Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a törvényalkotá...

Magyarországon a törvényalkotásnál és az emberek többségénél miért csak a "legyen kötelező" és a "tiltsuk be!" verzió ismert?

Figyelt kérdés

Miért fogja ennyire szorosan az állam az ember kezét?

Miért nincs olyan szabad világ, mint Szlovákiában, Csehországban, Hollandiában vagy az USA-ban, ahol sokkal szabadabb az élet, és kevés a fölösleges korlátozó törvény?



2022. jún. 3. 15:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Én Hollandiában élek, de nekem tökre az a tapasztalatom, hogy minden agyon van szabályozva itt, sokszor jobban, mint Magyarországon. Most van egy két szimbolikus dolog, mint az azonos neműek házassága vagy hogy 2-3 népszerűbb drog dekriminizálva van (Nem, nem legális a fű se. Valójában tök szürke a jogi háttere.), de maga a holland társadalom szerintem konzervatív és lassan változik.
2022. jún. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

„Senkinek sem kötelező csok-ot igényelni.”

Amióta gyakorlatilag beépült az ingatlanárakba, azóta aki megteheti, annak szinte kötelezővé vált, mert másképp nem tudja megvenni. (A gyerektelenek meg szívnak.)

2022. jún. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha fegyvert akarsz, tedd le a fegyvertartásit.
2022. jún. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 árokpart ***** válasza:
68%
13- Ja persze egy átlagember azt csak úgy le is teheti. Más országokban igen, de sajnos nálunk nem.
2022. jún. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Pintér László ***** válasza:
31%
14-es: Miért akarod, hogy a sok hülye könnyen fegyverhez jusson?
2022. jún. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 árokpart ***** válasza:
15-ös Egyáltalán nem ezt szeretném. Sőt olyan törvény lenne jó, hogy magát a fegyvert azt szabadon meg lehetne vásárolni, illetve vaktöltényt és hozzá gáz-riasztó patront, így akiknek hobbyjuk azoknak lehetne egy szép eredeti darabjuk, viszont lőni vele csak lőtéren lehetne úgy, hogy ott adnak hozzá lőszert. Illetve , aki otthon is szeretne hozzá lőszert is tárolni ők a mostani önvédelmi fegyveertartási szabályok mellett tarthatnának, ezen nem kellene változtatni. Azért lehetne magát a fegyvert bátran kiadni az állampolgároknak, mert lőszert akár legálisan de még illegálisan is képtelenség lehetne bele szerezni egész Európában, sőt az egész világon. A többi országban is a lőszer a kulcs az van maximálisan kontrolálva.
2022. jún. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!