roma huszonévest. Felhívtam, hogy van valami, amit elvihet, és beszélgettünk is. Tök normális volt. Mondtam neki, hogy bizony tanulnia kéne, mert így tényleg nem jut egyről a kettőre.

Évekkel később találkoztunk, és megköszönte a tanácsomat, és mondta, hogy ívhegesztőnek tanult, és rendes munkahelye lett.

Meghívott a családjához, és a nagyon szerény lehetőségeikhez képest tenyerükön hordoztak (nem húztam a számat, hogy piacon kukázott gyümölcsöt adnak, mert csak az volt nekik.)

Az anyja rém egyszerű volt, az volt csak kukázni tudott, és a gyerekeit is csak erre tudta tanítani. Az, hogy szakma, az eszébe se jutott.


A szülők a példaképek, elsősorban tőlük tanulunk jót is, rosszat is.

De képes-e egy ilyen szülő, készség és képességfejlesztő gyakorlatokat végezni a gyerekkel? Egyáltalán tudja-e, hogy mi az?


A szülő itt nem azért nem küldte iskolába a fiát, mert nem akarta, hanem azért mert neki se volt meg ez a kultúrájában. Látni kell egy példát, de a példakép nem lehet ítélkező, mert akkor beindul a védelmi mechanizmus. Én gyerekként egy kicsit sem voltam ítélkező, és amikor később találkoztunk, akkor sem.

2022. máj. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
69%

Szép kis történet.

Érdekes módon szegény családban élő emberből is lesznek pl orvosok, mérnökök, pedig azelőtt az ő családjukban senki sem volt az.

2022. máj. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!