Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért nem hajlandóa...

Az emberek miért nem hajlandóak/akarnak visszavenni kicsit az energia felhasználásukon (gáz, benzin, stb)?

Figyelt kérdés

Már régóta szó van róla, hogy környezetvédelmi okok miatt is luxus ez a szintű túlfogyasztás, ami most zajlik, oké, a többség lesz*rja, milyen bolygó marad itt a gyerekeinek vagy unokáinak, ezt tudom.


De mikor az energiaválságnak olyan gazdasági következményei vannak, amik őket is közvetlenül érintik, akkor miért nem hajlandóak minimális áldozatra sem, ha áldozatnak lehet egyáltalán nevezni, hogy tudatosabban használják az energiát?


Pl. levenni a fűtést, 24-25 fok helyett télen "csak" 20-21 fokot tartani. Vagy nem 20 fokra lehűteni nyáron a klímával a lakást. Netalántán letenni néha a fenekük alól a kocsit, és gyalog/tömegközlekedéssel menni valahova (a szomszédaim pl. képesek két kocsival naponta bejárni mindketten valahova, egyikük itthon van gyerekkel, de bemegy 1 db cuccêrt a városba ahelyett, hogy a férjét beküldené hazafelé a munkából, de ezt tényleg ilyen napi szinten, közben sírnak, hogy drága a benzin, de ennyit autóznak). Nem nyomni a TV-t háttérzajnak, nem telefonozni egész nap, hogy folyton töltőn legyen, nem fél mosással elindítani a gépet.


A jelenlegi energiaárakat csökkentésére az a megoldás, hogy csöklenteni kell a keresletet, ez még a gazdaságnak sem fájna.



2022. máj. 31. 20:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Már csak azért is egész nap égetem a villanyt,égetem a benzint és pocsékolom a gázt hogy győzzön Putyin.
2022. máj. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Én speciel már "átálltam". Letettem az autót, elképesztő mennyit lehet ezzel spórolni. Már, aki tud és nem muszáj autóval járnia. Amúgy a válasz a kérdésedre a lustaság.
2022. máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Nyugi, ilyen energiaárak mellett a magyar ember nem pazaról, szóval a kérdés inkább más országoknak szól.

Pl. az USA, ahol annyi energiát pazarolnak el egy év alatt mint a fél világ ugyanennyi idő alatt összesen.

2022. máj. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem azért vettem a V6-ot, hogy spóroljak, hanem azért ahogy megy...
2022. máj. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Mert a milliárdosok szenyeznek a legtöbet a magán repülüikel meg hajoikal még se fizetnek többet.Csak a utas,therszálitok akkor hogyan is van ez a környezet védelem vannak az egyelők és a még egyelőbek.Melesleg én nem válalok gyereket már emiat is fogyazhatok akkor hoztam ezt a döntést mikor egy covid nevü megfázás miatt korlátozták a szabadságom 2 évre mint a bünözöknek.Megnézném melyik korbán állitotak le az egész világot meg korlátozták mert köhögtek ja egyikbe se csak nekünk már annyi jogunk sincs mint egy középkori rabszolgának.
2022. máj. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

Te tettél ellene bármi formában?

Mondjuk lekapcsoltad volna az áramot, és megkíméltél volna az agymenésedtől.

2022. máj. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Kezdjük a tetején!

Talán a legnagyobb szószólóknak kellene elsők között kilépniük a komfortzónájukból, - az olyan szintű, teljesen irreális "fizetések" és luxus világából, amilyent földi halandó elképzelni nem tud! Hogy helikopterrel, ill. (kizárólag saját közlekedési céljaikra fenntartott!) repülőgépekkel "ruccannak át" még a közértbe is vagy a klozetra! Hogy háromezer ágú csillár világít mindegyik asztala felett külön-külön egy olyan "tanácskozás" alkalmával, amikor hetekig esznek-isznak-b@sznak eredmények nélkül egymás vállát vigyorogva veregetve és színészkedve!...

Vagy amikor hat-nyolc rendőrkocsi masszírozza előttük az autópályát, hogy 300 km/h-ás sebességgel utazva röhöghessenek az őket bámulók képébe...

Nem kell félni attól, hogy ők megfagynak a 21 fokban vagy naponta egyszer sikerül enniük "értelmes" ennivalót, - ilyen nem következhet be - szemben a földi halandók jelentős hányadával!

Kezdjük a tetején - és addig kussoljon mindegyik egytől-egyig, amíg csak "bort isznak és vizet prédikálnak"!

Nem azért dolgoznak az emberek - általában erejükön felül, - hogy másoknak felelhessenek meg!

2022. máj. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

Nyáron lesz férés a Rakparton,ha a színész-elnök megbabrálja a Druzsbát.

Mire jó a vidéki kertes ház?Pár száz liter tartalék üa. ,húsz m3 tűzifa ,pár teli pb. palacknak van helye.

2022. máj. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Olyan ez, mint a természetvédelem - kicsiben, - a Pilisi Parkerdőben!

A beteg lábú feleségemet egyszer akartam feljuttatni a hegység egyik kies kilátójához és éppen ezért - a tisztességes utat keresve - kértem tőlük egyetlen egyszer EGY EGYSZERI behajtási engedélyt a területre, amit - természetesen - nem kaptunk meg. Az erdészház környékén meg egymás hegyén-hátán parkolnak a bennfentesek gépjárművei! Az ő "demokráciájuk" és a "politikusoké" így működik! Az erdő meg úgy néz ki, mint egy disznóól, - jártam fent nem egyszer a feleségem nélkül! A farönkök, a letört ágak TÖMEGESEN szanaszéjjel, amerre jársz! -Bort isznak és vizet prédikálnak!

2022. jún. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Aztán nem tudom, mi a véleményed azokról, akiknek semmi sem drága és hatalmi ambícióiktól vezérelten nem riadnak vissza attól sem, hogy a fél világot - SZÓ SZERINT - lángba borítsák?!

Hozzájuk is odamehetnél, hogy "Öreg, a világűrből látszik, hogy milyen szinten nem vagy normális!"

Remélem nem gondolod komolyan, hogy komolyan vennének!

2022. jún. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!