Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én érzem azt, hogy olyan...

Csak én érzem azt, hogy olyan ütemben drágulnak a dolgok, hogy egyre több ember kényszerül lemondásokra, életszínvonal (és ezáltal egészség)romlásra?

Figyelt kérdés
2022. jún. 4. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem csak te érzed így, én is, és gondolom még nagyon sokan.
2022. jún. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Csak ti, libsik. El lehet húzni az imádott nyugatotokra, ott simogathatjátok a migránsaitokat és vergődhettek nyugodtan az LMBTQ-tokkal. Nem fogtok hiányozni!
2022. jún. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem, kb az egész világ ezt érzi mostanság.
2022. jún. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egész világon ez van.
2022. jún. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szerettem egykét magyar sajtot, de 700 Ft fölött nem vagyok hajlandó megvenni, inkább veszem az olcsóbbat (400Ft), ami 2 éve még botrányosan drága lett volna.

A jó paradicsom 1200 Ft/kg mindenhol, azóta az olcsóbbat veszem, de az nem olyan finom és sokszor csomagolás nélkül félig már rohad a polcokon.


Összeszámoltam, hogy amennyiért régen 2 hétre bevásároltam, annak a tripláját fizetem, hacsak nem vonok meg egykét finomságot, minőségibb termékeket. De a tejen, kenyeren és sajton igazán nem kellene spórolni. Ezek alapélelmiszerek, zöldség nélkül pedig vitaminhiány lép fel.

Akinek van egy kis megtakarítása, az most vásároljon be olajból, mosóporból, mert jövőre megfizethetetlen lesz.

2022. jún. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Válság van.
2022. jún. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Csak várd ki amíg beütnek a most behozott különadók.
2022. jún. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nemcsak te.


Már nem veszek csirkemellet. Már darált húst veszek, 500g-osat, azt is felezve készítem el.

Tojásmentes tészta megdrágult, hát akkor arról is lemondok, eszek helyette rizst.

Esetleg próbálok még kevesebbet enni, hogy tovább tartson ugyanaz az adag kaja.

Már az is felmerült, húst inkább hagyom, mert drága, eszek helyette mást, ami olcsóbb.

Az már alap nálam, hogy tejfölt max. az olcsóbbat veszem.

Legutóbb nem vettem túró rudit, se ilyen dobozos pudingot, mert nem is telít, de azért elviszi a pénzt. Két túró rudi árából (mondjuk darabja 100ft) már lassan fél kiló valamit veszek.

Sajtot már nem igazán veszek, igaz eddig se vettem annyira.


Lesz itt 500ft-os euro is.

2022. jún. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én csokikat, csipszet, gumicukrot, gyümölcsleveket nem veszek, gyümölcsös joghurtot is ritkábban.

Sajtot, húst kevesebbet, tojást is ritkábban. Marad a tészta, meg a rizs, meg az insant leves. Zöldséget, gyümölcsöt is nagyon ritkán veszek. Étolajat is nagyon rég nem vettem. Tudom nem egészséges, de ez van. Vitaminokat, ásványi anyagokat érdemesebb lassan multivitamin tablettával pótolni.

2022. jún. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!