Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy élted meg a rendszerváltást?

Hogy élted meg a rendszerváltást?

Figyelt kérdés
máj. 13. 20:31
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%
Azt mondta az igazgató néni a suliban, hogy nekik milyen szar életet kellett végig élni. Gürizni 40 évig és nekünk milyen jó is lesz, nyugati szinten élni. Aztán kirúgták fatert, bezárt a gyár és csöves lett
máj. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
85%
Szar dolog volt. A létező összes munkahely megszűnt a falunkban. Két Tsz, Szőnyeggyár, Bélgyár. Mindenki munkanélküli lett, egy helyre volt húsz jelentkező a felnövő új vállalkozók ezért úgy beszéltek az emberrel mint a kutyával. Beköszöntött a kapitalista szarlét.
máj. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Akkor voltam végzős a középiskolában, mi írtuk meg a következő évfolyamnak a Diák Önkormányzati szabályokat még kiszesként. A kisz az már nem volt mozgalmi dolog, amikor felvettek akkor automatikusan mindenki KISZ-tag lett a suliban, nem kellett jelentkezni, nem kérdezték akarjuk-e. Aztán volt akinek a szülei bementek és elintézték, hogy kivegyék a gyereket a KISZ tagok listájából, a legtöbbet nem érdekelte. Aki csinálni akart valamit a diákéletben - buliszervezést, egyebet, az csinálta a KISZ-ben, mert nem volt más, közben a kisz elnökünk meg ment '56-ra emlékezni és mécsest gyújtani október 23-án, majdnem elkapták a rendőrök még 1988-ban, ott kergették őket végig az utcán a szemünk láttára.

Örültünk annak, hogy vége a szocializmusnak, végre szabadon dönthetünk az életünkről. Az 1990-es parlamenti választáson még nem szavazhattam, őszre betöltöttem a 18-t és az önkormányzati választásra már mehettem. Anyámékat nem érdekelte az egész, nekik mindegy volt - mi a suliban nagyon örültünk a változásnak.

Elhittük, hogy minden szép és jó lesz, egyetemistaként tapasztaltuk meg szép sorban, hogy ez mennyire nem igaz. Mivel a szüleim nem voltak rendszer ellenesek - édesapám kifejezetten jó elvtárs volt, bár soha nem volt párttag, keveset tudtam a szocializmus negatívumairól ami a saját életemen kívül esett. A párom mesélte el később azokat a dolgokat amiket minden fiatalnak jó lenne tudni, mert ő vidéki gyerek volt, náluk a tanácselnök közvetlen hatott az emberek életére, a saját családja élte át a téeszbe kényszerítéseket és a többi baromságot is.

Az első pofon a taxissztrájk volt, nem értettük, hogy ha beléptünk a kapitalizmusba akkor miért kell sztrájkolni amiatt mert a magán cégek emelik az üzemanyag árát. Mi köze ehhez a kormánynak? Közben rengeteg munkahely megszűnt, a nyugati cégek bejöttek és első kézből tapasztalhattuk meg hogy is gondolkodnak az osztrákok a magyar munkavállalókról, mert apámat majdnem halálra gürcöltették mint a cég itthoni vezetőjét. A második pofon 1994-ben volt, amikor lelkesen az antikommunista, fiatal liberális pártra szavaztam, az szdsz-re, amiatt hogy majd ők végleg elzavarják a kommunistákat. Aztán 2 perccel később ott láttam őket kormányon azokkal a kommunistákkal, az mszp-vel.

máj. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Mire a jónép felfogta, hogy lesz valami változás, addigra mindent elprivatizáltak. A gyárakat megvették, csak azért, hogy bezárják, és ne jelentsen konkurrenciát, az emberek meg az utcára kerültek. Akinek még volt munkája, az nem hitte el, hogy más nem talál munkát, hiába keres. Aztán esetleg talált munkát, de csak úgy, hogy nem jelentették be, és akkor jöttek a gondok, ha pl beteg lett.
máj. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
94%
Kicsit félelmetes volt: mi várható, milyen lesz, stb. Aztán a kisebb-nagyobb változások tetszettek, így elfogadtam bizakodva.
máj. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Most már bánom! Az én korosztályom csinálta.

Elnézést kérek!

máj. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kezdtem a gimnáziumot. Tanáraink azt mondták, hogy mire főiskolán, egyetemen végzünk, már nyugati fizetések lesznek. Az 1996-os világkiállítás kapcsán nagy volt az optimizmus, aztán ebből nem lett semmi.
máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
1-2 év múlva rájöttem, hogy ez átverés és az átverés azóta is tart, sőt MPéterrel új lendületet vett, mert a nép nem hajlandó gondolkozni.
máj. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
95%
Sokat jártam Bécsbe vásárolni, néztem ahogy megölik a román diktátort.
máj. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
49%
Kérdés, tényleg megölték-e
máj. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!