Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj, ha a dúsgazdag...

Miért baj, ha a dúsgazdag multik az "extra profitot" most visszafizetik a szegényeknek, hogy maradjon a rezsicsökkentés?

Figyelt kérdés

Nagyon sok multi cég igen hatékony profitmaximalizáló gépezettel dolgozik (dolgozók elbocsájtása, mobiloknál parazitaként a felhasználó prichijébe épülni hogy költsön). Miért baj az, ha most a luxusbevételük fölét visszafizetteti Orbán Viktor velük a közösbe, hogy a szegényeknek - akin egyébként elősködnek ezek a cégek - megmaradjon a rezsicsökkentésük. Miért is baj ez?



Ott vannak pl a telekommunikációs cégek. Hatalmas pszichológiai stratégia alapján zsigereli ki az emberi pszichét, hogy kipréselje az emberekből a pénzt akár a mikrotranzakciókon keresztül is. Most ők a legfölét visszafizetik a szegényeknek, hiszen belőlünk élnek. Több gazdag ember irreálisan sokat költ színes kiegészítőkre. Ott egy kicsit megemelik az árakat és a gazdagok így is megveszik majd ezeket mert függnek. Viszont a szegények jól járnak



2022. máj. 26. 18:12
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%
A dolgozó tuti szívni fog. Szerintem. Kevesebb marad a kasszában, valahol biztos kompenzálni kell majd, létszám, áremelés, több munka kisebb év végi bónusz, ha egyáltalán lesz. Valahol ki fog ütközni, hogy a cégek működésének nem kedvez. Hisz végső soron minden vállalkozás célja a haszon, fejlődés. Miből fog így tudni gazdálkodni, előre tervezni, újítani, befektetni fejlődésbe, dolgozókat megfizetni, de árak se emelkedjenek, nehéz lesz mindenkinek megfelelni, haszon nélkül stagnálás lesz, vagy rosszabb lesz. Minden cégnek van éves terve stb, rövid hosszú távú tervek, lehet mindent újragondolni, hogy jusson és maradjon, és haladjon.
2022. máj. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
Ezt is a szegény ember fizeti majd meg.
2022. máj. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Régebben még én is vigyáztam hogy magyar terméket vegyek!

De pl. legutóbb vettem görög epret (gyönyörű volt és ízletes!) 990-ért. Aztán jött a magyar eper: apró, kemény - bár az íze jó volt - 2100-ért! Hát én magasról lesz@rom hogy magyar legyen az eper, amikor a mezőgazdaság számolatlanul kapja az eu-s pénzeket, és mégis kétszer annyit kérnek, mint az ezer kilométerről jövő áruért!

A gazdasági folyamatokba nagyon kockázatos belenyúlni - ebből még nagy káosz lesz!

Azt nem értem, hogy a kaszinók miért nem lettek belevonva ebbe az össznépi idiotizmusba?! Talán ráfizetésesek?

A kérdező egy sima agitátor, aki ide van vezényelve hirdetni az "igét"...

2022. máj. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
33%
Megjegyzem - bár nem vagyok fideszes - a multik most nem tudják beépíteni az áraikba a különadót, mert már így is mindenki azt nézi, mi hol olcsóbb. Nagy köztük az árverseny, jelenleg nem olyan egyszerű már árat emelni sem az emelkedő költségek miatt, mert elértük azt a szintet, ahol az, áremeléssel egyszerre vásárlót is veszítenek.
2022. máj. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

34, ez szektor függő azért.

Tény, hogy árversenyben előrébb kerül az, aki nem építi be. De ha mindegyik beépíti akkor senki nem került előnyös helyzetbe, csak mindenki drágább lett. Te pedig nem fogsz tudni válogatni, mert mindegyik drágább lett és kész.

Illetve hiába olcsóbb a RyanAir, ha nem tudsz hazajönni velük...:D


Nomeg szerintem elég az első időkben nem emelni.

Tegyük fel, hogy egy településen csak egy SPAR és egy LIDL van.

A SPAR beépíti az árakba, drágább lesz, ezért a SPARos vásárlók átmennek a LIDLhöz. Aztán pár hónappal később a LIDL is lassan emelni kezd. De az emberek nem fognak már visszamenni a SPARhoz, mert az is ugyanúgy drága, szóval ár szempontjából tökmindegy, viszont ha valamit nem szeretnek az emberek, hát az a rutin változtatása. Szóval ha nem jár anyagi előnnyel a változtatás, akkor nem fognak továbbmenni.

Nyilván a LIDL csak akkor veszíthet az ügyön ilyen esetben, ha van egy harmadik bolt, ami kitart az adó elnyelése mellett és nem emel.

Deee ez Budapestről nézve logikus. Viszont vannak települések ahol csak egy bolt van és kész. Mondjuk ott 5 éve is mocskosul drága volt minden, mert a monopol helyzet miatt megteheti.

2022. máj. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

35-ös, igaz, én az élelmiszer szektorra gondoltam a válaszomban.


De továbbra is fenntartom az állításom, pláne, mert az élelmiszerláncok általában nem lokálisan áraznak, hanem egyetemesen, tehát nem fognak X helyeken árat emelni, csak mert nincs konkurencia.


Ahol 1 volt van és kész, az meg általában kisbolt vagy Coop/CBA, akiket nem érint az emelés, de ők amúgy se nagyon tudnak már hova árat emelni, mert így is csak az megy be hozzájuk, akinek nincs kocsija.


Szóval, ez csak akkor működne, ha tényleg minden multi beépítené, na de ki meri meglépni ezt ilyen fokozott árérzékenység mellett?

2022. máj. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

2022, első negyedéves költségvetési deficit 2800+ milliárd Forint volt. Ez az éves pénzforgalmi hiányterv 83%-a. Ehhez csak gratulálni lehet...


Valahonnan be kell szerezni a hiányzó összeget, az extraprofitból 800 milliárdot várnak, nagy költségű állami beruházásokat is visszamondtak.


Újra vészhelyzet van, most a háború miatt, a kormány újra ad hoc rendeletekkel irányíthatja az országot, ami úgy fog kinézni, hogy kitalálnak valamit, aztán toldozgatják-foltozgatják addig amíg jólesik vagy érdekük származik belőle.


Az utolsó majd kapcsolja le a villanyt.

2022. máj. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
69%
Amúgy nem is baj, hogy lemondanak állami építkezési beruházásokat, már rég meg kellett volna tenni, a lakossági építkezések is felszívtalák volna a munkaeröt, csak nem szálltak volna el így az árak.
2022. máj. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
84%

Mert minden fillért mi, azaz kisemberek fizetünk majd meg áremelés formájában.

Kb. ugyanaz, mint ami az internetadó lett volna.

2022. máj. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!